POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Ogłoszenie 

Wyniki konkursu na okładkę
Kliknij, a przeniesiesz się do tematu.

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ODSKOCZNIA » Lubię poczytać... » Jakub Małecki - "Dygot"
Jakub Małecki - "Dygot"
Autor Wiadomość
wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-25, 16:57   Jakub Małecki - "Dygot"

Jakub Małecki - "Dygot"
Wydawnictwo Sine Qua Non, Kraków
Rok wydania: 2015

Naznaczona wstrząsającą tajemnicą ballada o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji.
Porywające obsesje, niszczące namiętności i groza przemijania.
Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca - chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury...
Córeczkę Bronka Geldy ściga klątwa Cyganki. W wieku kilku lat dziewczynka zostaje ciężko poparzona w wyniku wybuchu granatu.

Na losy Geldów i Łabendowiczów wpływają nie tylko kolejne dziejowe zawirowania i przepowiednie, lecz przede wszystkim osobiste słabości i obsesje. Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób. Na dobre zespaja je uczucie dwojga odmieńców, introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny. Po kilkudziesięciu latach mroczną tajemnicę rodzinną mimowolnie rozwikła ich jedyny syn Sebastian - utracjusz i aferzysta, który postanawia wykorzystać możliwości, jakie daje Poznań, kipiąca życiem metropolia.

Jakub Małecki snuje opowieść o przedwojennej polskiej wsi, wojnie, latach PRL-u i współczesności. Realizm magiczny łączy z groteską, a nostalgię za światem, który przeminął, przeplata z grozą istnienia w sposób godny mistrzów: Wiesława Myśliwskiego i Olgi Tokarczuk.

Odważna i dojrzała powieść jednego z najciekawszych młodych polskich autorów.

(opis z tylnej strony okładki)

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego "Dygotu" oraz "Śladów", nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka, oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.
Publikował w „Przekroju“, „Newsweeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”.
W roku 2017 został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-25, 17:07   

Książka, w której zakochałam się już po kilku stronach. Czegoś tak niesamowitego dawno nie czytałam! Mroczna historia dwóch rodzin na zawsze pozostaje w głowie - gęsta od emocji, smutna i hipnotyzująca zarazem. Trzysta kilkanaście stron, które chłonie się nie wiadomo kiedy.

jaga 
Jadwiga

Wysłany: 2019-09-23, 12:29   

przeczytałam recenzję, którą zamieściłaś
zapisałam tytuł i autora, może uda mi się dostać w bibliotece.

— Wisława Szymborska

wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-30, 20:01   

To trzymam kciuki, żeby się udało, Jadziu! Naprawdę warto!
Mnie Małecki oczarował do tego stopnia, że zamierzam skompletować wszystko, co do tej pory wydał.

POSTscriptum Strona Główna » ODSKOCZNIA » Lubię poczytać... » Jakub Małecki - "Dygot"

Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl

Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie