POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Publicystyka » Dopisując "kobietonom"
Dopisując "kobietonom"
Autor Wiadomość
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2107
Wysłany: 2020-11-13, 01:10   Dopisując "kobietonom"

Termin "seanse nienawiści" robi ponownie zawrotną karierę. Wyrażeniem tym określane są medialne działania propagandowe podejmowane przez różne ugrupowania polityczne w środkach masowego przekazu. Wielu medioznawców twierdzi, że jest to obecnie jeden z najpopularniejszych w publicystyce formatów telewizyjnych choć pomysł organizowania tego rodzaju seansów nie jest jednak ani nowy, ani nowoczesny został on bowiem szczegółowo opisany w powieści Georga Orwella "Rok 1984".

Orwellowskie seanse nienawiści odbywały się w kinie, a wszyscy obywatele musieli obowiązkowo w nich uczestniczyć. Rozpoczynał je płynący z ekranu ohydny, zgryźliwy głos. Następnie widzowie mogli zobaczyć koszmarnie wykrzywioną twarz człowieka [czyżby prototyp Prezesa partii rządzącej?] którego uważano za zdrajcę idei i narodu, i który został skazany na śmierć, ale udało mu się uciec i znaleźć schronienie we wrogim kraju. Tenże człowiek z odpychającą fizjonomią swoim drażniącym, podniesionym głosem atakował wartości bliskie widzom i odgrażał na tle wędrujących za jego plecami niezliczonych wojsk nieprzyjaciela, wywołując w ten sposób lęk, oburzenie oraz gniew. Co wrażliwsi nie omieszkali dawać wyraz własnym uczuciom, więc pod adresem ekranu wykrzykiwali najgorsze inwektywy.

W drugiej minucie nienawistnego seansu zebranych ogarniał szał. Zrywali się zatem z krzeseł i wrzeszczeli ile sił, żeby tylko zagłuszyć ten płynący z ekranu ohydny głos. Ponieważ głos ów nie ustawał, wówczas zgromadzeni rzucali w ekran, czym popadnie, lecz niebawem na tym samym płótnie pokazywano twarz przywódcy narodu, który solennie zapewniał, że zdrajca i jego poplecznicy wkrótce zostaną pokonani, bowiem:

WOJNA TO POKÓJ

WOLNOŚĆ TO NIEWOLA

IGNORANCJA TO SIŁA
,

czyli:

Jeśli będziesz oglądał program telewizyjny zrobiony zgodnie z powyższym schematem, możesz być pewien, że ktoś próbuje Tobą manipulować na zasadzie:

DOŚĆ DYKTATURY KOBIET,

gdyż:

Tylko zjednoczone będziemy zwyciężone - taki oto transparent pojawił się ostatnio w czwartkowy wieczór [6 listopada 2020] na proteście kobiet w Oświęcimiu...
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Publicystyka » Dopisując "kobietonom"


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo