POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Konkursy zakończone » Konkurs internetowy Macieja Kaczki - do 3 kwietnia
Przesunięty przez: Indianeczka
2010-04-09, 07:35
Konkurs internetowy Macieja Kaczki - do 3 kwietnia
Autor Wiadomość
Indianeczka 
Beata Patrycja Klary

Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 1694
Wysłany: 2010-03-09, 09:02   Konkurs internetowy Macieja Kaczki - do 3 kwietnia

Dnia 3 marca 2010 poeta i performer Maciej Kaczka ogłosił:

Konkurs poetycki im. Świergotka Drzewnego na wiersz o tematyce przyrodniczej


Powszechny jest dziś pogląd, że wartościowy twórca to ten, którego zmysły i wyobraźnia żywią się jedynie produktami cywilizacji.

Od niemal wieku, opisywanie przyrody w polskiej literaturze uznawane jest za kicz i obciach. Pisarzowi i poecie, który na poważnie chciałby się tym zająć, grozi wyśmianie i marginalizacja. Czytelnik zainteresowany przyrodą, może liczyć jedynie na publikacje w suchym i naukowym stylu.

Ślepota na barwy ziół, głuchota na głosy ptaków, nieczułość na zapach torfowiska, jest wśród literatów normą. A może tylko cechą nabytą i pielęgnowaną w imię obowiązującego dyktatu?

Maciej Kaczka rzuca rękawicę strażnikom tej ubogiej poprawności i ogłasza swój prywatny konkurs na wiersz o dzikiej przyrodzie, przeznaczając na nagrody sumę 500 zł.

Utwory należy przysyłać na adres: maciej@kaczka.art.pl z dopiskiem „wiersz na konkurs”. Jeśli ktoś nie korzysta z internetu, lub chciałby napisać swój wiersz np. na spłachetku brzozowej kory, niech go wysyła na adres: Maciej Kaczka, c/o Bird Service, skr. poczt. 22, 30-960 Kraków 1.

Maciej Kaczka nie stawia wierszom żadnych formalnych wymagań, mogą być też wcześniej publikowane, podpisane nazwiskiem bądź pseudonimem, byleby nie przekraczały rozsądnej długości 2-3 tys. znaków. Przysłanie mu utworu równoznaczne jest ze zgodą na jego publikację na prowadzonych przeze niego stronach internetowych i w pokonkursowym almanachu.

Termin nadsyłania prac mija w miesiąc od jego ogłoszenia – dnia 3. kwietnia 2010. Zaraz potem, kiedy pierwsze świergotki drzewne przylecą z zimowisk i rozpoczną obśpiewywanie swoich terytoriów, ogłosi wyniki konkursu. Oceny dokona jednoosobowo i subiektywnie. Pulę nagród przeznaczy w całości na jeden wybitny wiersz, lub podzieli między kilka. Ostatecznie – w co jednak Maciej Kaczka śmie wątpić – jeśli nie nadejdzie nic wartościowego, przeznaczy ją na inny szczytny cel.

To pierwsza skromna edycja jego konkursu. Jeśli jej efekty będą ciekawe, Maciej Kaczka postara się w kolejnych latach zwiększać pulę nagród, zdobywać sponsorów, rozszerzać grono jury i spektrum gatunków twórczości.

Aktualności dotyczące konkursu będą publikowane na stronie http://www.kaczka.art.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Konkursy zakończone » Konkurs internetowy Macieja Kaczki - do 3 kwietnia


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo