POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Ogłoszenie 

Czy chcecie, aby powstała Antologia 11(2019)?
Czekamy na Wasze zgłoszenia.
Kliknij, a przeniesiesz się do tematu.

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Ogłoszenia » BRAWO OLGA!!!!!
BRAWO OLGA!!!!!
Autor Wiadomość
Leszek Wlazło 

Wysłany: 2019-10-10, 20:07   BRAWO OLGA!!!!!

Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Pisarka jest drugą Polką z tym elitarnym wyróżnieniem. Wliczając Isaaca Bashevisa Singera, który pisał w jidysz, Tokarczuk jest szóstym polskim laureatem literackiego Nobla.

jaga 
Jadwiga

Wysłany: 2019-10-10, 22:06   

Olga Tokarczuk w Bielefeld przyznała, że cały czas jest zaskoczona Noblem.
- my jesteśmy z niej Dumni

— Wisława Szymborska

Mithrandir 
Kowadło

Wysłany: 2019-10-11, 19:58   ...Radość

...Radość?
wymieszana z goryczą, że współplemieńców zajmuje zwykły hejt z Panią Olgą jako obiektem ich żeru.

Pal ich sześć - Teraz Trzeba Się Długo Cieszyć!!!!
:hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:

jaga 
Jadwiga

Wysłany: 2019-10-11, 21:57   

Obejrzałam dzisiaj Pokot
na podstawie powieści zdobywczyni
Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk
Polecam

— Wisława Szymborska

Witold Kiejrys 
witek

Wysłany: 2019-11-08, 20:28   

Pewnie, że się cieszę. :) Od dawna czytam, powieści, opowiadania. Wszystko co z niej czytam.
Bo warto. Bo trzeba. Bo o mądrych sprawach mądrze pisze. I język bliski mi, komunikatywny.
Co polubiłem najbardziej? - Opowiadania.

wk

Konfucjusz

fiołkowa
b. befana_di_campi

Wysłany: 2019-11-08, 21:44   

Nie byłabym sobą :oczami: :oczami: :oczami: gdybym nie nadmieniła :znudzony:

https://www.dorzeczy.pl/k...-noblistka.html

W połowie miesiąca mają do mnie dotrzeć zamówione miesiąc wcześniej "Księgi Jakubowe" :niepewny: Kiedy uporam się z tym grubactwem, to może popełnię jaką recenzję. Opowiadania "Pani Olgi" znam, mimo iż nie są one z tzw. mojej baśni. Ale co tam :?: Szowinistką nie jestem, więc co komu się sprawiedliwie należy, to mu, znaczy "jej", przyznam ;)

fiołkowa
b. befana_di_campi

Wysłany: 2019-11-09, 22:32   

Jak się okazuje, akurat Nobel nie musi iść w parze z rozumem, a wiedza z mądrością. Odbija, "Pani Oldze", odbija, i to jak :/ , por.:

https://niezalezna.pl/296621-obled-tokarczuk-holland-i-janda-zarzucaja-antysemityzm-jackowi-kaczmarskiemu-film

Żeby było ciekawiej: matka śp. Jacka Kaczmarskiego była z pochodzenia Żydówką :!:

Leszek Wlazło 

Wysłany: 2019-11-10, 08:46   

fiołkowa napisał/a:
Jak się okazuje, akurat Nobel nie musi iść w parze z rozumem, a wiedza z mądrością. Odbija, "Pani Oldze", odbija, i to jak :/ , por.:

https://niezalezna.pl/296621-obled-tokarczuk-holland-i-janda-zarzucaja-antysemityzm-jackowi-kaczmarskiemu-film

Żeby było ciekawiej: matka śp. Jacka Kaczmarskiego była z pochodzenia Żydówką :!:

Według mnie nie powinniśmy sugerować się opiniami jednej opcji, aby wyrobić sobie zdanie na wybrany temat. Powinniśmy posłuchać argumentów prawej, lewej i jakiejkolwiek innej reprezentatywnej strony. Jeśli się zgadzamy z czyimiś poglądami, a z innymi nie, to jeśli wyrażamy swoją opinię, powinniśmy argumentować swój entuzjazm lub sprzeciw w sposób kulturalny. Twoja wypowiedź o Oldze Tokarczuk taką nie jest i proszę abyśmy na POSTscriptum przestrzegali reguły nie obrażania innych lub nie obrażania się na innych, których poglądy, czy wypowiedzi nie są spójne z naszym odbieraniem rzeczywistości.

fiołkowa
b. befana_di_campi

Wysłany: 2019-11-10, 11:12   

Leszek Wlazło napisał/a:
fiołkowa napisał/a:

Według mnie nie powinniśmy sugerować się opiniami jednej opcji, aby wyrobić sobie zdanie na wybrany temat. Powinniśmy posłuchać argumentów prawej, lewej i jakiejkolwiek innej reprezentatywnej strony. Jeśli się zgadzamy z czyimiś poglądami, a z innymi nie, to jeśli wyrażamy swoją opinię, powinniśmy argumentować swój entuzjazm lub sprzeciw w sposób kulturalny. Twoja wypowiedź o Oldze Tokarczuk taką nie jest i proszę abyśmy na POSTscriptum przestrzegali reguły nie obrażania innych lub nie obrażania się na innych, których poglądy, czy wypowiedzi nie są spójne z naszym odbieraniem rzeczywistości.

Leszku, mimo wszystko pragnę uprzejmie przypomnieć, iż posiadam status "niezależnego twórcy" i z wykształcenia jestem filologiem :!:
Na PS - tak jak prawie wszędzie, czyli na większości Portali - panuje tzw. kult jednostki. Nobel Noblem, którego "Pani Oldze" nikt nie odbiera ani nie kwestionuje, zaś poglądy poglądami. Szanuję "poprawność" Szwedzkiej Akademii Literatury, jednak na zakłamywanie pamięci Jacka Kaczmarskiego zgodzić się nie mogę :!: Bo to nie są bezpośrednie, wewnętrzne "PeeSiowe" aluzje personalne, ale dotyczą one już osoby publicznej, która poprzez swoją literacką twórczość
reprezentuje mnie, gdy ja na takie dictum mam prawo się nie godzić. Gdyby bowiem nie było tego wątku, znaczy "BRAWO OLGA", tematu bym nie ruszała...

A tymczasem "Pani Olga" protest podpisała :!: :!: :!: Przeciw komu :?: Solidarnościowemu Bardowi żydowskiego pochodzenia. Ona, Autorka "Ksiąg Jakubowych" :?:

Leszek Wlazło 

Wysłany: 2019-11-10, 12:22   

fiołkowa napisał/a:
Leszek Wlazło napisał/a:
fiołkowa napisał/a:

Leszku, mimo wszystko pragnę uprzejmie przypomnieć, iż posiadam status "niezależnego twórcy" i z wykształcenia jestem filologiem :!:
Na PS - tak jak prawie wszędzie, czyli na większości Portali - panuje tzw. kult jednostki. Nobel Noblem, którego "Pani Oldze" nikt nie odbiera ani nie kwestionuje, zaś poglądy poglądami. Szanuję "poprawność" Szwedzkiej Akademii Literatury, jednak na zakłamywanie pamięci Jacka Kaczmarskiego zgodzić się nie mogę :!: Bo to nie są bezpośrednie, wewnętrzne "PeeSiowe" aluzje personalne, ale dotyczą one już osoby publicznej, która poprzez swoją literacką twórczość
reprezentuje mnie, gdy ja na takie dictum mam prawo się nie godzić. Gdyby bowiem nie było tego wątku, znaczy "BRAWO OLGA", tematu bym nie ruszała...

A tymczasem "Pani Olga" protest podpisała :!: :!: :!: Przeciw komu :?: Solidarnościowemu Bardowi żydowskiego pochodzenia. Ona, Autorka "Ksiąg Jakubowych" :?:

Nie odbieram Ci prawa do własnego zdania. Nie polemizuję z powyższymi słowami. Także temat: BRAWO OLGA, nie zapoczątkowałem dlatego, że zgadzam się z jej poglądami, czy też, że jestem wobec nich krytyczny, ale dlatego, że jako Polak jestem dumny ze światowego wyróżnienia dla kolejnej Polki.
Wydawało mi się, że wystarczająco wyraźnie wyjaśniłem, że jestem przeciwny wyzywania osób, z których poglądami się nie zgadzamy.

fiołkowa
b. befana_di_campi

Wysłany: 2019-11-10, 12:32   

Szkoda przerzucać się piłeczką oraz pałeczką; polemika - nawet ostra - wyzwiskiem nie jest. Nie są także inwektywami - eufemizmy.

Temat zakłamywanego Nobla poruszę w zupełnie oddzielnym poście. Muszę tylko uruchomić swoje publicystyczne natchnienie :oczami:

Hardy 

Wysłany: 2019-11-10, 13:12   

fiołkowa napisał/a:

Powyższe to są właśnie zwykłe inwektywy, obrzucanie Olgi Tokarczuk błotem na zasadzie "a nuż się coś przyklei".

Natomiast dla Pani Olgi (bez cudzysłowu, którego użyła befana vel...) - serdeczne gratulacje za otrzymanie Nagrody Nobla.

POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Ogłoszenia » BRAWO OLGA!!!!!

Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl

Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie