POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Sława i "sława"
Sława i "sława"
Autor Wiadomość
Hardy 


Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 1750
Wysłany: 2020-09-26, 10:30   Sława i "sława"

Co słychać? Że znalazło się miasto w Polsce, które chciało być sławne jak Wąchock, a stało się sławetne...

Ze swych dowcipów, żartów z sołtysa,
sławny był Wąchock przez całe lata.
Z czego zaś Kraśnik sławetny dzisiaj?
Że z Ciemnogrodem siebie wyswatał.
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-26, 13:56   

"Głupi ten [...]" jakby był wyrzekł niejaki Pan Jan Jeż Jarocki :oczami: :oczami: :oczami:

Ani treści, ani słownego artyzmu, ani "hu, hu" czegoś, co w ogóle można by nazwać wierszopisaniem :niepewny: :niepewny: :niepewny:

A tak dla ścisłości: gdzie znajduje się - fizycznie - na mapie ten Ciemnogród :?: :?: :?:
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
Grain 

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 2120
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-26, 14:26   

Kiedyś pisano bukolika - a to jedynie bucowate.
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-26, 14:47   

Grain napisał/a:
Kiedyś pisano bukolika - a to jedynie bucowate.


Przed chwilą na portalu "Opowi" dopisałam się ze swoim komentarzem, który poniżej przekopiowuję:

"befana_di_campi minutę temu
Cytat z: https://oko.press/krasnik-debata-w-radzie-miasta-strefa-wolna-od-lgbt/

Poseł Kazimierz Choma, PiS:

„Wysłuchaliśmy wystąpienia nacechowanego emocjami. Wyłonił się obraz Kraśnika, jakby to miało być miasto homofobiczne. Ja mieszkam tu od urodzenia. Pamiętam na dworcu sprzedawał pan, który był ubrany jak kobieta. Kazał nazywać się Marysia. Ci, którzy jeździli koleją, przypominają sobie na pewno ten fakt. Nikt temu panu nie dokuczał, nie wyszydzał. Pana lub Pani, bo on płeć określał w sposób sobie najbardziej odpowiedni.
Jeśli mówimy o społeczeństwach zachodnich, które teraz z takim zacięciem mentorskim oceniają postawę naszych samorządów na podstawie wiadomości nieprawdziwych, to wystarczy prześledzić historię – ile było homofobii w takich państwach jak Norwegia, Szwecja?
Bronię dobrego imienia miasta, bronię dobrego imienia Polski, bo jeśli porównamy ilość zachowań, okazuje się, że tam jest ich dużo więcej.
Czy ktoś komuś zagląda do łóżka? To jest osobista sprawa. Problem zaczyna się w innym momencie. Kiedy ja jako obywatel, jestem heteroseksualny, mam żonę i dzieci, a zaczynam mieć odbierane prawo powiedzenia tego głośno i swobodnie. Bo tak zwana poprawność polityczna nie pozwala na wyrażenie opinii. To gdzie jest wolność?
Jeśli mówimy o tolerancji, to zachowajmy ją dla chrześcijan i osób heteroseksualnych. Czy ja jestem gorszy od pani, która jest lesbijką?”[…]

Warto przeczytać całą – na tak oraz na nie – dyskusję i wyprowadzić odpowiednie wnioski. Sama od wielu, wielu lat spotykałam się w swojej „życiowej przestrzeni”, na dodatek w prowincjonalnym mieście, z osobami teraz zakwalifikowanymi pod ogólne miano z LGBT, które to osoby, nie obnosząc się ze swoimi preferencjami egzystowały – najspokojniej na świecie – w swoich środowiskach i upodobaniach i nikt im z tego tytułu nie czynił żadnej krzywdy.
Gorzej było z ekshibicjonistami; tych rzeczywiście przeganiano z wielkim wrzaskiem, nawet przy użyciu tzw. środków przymusu.

No ale chorujący na permanentną chęć (za)błyszczenia – niczym jakie próchno – niejaki Zdzisław B[rałkowski] poruszył nader nośny temat, przy którym grzeje się obecnie z lubością niby ten w kożuchu zimoląg przy czterdziestopniowym upale..."
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
Rita 
Małgosia


Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1306
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-09-26, 19:49   

Szanowny kolego, wnuk siostry mojego ojca był swego czasu burmistrzem Wąchocka.
To nie wieś, szanowny kolego.
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
Rita 
Małgosia


Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1306
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-09-26, 19:52   

fiołkowa napisał/a:


A tak dla ścisłości: gdzie znajduje się - fizycznie - na mapie ten Ciemnogród :?: :?: :?:


Taż przecie Waćpani stamtąd. Dziwi zatem powyższe pytanie... :hyhy:
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-26, 21:21   

https://pl.wikipedia.org/wiki/Opactwo_Cystersów_w_Wąchocku

Znaczy, że "Ciemnogród" :?: :?: :?:

1 stycznia 1994 r. Wąchock odzyskał prawa miejskie, utracone w 1869 w ramach rosyjskich represji za pomoc powstańcom styczniowym.

Fakt, jest się z czego autorowi natrząsać :idiota: Zwłaszcza wtedy, kiedy ich rozdziobywały kruki i wrony (Żeromski).
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
Hardy 


Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 1750
Wysłany: 2020-09-27, 14:22   

Rita napisał/a:
Szanowny kolego, wnuk siostry mojego ojca był swego czasu burmistrzem Wąchocka.
To nie wieś, szanowny kolego.

Szanowna pani, wiem o tym, ale dowcipy żyją swoim życiem. W Wąchocku dlatego jest pomnik sołtysa Wąchocka (z dowcipów), a nie burmistrza. Są też kolejni "Honorowi Sołtysi Wąchocka".

Jeszcze jedno - różnica między znaczeniem słowa "sławny" a "sławetny" (inaczej: osławiony) jest znacząca, nawet bardzo. Są na przeciwnych biegunach, więc Wąchock...
 
 
Hardy 


Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 1750
Wysłany: 2020-09-27, 14:26   

Grain napisał/a:
Kiedyś pisano bukolika - a to jedynie bucowate.

Grain, faktycznie bucowato skomentowałeś. Ale ten twój poziom, wynikający ze średniowiecznego i ksenofobicznego światopoglądu, jest znany. Szkoda słów. Zatem bez odbioru.

Aha, jeszcze muszę odnotować - moja osobista trollica wrzośnica&befana&fiołkowa&... już przyszła na służbę. Wiernie służy. Łaskawie pozwalam, teraz może iść odsapnąć.
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-27, 14:58   

Hardy napisał/a:
Grain napisał/a:
Kiedyś pisano bukolika - a to jedynie bucowate.

Grain, faktycznie bucowato skomentowałeś. Ale ten twój poziom, wynikający ze średniowiecznego i ksenofobicznego światopoglądu, jest znany. Szkoda słów. Zatem bez odbioru.

Aha, jeszcze muszę odnotować - moja osobista trollica wrzośnica&befana&fiołkowa&... już przyszła na służbę. Wiernie służy. Łaskawie pozwalam, teraz może iść odsapnąć.


Odezwał się "ponbócek" z Wariatkowa, który był kiedyś Napoleonem, ale ten ostatni go nabił rozkwaszając kozią brodę. W tym czasie rozjemca - "pan bóg" odpłynął w zaświaty, więc od jakiegoś czasu pozostał wakat :rotfl:

Czy ty wiesz, peselowy Porfirionie, że "służba" jako służba to zaszczyt :?: Sam Wcielony Bóg nie po to przyszedł na świat, żeby Mu służono, lecz aby służyć :?: :?: :?: [św. Paweł Apostoł].

Czego się wszak spodziewać od (bez)wyznawcy krasnej zwiezdy oraz czciciela bijącego [dawno, dawno temu] serca partii :?: :?: :?:

P.S. Przeczytałam też odpowiedź Grainowi ;) No nie, tu nawet nie ma co opadać ani co się uginać... I ten osobnik myśli, że jest "literatem" :?: :?: :?: Dobrze, nie se myśli :hyhy: Przecież "nadzieja umiera ostatnia" względnie "zawieść nie może" [znowu pięknie się przypomina św. Paweł Apostoł]

:lamer:
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
Grain 

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 2120
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-27, 15:59   

Powinienem od razu napisać, że to przecwelowana grafomania.
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-27, 16:10   

Grain napisał/a:
Powinienem od razu napisać, żeto przecwelowana grafomania.


Może lepiej nie :?: Gotów się jeszcze POskarżyć a Ciebie zbanują :hyhy: :hyhy: :hyhy: Najlepiej wykazywać takim ich niemerytoryczność. Oczywiście na innych, im podobnych forach to się pławią w pochwałach niczym zakalcowaty pączek w zjełczałej fryturze, odreagowując swój ból poobijanej sempiterny :hyhy: :hyhy: :hyhy:
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
Grain 

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 2120
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-09-27, 16:31   

Wypowiadam się o tekście nie autorze.

Bo nawet nie jest ten przypadek - tylko w/w przecwelona grafomania.

https://wiadomosci.onet.pl/lublin/gmina-zakrzowek-pozywa-barta-staszewskiego-za-akcje-strefy-wolne-od-lgbt/x3vd9f9
 
 
Hardy 


Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 1750
Wysłany: 2020-09-27, 16:37   

Grain napisał/a:
Wypowiadam się o tekście nie autorze.

Bo nawet nie jest ten przypadek - tylko w/w przecwelona grafomania.

https://wiadomosci.onet.pl/lublin/gmina-zakrzowek-pozywa-barta-staszewskiego-za-akcje-strefy-wolne-od-lgbt/x3vd9f9

Słucham? O tekście piszesz? W którym miejscu? O to się nawet nie otarłeś. Przecież napisałeś o sobie. Co najśmieszniejsze, nawet tego nie zauważyłeś.
Może i dobrze. Niech twój "przecwelowany" komentarz (to więzienne słowo dobrze oddaje twój charakteriologiczny rys) czytają inni.

Wystarczy "dyskursu" z oszołomem.
 
 
Witold Kiejrys 
witek


Wiek: 80
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 3641
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2020-09-27, 18:13   

Zastaw Graina w spokoju. Gra nie warta świeczki ;) szkoda zdrowia.

Anielcia z charakteru plotkarka, więc dla niej ważniejsze, co ktoś w sprawie nie na temat, itp., itd.
Znam ją od lat więc z przymrużeniem oka traktuję, choć nie zapomnę, że to jej wielomiesięczne naloty z najętym kolesiem przegoniły mnie przed laty z PP. - Sama boi się atakować, zawsze szuka taniego i chamskiego sprzymierzeńca.

Przyjmuję Twój cierpki humor :padam: A że Kraśnik potraktował się ciemnogrodem, to fakt!

Pozdrawiam, witekk
_________________
człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk

Konfucjusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Sława i "sława"


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo