POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Ulica jest / z/ kobietą
Ulica jest / z/ kobietą
Autor Wiadomość
Hardy 

Wysłany: 2020-11-01, 18:34   

Witku, szkoda marnować czas na "znaną" na wielu portalach fiołkową&befanę&wrzośnicę&...&...&...
Naprawdę, zmarnowany czas. To jak rzucanie piłeczką o ścianę, a ona ciągle wraca.

Pozdrawiam, Witku.

fiołkowa 
b. befana_di_campi

Wysłany: 2020-11-01, 18:58   

Hardy napisał/a:
Witku, szkoda marnować czas na "znaną" na wielu portalach fiołkową&befanę&wrzośnicę&...&...&...
Naprawdę, zmarnowany czas. To jak rzucanie piłeczką o ścianę, a ona ciągle wraca.

Pozdrawiam, Witku.

Tjaaa :?: :?: :?: Wraca :?: :?: :?: Tak, wraca, a wraca dlatego, że niejaki [...] kiedyś dowiedział się o tym, że:

"moderator4 dnia 06.01.2018 09:01
Panie Hardy. Niestety to nie Pan ma rację w zaistniałym tu sporze. Każdy czytelnik ma bowiem na PP prawo do przedstawienia swoich subiektywnych odczuć o każdym tekście. I może to robić przy każdym kolejnym utworze danego autora. I każdorazowo mogą to być opinie sceptyczne/krytyczne. Są czytelnicy mniej i bardziej wymagający. Pani abirecka należy akurat do tych bardziej wymagających. Pańskie zarzuty o trollowanie oddalam. I zdecydowanie odradzam nazywanie kogokolwiek w przyszłości "trollem/trollicą". Sprawdziłem. Czytelniczka ta na PP rzadko pojawia się z komentarzem pod Pana tekstami. A ma prawo pojawiać się pod każdym. Wasze relacje na innych portalach nie są przedmiotem mojego zainteresowania. Także to czy ktoś gdzie indziej był banowany. Na PP banuje się za ataki na osoby, a nie za krytykę cudzych wierszy. Przypominam, że swoich utworów broni się podkreślając nie zauważone przez odbiorców ich walory, a nie poprzez personalne złośliwostki pod adresem krytyków. Z tego, co zdążyłem zauważyć Pana sposób pojmowania i wyrażania poczucia humoru dość często bywa odmienny i niekompatybilny ze sposobem pojmowania go przez sporą liczbę czytelników. Zarzuty "ciężkości" tego utworu postawiło trzech pierwszych komentatorów. Znam przez wiele lat te osoby i wiem, że na pewno nie była to jakaś zorganizowana akcja trollowania pod Pana facecją. Po prostu ludzie ci szczerze przedstawili swoje odczucia. Radziłbym rzetelne przemyślenie krytycznych uwag innych osób o Pana twórczości. Nabranie do niej odrobiny dystansu, a nie trwanie w subiektywnym przekonaniu, że to wszystko na pewno jest na bardzo dobrym poziomie, a tylko odbiorcy są przesadnie czepliwi, złośliwi, niemerytoryczni. Takie nacechowane odrobiną samosceptycyzmu podejście ułatwi Panu bardziej obiektywny osąd i powstrzyma od agresywnych ripost ad personam, które tu dalej na pewno nie będą tolerowane."

Jedyny postęp: przestała być przezeń przezywana "trollicą", natomiast powyżsi użytkownicy, zamiast ustosunkować się do przytaczanych przez komentatorkę opinii, zresztą rozmaitych opinii, gdyż cytaty pochodzą od ludzi nader krytycznie nastawionych zarówno wobec władz jak tych, którym nie po drodze z większością najnormalniejszych na świecie kobiet, kobiet często pokaleczonych przez tę właśnie swoją kobiecość, urządzają sobie harce wobec - mimo wszystko - kobiety :!:

I jak tu nie mówić o seksiźmie :?:

fiołkowa 
b. befana_di_campi

Wysłany: 2020-11-01, 19:29   

Odniosę się jeszcze do jednego: wcześniej ten sam wiersz pojawił się na "poezji-polskiej". Naturalnie rozgorzała dyskusja, gdzie najwięcej mieli do powiedzenia panowie-faceci. Moje zdanie przekopiowane stamtąd zamieściłam w obecnym miejscu, później tu dodawałam zaktualizowane opinie. Oczywiście własnych poglądów nie zmieniam, jednak staram się też ukazywać rozmaite punkty widzenia. Co mnie w tym oraz po tym wszystkim zastanawia: na "pp" najprawdopodobniej Moderator wątek zablokował, ponieważ zamiast dotyczącego samego tekstu, meritum, rozpoczęły się kłótnie, czyli przysłowiowe skakanie sobie do oczu oraz gardeł. Panów-facetów, oczywiście.

Danuta Rinn śpiewała: "Gdzie ci mężczyźni" :?: Ja pytam się z kolei: "Gdzie te kobiety" :?: Dlaczego milczą, dlaczego nie krzyczą [nawet wulgarnie] :?: Przecież każda z nas, która przez macierzyństwo przechodziła, ma tutaj sporo do powiedzenia :?: Oprócz - tego, co zauważyłam - "Dominiki". Lecz wymieniona autorka rozwinęła swój indywidualny - podlegający suwerennej dyskusji - temat...

Irena 

Wysłany: 2020-11-01, 20:01   

luks napisał/a:
Starzy nie widzą w nowym potencjału.A może warto wsłuchać się w to, co niesie czas.Tradycja ,tradycją ale bez nowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość,do tej pory siedzielibyśmy w jaskiniach.Najgorsze jest narzucanie swojego punktu widzenia innym.Każdy ma prawo do życia,wolności,kreowania swojej rzeczywistości.Ci którzy,na siłę próbują narzucić innym swoje poglądy,są na przegranej pozycji..Irenko - cieszę się,że wyraziłaś w ten emocjonalny sposób swoje poglądy. :)

Otóż to : ...może warto wsłuchać się w to, co niesie czas..."

Przy takich utworach dopiero mam okazję widzieć co to jest człowieczeństwo...za które Tobie dziękuję.

Pozdrawiam.
anioła który odszedł w ciszę
- Grzegorz Szafoni

Irena 

Wysłany: 2020-11-01, 20:08   

Hardy, Witold Kiejrys...i inni
Bardzo proszę o nie reagowanie na zaczepki Pani fiołkowej.
Dla mnie ta osoba nie istnieje i nie chcę zaśmiecania pod moim utworem.

A jako podsumowanie, cytat:

(...) człowiekowi można odebrać wszystko z wyjątkiem jednego-ostatniej z ludzkich swobód: swobody wyboru swojego postępowania w konkretnych okolicznościach, swobody wyboru własnej drogi.

Viktor E. Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu
- Grzegorz Szafoni

fiołkowa 
b. befana_di_campi

Wysłany: 2020-11-01, 20:27   

Irena napisał/a:
Hardy, Witold Kiejrys...i inni
Bardzo proszę o nie reagowanie na zaczepki Pani fiołkowej.
Dla mnie ta osoba nie istnieje i nie chcę zaśmiecania pod moim utworem.

A jako podsumowanie, cytat:

(...) człowiekowi można odebrać wszystko z wyjątkiem jednego-ostatniej z ludzkich swobód: swobody wyboru swojego postępowania w konkretnych okolicznościach, swobody wyboru własnej drogi.

Viktor E. Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu

Szanowna autorko,

Forum jest po to, aby się wypowiadać :!: Nie muszę dla pani istnieć, jednak dla tematu, który tu pani wrzuciła już tak :!:

Przytaczam opinie dot. "parzącego kłopotu", jakim od 10 dni żyje cała Polska, a który pani wzięła na swój literacki warsztat.

Za dużo w tym wszystkim, co zostało napisane i emocji, i przekłamań. Oraz: jak na razie to ja zostałam zaczepiona. Bo publicystyka, miła pani, nie jest li tylko dla wybranych :zdziwko: Tu każdy ma prawo wyartykułować własne poglądy lub tych poglądów bronić o ile zachodzi określona potrzeba, o czym pani doskonale wie. Bo gdyby pani nie wiedziała, to swojego wiersza by tu nie wkleiła :idea:

:)

eva_14 

Wysłany: 2020-11-01, 20:58   

Miałam się TU (na PS), już się nie włączać - biorąc pod uwagę ignorancję osób (autorów) większości postów - ale... niestety nie zasnęłabym spokojnie, gdybym nie zamieściła dla Pani fiołkowej, swojego uznania.
Nie jesteś fiołkowa sama. Sami są i będą ci, którzy wiedzą najmniej o cierpieniu, nieszczęściu i całym paśmie udręki. Każdy by chciał pożyć se fajnie, miło i beztraumatycznie, ale tak NIMA i NIE BUDZIET, a czemu? Ponieważ do niczego nie prowadzi przy mecie.

Swoją drogą fiołkowa, poziom Pani wypowiedzi i ich trafność, jest typowym sypaniem pereł przed wieprze. Nie ubliżając wieprzom.

:ok: :ok: :ok: :padam:

A teraz obrzućcie mnie gnojówką. Czekam i ataku nie odeprę. Do pewnych konkluzji, trzeba dojrzeć. Najbardziej jednakowoż, to ja się dziwię witkkowi, a jednak się pomyliłam. :(

Witold Kiejrys 
witek

Wysłany: 2020-11-02, 02:01   

:D :D :D !

Irenko, masz rację niepotrzebne to było, ale... ;)

Konfucjusz

Hardy 

Wysłany: 2020-11-02, 08:15   

Tak, Ireno. Na taką osobę jak fiołkowa&wrzośnica nie traci się czasu. Czasem jednak trzeba zareagować.
Pozdrawiam :)

Irena 

Wysłany: 2020-11-03, 10:03   

eva_14 napisał/a:
Miałam się TU (na PS), już się nie włączać - biorąc pod uwagę ignorancję osób (autorów) większości postów - ale... niestety nie zasnęłabym spokojnie, gdybym nie zamieściła dla Pani fiołkowej, swojego uznania.
Nie jesteś fiołkowa sama. Sami są i będą ci, którzy wiedzą najmniej o cierpieniu, nieszczęściu i całym paśmie udręki. Każdy by chciał pożyć se fajnie, miło i beztraumatycznie, ale tak NIMA i NIE BUDZIET, a czemu? Ponieważ do niczego nie prowadzi przy mecie.

Swoją drogą fiołkowa, poziom Pani wypowiedzi i ich trafność, jest typowym sypaniem pereł przed wieprze. Nie ubliżając wieprzom.

:ok: :ok: :ok: :padam:

A teraz obrzućcie mnie gnojówką. Czekam i ataku nie odeprę. Do pewnych konkluzji, trzeba dojrzeć. Najbardziej jednakowoż, to ja się dziwię witkkowi, a jednak się pomyliłam. :(

Nikt Pani gnojówką nie obrzucił, spała Pani zapewne spokojnie...i będzie spała.
Rada na przyszłość: NIE MIERZ INNYCH SWOJĄ MIARKĄ..........bo tu nie wiadomo, po Pani wypowiedzi, kto perłą jest a kto wieprzem.

Kłaniam się pięknie i zdrowia życzę.
- Grzegorz Szafoni

POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Ulica jest / z/ kobietą

Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl

Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie