POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Startuje Antologia 5 - na początek okładka. :)
Startuje Antologia 5 - na początek okładka. :)
Autor Wiadomość
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-04, 12:02   Startuje Antologia 5 - na początek okładka. :)

REGULAMIN

1. Do udziału w Antologii zapraszamy wszystkich, którzy w 2011 roku, umieścili na forum co najmniej 3 wiersze lub 1 utwór prozą i uczestniczyli w dyskusji pod utworami.
2. Na adres forum.postscriptum@wp.pl do dnia 29.02.2012r. przesyłamy 10 wierszy w kolejności do publikacji i/lub prozę w ilości max. 10 stron maszynopisu (znormalizowana strona maszynopisu to 900 znaków - edytory tekstów w menu "właściwości dokumentu" pokażą nam liczbę znaków).
3. Jeśli idzie o poezję, każdy otrzyma 5 stron w antologii i zostanie wydrukowane tyle wierszy, ile się na nich zmieści.
4. Prosimy również o przygotowanie fotografii i krótkiej notki o sobie, jeżeli chcecie aby znalazły się w antologii. Zostaną one wydrukowane w obrębie naszych 5 stron.
5. Ostateczna liczba stron dla autora zostanie podana po zgłoszeniu się wszystkich chętnych do Antologii.
6. Cena jednego egzemplarza o ilości stron 240, z wliczonymi kosztami przesyłki, wyniesie 9,80 zł przy nakładzie 500 szt lub 13,80 zł przy nakładzie 300 szt. Precyzyjnie zostanie podana, gdy będą już znane Wasze zamówienia.

OKŁADKA

Projekty nadesłane przez zarejestrowanych użytkowników forum POSTscriptum na adres: forum.postscriptum@wp.pl do 15 stycznia 2012, będą umieszczane w tym wątku w miarę napływania. Ankieta pozwoli na wybór okładki. W projekcie niech się znajdzie napis:
@ntologia POSTscriptum i numer antologii: 1/2012 (5)
oraz na odrocie:
ISSN 1899-8356
Gliwice 2012

Założenia techniczne:
- rozdzielczość: 300 dpi/cal,
- format - wielkość fizyczna obrazka - 305 x 216 mm (projekt pierwszej i drugiej strony okładki) (książka A5, czyli 148 x 210 mm – projekt pierwszej strony okładki)*,
- w przypadku wybrania projektu zawierającego tylko pierwszą stronę okładki, druga strona będzie biała z niezbędnym nadrukiem (ISSN, miejsce i rok wydania, ewentualnie logo forum itp.).

* Projektując grafikę i napisy, trzeba założyć 5 mm marginesu, które przy wydruku zostaną wycięte na brzegach. Tak więc nie dawajcie zbyt blisko krawędzi istotnych elementów grafiki.

W załączeniu zamieszczamy:

- elementy logo spakowane zipem
- logo forum na przeźroczystym tle w dwóch wersjach
- napis: @ntologia POSTscriptum na przeźroczystym tle (napis jest w takich wymiarach, aby można go było zmniejszyć, dopasowując do swojej okładki)












Elementy logo
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2011-12-16, 09:25   

hmmm...
Moi drodzy, coś mi się zdaje, że bez okładki to nijak :niepewny: :zalamany:
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2011-12-16, 11:46   

ja technicznie niezbyt w tym ogarnięta ale przecież mamy tylu znakomitych i doświadczonych już " ogarniętych ..." :orany:

trza bić w dzwony - mój Boże !!!
niech przybywa ten kto może .............! ;)
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
anastazja 
Anastazja Mileszko


Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 3990
Skąd: zza rzeki
Wysłany: 2011-12-16, 19:29   

Gdybym tylko mogła? :orany:
_________________
... tam kamienie mają serca
 
 
pasikonik 
niepijący alkoholik

Wiek: 55
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 5468
Skąd: Wetlina
Wysłany: 2011-12-16, 20:13   

W razie czego, możemy wykorzystać wzory z zeszłego roku, oczywiście za zgodą autorów. Niektóre pomysły były przecież całkiem fajne :) . Oczywiście lepiej byłoby coś świeżego.
_________________
Subskrybuj kanał youtube: https://www.youtube.com/c...CkmHWN5dQv4L9cg
 
 
Gabryśka 


Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 2078
Wysłany: 2011-12-17, 09:14   

Kolejna Antologia :D to znak, ze strona zyje pełnią życia, pulsuje a nawet tętni. Brawo dla ADMINISTRACJI I AUTORÓW
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2011-12-17, 09:48   

wiecie co ?

bardzo podoba mi się motyw z Anastazji Avatora :)

może nasze uzdolnione graficznie duszki coś w tym kierunku by ...? ;)

byłaby czarowna magia w tym jakaś .... :D
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
eliza 
Elżbieta Grzegorczyk


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 6406
Wysłany: 2011-12-17, 11:13   

bardzo cię cieszę z następnego wydania ale niestety jeżeli o okładkę nie mam zdolności
pozdrawiam :)
_________________
szczęście to umiejętność życia
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-17, 11:22   

Tymczasem niech wszyscy chętni uczestniczenia w Antologii sięgną do szuflad swoich twórczości i wyselekcjonują z nich perełki do "piątki". Szczegóły Regulaminowe wkrótce. :)
 
 
Łucja Kucińska 
luczija


Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 383
Wysłany: 2011-12-18, 14:30   

Mam parę projektów, ale póki co brakuje mi czasu by je dopracować - do 15 stycznia 2012 roku jeszcze dużo czasu - na pewno je wkleję.

Pozdrawiam
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-18, 16:55   

Łucja Kucińska napisał/a:
Mam parę projektów, ale póki co brakuje mi czasu by je dopracować - do 15 stycznia 2012 roku jeszcze dużo czasu - na pewno je wkleję.

Pozdrawiam


super :) liczymy na Ciebie :)
 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 25
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18475
Wysłany: 2011-12-18, 19:17   

Kopia moich pytań z wątku Antologii Anastazji:
Leszek Wlazło napisał/a:
Predzej czy później Antologia 5 powstanie i zapraszam wszystkich do udziału w przedsięwzięciu, a jak na razie w opracowaniu i wyborze okładki naszej "piątki". :)

To znaczy: do roboty? :P
Prędzej czy później?
I pytania:
Czy w A5 przewidujemy miejsce na notki bio?
Czy będzie miejsce na ilustracje, itp graficzne dodatki, czy też szata graficzna A5 ograniczy się do minimum?

Leszku, Twoje uwagi o 'meteorach', są jak najbardziej słuszne. Można przecież użyć zestawień statystycznych do określenia, kto co i kiedy. Przypuszczam, że 'meteory' jedno- lub nawet kilku-razowe nie przyślą swoich wierszy, bo po prostu na forum nie bywają, i najzwyczajniej nie wiedzą o projekcie.
serdeczności
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
Witold Kiejrys 
witek


Wiek: 80
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 3637
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2011-12-19, 01:19   

w informatyce technicznie jestem cienizna. co innego naprawić zamek, coś dokręcić lub urwać, albo zalać. to potrafię! :)
_________________
człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk

Konfucjusz
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2011-12-19, 10:28   

Elżuniu im prędzej tym lepiej ;)
Zapraszam jeszcze raz wszystkich naszych uzdolnionych grafików-malarzy...Elżunia, Beatka, Słowiczek, Łucja, Bożenka i każdy kto czuje to coś, do projektowania nowej szaty dla kolejnej naszej wspólnej Antologii.
Co do twoich pytań Elżuniu, niedługo ukaże się regulamin, który mam nadzieję rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na pytania :hyhy:
Pozdrawiam ciepło :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Damiano 

Wiek: 34
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 1293
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2011-12-19, 22:42   

Ciekaw jestem, być może i ja w końcu będę mógł uczestniczyć w tym projekcie:) Mimo że ze strony graficznej to raczej na mnie nie ma co liczyć:)
_________________
świat nie istnieje...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Startuje Antologia 5 - na początek okładka. :)


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo