POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Konkursy aktualne » 2020.08.31 XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty
2020.08.31 XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty
Autor Wiadomość
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 59
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21207
Wysłany: 2020-08-01, 15:02   2020.08.31 XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty

KONKURS LITERACKI im. Eugeniusza Paukszty „Mała ojczyzna - pogranicza kultur”
Mimo problemów, dzięki zaangażowaniu prywatnych sponsorów, Biblioteka Publiczna w Kargowej, jako organizator - przy współpracy: Stowarzyszenia Gmin RP Region Kozła, Związku Literatów Polskich oddział w Zielonej Górze, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze – zaprasza do udziału w XXI konkursie prozatorskim im. E. Paukszty. Hasło obowiązujące w konkursie i kryterium oceny brzmi: „Mała ojczyzna - pogranicza kultur”.

Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy twórcy, bez względu na przynależność do organizacji literackich lub brak takowej, bez ograniczeń wiekowych (w sytuacji, gdy uczestnik jest niepełnoletni, załączone powinno być oświadczenie jego prawnego opiekuna o wyrażeniu zgody na udział w konkursie). Podstawą udziału w rywalizacji jest nadesłanie pod adresem organizatora nigdzie wcześniej nie publikowanego tekstu prozatorskiego (opowiadania, noweli, eseju, recenzji, publicystyki, wspomnienia itp.) w objętości do 10 stron znormalizowanego maszynopisu (druku komputerowego; 1800 znaków na stronie). Należy ten tekst przesłać organizatorom na nośniku elektronicznym (płyta CD, USB).
Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego). Jury powołane przez organizatora rozpatrzy nadesłane teksty i przyzna nagrody o łącznej wartości ok. 2000 zł. Ostateczny podział wyróżnień finansowych zależy od decyzji jury. Przewidywane są atrakcyjne wyróżnienia – niespodzianki.
W zaklejonej kopercie, oznaczonej godłem należy dołączyć swoje dane: nazwisko, imię, wiek, adres, telefon, bank, numer konta bankowego oraz oświadczenie dotyczące wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych (dostępne na stronie www.biblioteka.kargowa.pl)
Adres organizatora:
Biblioteka Publiczna im. E. Paukszty,
ul. Słodowa 2,
66-120 Kargowa,
e-mail: gbp@kargowa.pl.
Przesyłki należy adresować dodając na kopercie hasło „Mała ojczyzna - pogranicza kultur”.
Ochrona danych osobowych - Klauzula informacyjna
1. Administratorem danych osobowych Uczestnika jest Gminne Centrum Kultury w Kargowej, z siedzibą w Kargowej przy ul. Browarnej 7, 66-120 Kargowa (Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty ul. Słodowa 2, 66-120 Kargowa).
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych za pośrednictwem adresu e-mail: patrycja.gorzelanna@wp.pl
3. Dane osobowe Uczestnika przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Konkursu, na podstawie art. 6 ust. 1
lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE (dalej: RODO).
4. Dane osobowe Uczestnika będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji Konkursu, w tym wydania nagrody i ogłoszenia informacji o zwycięzcach oraz innych nagrodzonych osobach (nie dłużej niż przez 1 rok) lub do momentu wycofania zgody.
5. Odbiorcami danych osobowych Uczestnika będą podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa oraz upoważnieni pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kargowej, tylko w celu i zakresie niezbędnym dla realizacji konkursu.
6. Dane osobowe Uczestników nie będą przekazywane do państwa trzeciego oraz organizacji międzynarodowej.
7. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.
8. Uczestnik ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych Uczestnika, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Uczestnika zgody, przed jej wycofaniem.
9. Oświadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych Uczestnika należy kierować w dowolnej formie pisemnej na adres: gbp@kargowa.pl.
10. Uczestnikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa – gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych jego dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy.
11. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jest warunkiem koniecznym do przystąpienia i uczestnictwa w konkursie.

Wobec sytuacji kryzysowej związanej z pandemią koronawirusa – konkurs odbędzie się w trybie online, co oznacza, iż nie zostanie przeprowadzona końcowa uroczystość wręczania nagród. Ogłoszenie wyników konkursu pojawi się na stronie internetowej Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty do 25 września 2020r.
Nagrodzone teksty stają się własnością organizatora. Zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie konkursowym przygotowanym przez WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze.
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Konkursy aktualne » 2020.08.31 XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo