POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Ogłoszenie 

Dzisiaj zapoczątkowaliśmy nowy dział na POSTscriptum: Miejsca, które warto polecić.
Zapraszamy do wspólnego zapełniania działu opisami atrakcyjnych miejsc i ciekawych ludzi.
Poniżej link do tematu, którym zapoczątkowałem nowy dział.
Koliba pod Czarcim Kopytem

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Ogłoszenia » Sławek Majewski Plezantrop odszedł do wiecznej krainy poezji
Sławek Majewski Plezantrop odszedł do wiecznej krainy poezji
Autor Wiadomość
eva 

Wysłany: 2020-03-23, 11:35   Sławek Majewski Plezantrop odszedł do wiecznej krainy poezji

Z wielkim bólem przekazuję informację o śmierci mojego Mistrza poetyckiego - Drogiego Sławka Majewskiego PLEZANTROPA.

Danusia, jego żona napisała "Drodzy Przyjaciele, Koledzy i Koleżanki, Znajomi, ze smutkiem nie do opisania zawiadamiam, że wczoraj w godzinach wieczornych zmarł Sławomir Majewski. Ukochany mąż, twórca, pisarz, poeta, działacz Solidarności. Do końca waleczny, zawsze niepokorny, zawsze po stronie prawdy. Z wyrwą w sercu zostają Ci co choć przez moment doświadczyli jego inspirującej obecności."

Sławku, wraz z Tobą umiera pewna epoka.

slawek_majewski.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 125,21 KB

jaga 
Jadwiga

Wysłany: 2020-03-23, 14:33   

eva napisał/a:

Sławku, wraz z Tobą umiera pewna epoka.
- szkoda, że nie znałam Sławka
Pokój jego duszy(**)

— Wisława Szymborska

Marek 
Z. Marek Piechocki

Wysłany: 2020-03-23, 21:11   

Niech odpoczywa w spokoju. Nie znałem ale wiele słyszałem o Nim.

eva 

Wysłany: 2020-03-24, 11:27   

Tak przy okazji podaję biogram Sławka. Może ktoś trafi kiedyś na jego twórczość.

--

SŁAWOMIR MAJEWSKI (1955) gdańszczanin. Uczeń malarza-poety Mieczysława Czychowskiego i Bronisława Buniego Tuska, jednego z najwybitniejszych polskich ceramików. Debiut w piśmie Radar w 1975. Po wydarzeniach 1976 usunięty z Koła Młodych przy gdańskim ZLP. W latach 1980/1981 dzięki Lechowi Bądkowskiemu publikuje zbiory wierszy Altamira i Schody (nakłady częściowo skonfiskowane przez SB).

Twórczość: Altamira, Wyd. Kontakt 1980. Schody, Wyd. Kontakt 1981. Publikacje w prasie solidarnościowej 1980-1981: Dwutygodnik Kwadrat, Gazeta Jedność i in. Publikacje w prasie podziemnej: 1982-1989 Tygodnik Wojenny, Prolet, OKOP i in. Po 1991: Opowiadania Hrycwa, Wyd. Litera 1992; Antologia Bez Tytułu, Goddam Agencja Artystyczna 2009; Mój Gdańsk. Ruda i inne opowiadania, Wyd. Marpress 2013. Autor Dziennika Znalezionego Pod Murem, Spotkania z Tarantino, Podręcznego Zestawu Déj`a Vu, Hotelowej Kobiety, Torebki od Prady, esejów Seks, Władza, Sława (fragmenty w Internecie.) Pod pseudonimem Sebastian J. Theus napisał zbiór opowiadań pt. Casablanca. Publikuje w kwartalnikach Akcent, Migotania, PismoInter, Szafa, Arterie, Latarnia Morska, Afront i in. Jego proza, w tym eseje nt. A. Camusa, S. Pepysa, N. Gwynne, Lady Hamilton, Jessie George Conrad-Korzeniowskiej i in. znajdują się w zdigitalizowanych zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie, Library of Congress Washington, Stanford University Libraries, New York Public Library, University of Toronto Libraries, Chicago Public Library, University of Edmonton Libraries.

POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Ogłoszenia » Sławek Majewski Plezantrop odszedł do wiecznej krainy poezji

Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl

Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie