POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Antologia POSTscriptum
Przesunięty przez: Marcin
2009-02-08, 21:13
Antologia POSTscriptum
Autor Wiadomość
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-20, 11:18   

Marcinie w zależności od długości wierszy było to 5 i więcej wierszy.
Średnia to 7-8 wierszy.
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 11:19   

Marek napisał/a:
wiecie co?
Ania Cytowicz proponowała mi na wczorajszym otwarciu wystawy swoich rysunków , że "zrobi" mi rysunki do mojego ewentualnego tomiku wierszy - oczywiście za darmo - może poproszę Ją o o rysunki do NASZEGO tomiku? - przecież Jej zaistnienie - jest równoznaczne z naszym! Można spróbować w każdym bądź razie!


Pomysł jest interesujący. Myślę, że choćby kilka rysunków można dodać do Antologii. Co Wy o tym myślicie?

PS. Ustalając liczbę wierszy i ewentualnych rysunków trzeba pamiętać o kosztach ;)
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 11:21   

Kornelia Romanowska napisał/a:
Jak było w tomiku "poeci z sieci" to akurat wiem, bo się tam znalazłam. Sądzę, że to nie jest głupi pomysł. Jest to sposób na zaistnienie. Ja jestem na tak, jeśli oczywiście będziecie chcieli moje "wypociny" :P


Najlepiej by było, żeby przyłączyli się wszyscy i żeby Antologia zawierała wiersze nas wszystkich, tak sobie myślę ;)
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-20, 11:52   

I dobrze sobie myślisz Marcinie. :)

Proponuję, aby zhierarchizowany wybór wierszy przesyłać na moje PW. Wstępna kompletacja byłaby na mojej głowie. :)
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 11:56   

peter napisał/a:
I ja oczywiście jestem ZA tym aby robić takie akcje i popieram Wasz pomysł w 100%, ale ... koszt nie zamknie się w 1000 pln ... Drukarnie nie chcą podejmować się wydawania małych nakładów ... Nie mniej niż 100 sztuk, bo im szkoda maszyn uruchamiać. Tylko piszą w reklamie, że tak, że oczywiście, a potem schody ...


My już rozglądnęliśmy się :) Masz rację, prawie wszystkie wydawnictwa chcą ponad tysiąc zł. Ale znalazły się dwa wydawnictwa - ja rozmawiałem z Dorotą Strugałą z Poeci.com - tomik do 60 stron w ilości 10 zł za jeden egzemplarz, czyli przy zamówieniu 50 sztuk - 500 zł. Z tego co wiem, przy takiej kwocie nakład 50 sztuk zejdzie u nas na pewno, a duże jest prawdopodobieństwo, że i więcej. Leszek znalazł jeszcze lepsze warunki u Bogdana Zdanowicza - koszty podane są w pierwszym poście tego tematu - zrobienie 100 tomików o objętości 100 stron - wynosi 6 zł. Do tego jednorazowo trzeba dodać ok. 100-150 zł (koszt składu) i opłatę za wysyłkę (dajmy na to 10 zł), co podzielimy na ilość egzemplarzy -- załóżmy, że będzie to 100 egzemplarzy - orientacyjnie koszt jednej książki w takim przypadku (zakładając ten górny przedział 150 zł za skład) wyjdzie: 6 + 150/100 + 10/100 = 7,60 zł za 1 egz. :)
W przypadku, gdy po zebraniu zleceń okaże się, że nakład będzie 30 książek (w co raczej nie wierzę, bo doszły mnie słuchy (i ze wstępnych założeń wynika), że nakład spokojnie może przekroczyć 50 sztuk) -- 6,50 + 150/100 + 10/100 = 8,10 zł. za 1 egz.

To są orientacyjne koszty wg tego, co przesłało nam wydawnictwo. Do każdego egzemplarza Antologii trzeba będzie jeszcze doliczyć opłatę pocztową, wynikającą z przesłania Wam książek. Będzie to zależało od tego ile osób zamówi Antologię i po ile tomików. Wtedy jedno z nas po otrzymaniu zamówionych książek z wydawnictwa, będzie je do Was rozsyłać. Przykładowy koszt paczki do 1 kg może wynieść 6,50 zł (nasz ukochana poczta - cena prawie równa książce :kwasny: )
Źródło:
http://www.cennik.poczta....ze/k_paczka.php

Tak więc całkowity koszt Antologii do 100 stron wg tych założonych obliczeń wyniesie 7,6 + 6,5 = 14,1 zł za 1 egz. (+ koszt opakowania raczej też trzeba będzie doliczyć)

Dlaczego musimy doliczyć opł. pocztową - ktoś mógłby powiedzieć "szkoda Wam na znaczek", ale trzeba brać pod uwagę, że jeśli jedno z nas będzie miało do rozesłania np. 30 (mamy 39 zarejestrowanych użytkowników) zestawów książek (gdzie nie wszystkie zmieszczą się 1 kg) to osoba ta poniesie koszty minimum 6,50*30 = 195 zł.
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-20, 12:03   

Marcinie wysyłkę i koszty opakowań i wysyłek biorę na siebie, tak więc pomiń to w analizie kosztów. Jeśli oczywiście pozwolicie. ;)
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-20, 12:10   

Marcin Dydyna napisał/a:
ale trzeba brać pod uwagę, że jeśli jedno z nas będzie miało do rozesłania np. 30 (mamy 39 zarejestrowanych użytkowników) zestawów książek (gdzie nie wszystkie zmieszczą się 1 kg) to osoba ta poniesie koszty minimum 6,50*30 = 195 zł.

Niezupełnie Marcinie ;) ...niech jedna książka waży np. 150g to w kilogramowej paczce będzie ich 6szt. czyli koszt paczki dzielimy na 6 tj. 6x7,60 + 6,50=52,10/6=8,68 co i tak jest poniżej 10zł :)
No chyba że ktoś zamówi tylko 1 książkę ale wtedy lepiej wysłać listem i koszt przesyłki poleconej (będzie dowód nadania i w razie czego możliwość reklamacji z żądaniem odszkodowania) wyniesie 3,90 zł + 7,60(książka) zł = 11,50 zł :]
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 12:12   

Leszek Wlazło napisał/a:

Proponuję, aby zhierarchizowany wybór wierszy przesyłać na moje PW. Wstępna kompletacja byłaby na mojej głowie. :)


Przesłanie do Ciebie na PW to bardzo dobry pomysł, szczególnie, że jak wiesz, ja teraz będę dostępny o wiele rzadziej.
Jak chodzi o kompletację wierszy, to proponuję ułożyć je alfabetycznie wg autorów. Wtedy będzie najsprawiedliwiej.
Chciałbym jeszcze wrócić do ilości wierszy. Początkowo myślałem, że 1 wiersz będzie na 1 stronie. 10 wierszy na 3 strony to już nieco inne zestawienie. Warto tą sprawę ustalić jako priorytetową ;)
Proponuję, żeby czas przesyłania utworów wynosił 14 dni. Jeśli wiersze wpłyną wcześniej, to wcześniej przystąpimy do dalszej pracy. Planuję też przed zakończeniem zbierania utworów rozesłać wiadomość do osób, które nie prześlą nam swoich wierszy (być może nie dotrze do nich wiadomość o wydaniu Antologii), informującą, że czas składania wierszy zbliża się ku końcowi.

I jeszcze chciałbym poruszyć jedną sprawę jak chodzi o utwory, które znajdą się w Antologii. Czy zastrzec w nich ogólnie panujące zasady publikacji? -

"Utwory zawierające treści rasistowskie, faszystowskie, nazistowskie i antysemickie nie będą publikowane w Antologii"

Nie podejrzewam tego, ale może warto zaznaczyć to dla świętego spokoju?
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-20, 12:16   

Marcin Dydyna napisał/a:
Czy zastrzec w nich ogólnie panujące zasady publikacji? -

"Utwory zawierające treści rasistowskie, faszystowskie, nazistowskie i antysemickie nie będą publikowane w Antologii"

Nie podejrzewam tego, ale może warto zaznaczyć to dla świętego spokoju?

Myślę, że dla świętego spokoju ;) można :P
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 12:20   

amandalea napisał/a:
Marcin Dydyna napisał/a:
ale trzeba brać pod uwagę, że jeśli jedno z nas będzie miało do rozesłania np. 30 (mamy 39 zarejestrowanych użytkowników) zestawów książek (gdzie nie wszystkie zmieszczą się 1 kg) to osoba ta poniesie koszty minimum 6,50*30 = 195 zł.

Niezupełnie Marcinie ;) ...niech jedna książka waży np. 150g to w kilogramowej paczce będzie ich 6szt. czyli koszt paczki dzielimy na 6 tj. 6x7,60 + 6,50=52,10/6=8,68 co i tak jest poniżej 10zł :)
No chyba że ktoś zamówi tylko 1 książkę ale wtedy lepiej wysłać listem i koszt przesyłki poleconej (będzie dowód nadania i w razie czego możliwość reklamacji z żądaniem odszkodowania) wyniesie 3,90 zł + 7,60(książka) zł = 11,50 zł :]


Jeśli będą to paczki (biorąc pod uwagę książkę 100-stronicową to chyba nawet po zapakowaniu w kopertę, poczta potraktuje to jak paczkę, tak mi się wydaje) to wówczas i tak minimalna cena jednej paczki wynosi 6,5 zł. A wg powyższego będziemy mieli do rozesłania książki do 30 osób, czyli 30 paczek, niezależnie ile będzie w nich książek ;)

Nie wiem, ale wydaje mi się, że książka 100 stron będzie ważyła więcej niż 150 g. ;)
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-20, 12:28   

Przepraszam, czy ktoś mnie tu słucha? Temat wysyłki jak sądzę mamy załatwiony, a oni dalej go wałkują. ;)
 
 
peter 


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 85
Wysłany: 2008-01-20, 12:32   

W takim razie prace czas zacząć! ;)
_________________
Srogi Sączyciel
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-20, 12:41   

Leszek Wlazło napisał/a:
Przepraszam, czy ktoś mnie tu słucha? Temat wysyłki jak sądzę mamy załatwiony, a oni dalej go wałkują. ;)

:P
 
 
zielony motylek 
pasjonatka


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Paź 2007
Posty: 116
Skąd: busko/kraków
Wysłany: 2008-01-20, 13:22   

Pomysł mi się podoba. Chyba dojrzałam do takiej decyzji. Piszę się na taką antologię.

Czy można by było dorzucić jakiś wstęp do antologii? Tzn. Marcin albo Leszek napisali by kilka słów o idei poezji internetowej i takie tam.

Chciałabym wiedzieć do kiedy mam przesłać wiersze na pw Leszka - zaczyna sie sesja i mam za mało czasu na wszystko i za dużo rzeczy do załatwienia. No i gdzie tą zgodę przesłać?

Pozdrawiam.
_________________
"poezja podobna jest do kupca
szukającego pięknych pereł
który gdy znalazł jedną perłę drogocenną
poszedł sprzedał wszystko co miał i kupił ją"
Piotr Macierzyński - ***ma rację Gombrowicz
 
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 13:49   

Przede wszystkim wielkie podziękowania dla Leszka za koszty przesyłki!
W takim układzie koszt jednej Antologii powinien być o około połowę mniejszy :)

Ze względu na pytania odnośnie ilości wierszy i terminu ich przesyłania, biorąc pod uwagę wcześniejsze głosy –

Już teraz można przesyłać do Leszka maksymalnie do 10 wierszy. Wstępnie każda osoba będzie miała do zagospodarowania 3 strony, tak więc proponuję przesłane utwory ułożyć od tych, które chcielibyście na 100 % zamieścić w Antologii. Jeśli na 3 stronach zmieści się np. 5 wierszy – pozostałe nie zostaną zamieszczone ze względu na brak miejsca.
Termin nadsyłania prac dzisiaj jeszcze omówimy i podamy do Waszej wiadomości na skrzynki e-mail.
Jeszcze dzisiaj przesłane też zostanie do Was OŚWIADCZENIE, które należy podpisać i przesłać pod wskazany w e-mailu adres. Jeśli ktoś nie ma możliwości wydrukowania OŚWIADCZENIA, wystarczy przepisać je ręcznie.


zielony motylek napisał/a:

Czy można by było dorzucić jakiś wstęp do antologii? Tzn. Marcin albo Leszek napisali by kilka słów o idei poezji internetowej i takie tam.


Pomyślimy :)

Otrzymałem też na PW inne pytanie, myślę, że pomysł jest wart przemyślenia:

„Czy będzie możliwość nazwania działu danego autora? Czyli np., jeżeli będzie dział, gdzie będą moje wiersze, to czy byłaby możliwość nazwania swojego fragmentu działu, żeby odróżniał się od innych autorów.”

A także bardziej do wydawnictwa (być może Leszek byłby w stanie dowiedzieć się kilku informacji na ten temat):

„Jeżeli byśmy już wszystko uzbierali, wszystkie wiersze, które będą miały być wydrukowane, to ile czasu to wyniesie w drukarni, cały ten proces produkcji ?

Myślę, że te kwestie także warto tutaj omówić :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Antologia POSTscriptum


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo