POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Usypianie demonów
Usypianie demonów
Autor Wiadomość
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2015-06-19, 16:35   Usypianie demonów

Chciałam to zrobić rano
Ale ciepły kokon
Niedomkniętego snu
Trzymał mnie zbyt mocno
W objęciach

Południe przeszło
Z lekkim dreszczem lęku
Że mdła zaokienna szarość
Przylgnie do mnie
Jak druga skóra
Nie chciałam drugiej skóry
Z jedną mam dość kłopotu

Wieczór
Ociągał się długo
Łóżko na szczęście ma mocne burty
I kołysze rytmem niepojętym jeszcze
Pod wielkim żaglem kołdry
Niejeden odległy rejs
Staje się wręcz rzeczywisty

Noc
Otwiera nowe porty a w nich
Po kantynach pełnych nieodgadnionej muzyki
Jak dym z obcych ustników
Snuje się wielowarstwowy wątek
W którym znów kimś jestem

To nic
Że to sen
Wolę go od rzeczywistości
W nim nic nie jest bardziej niemożliwe
Niż ja
W realnym stanie rzeczy

Nie budź mnie.
To mój kokon.
Jedyna rzecz
Jaką mam naprawdę

(Nn)
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
Mirek 
Chodynicki Mirosław


Wiek: 69
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 3142
Skąd: Terespol (to jeszce Polska)
Wysłany: 2015-06-19, 17:19   

nuta niepokorna napisał/a:
To nic
Że to sen
Wolę go od rzeczywistości
W nim nic nie jest bardziej niemożliwe
Niż ja
W realnym stanie rzeczy


hm ,,, coby tak można było
_________________
Piszę żeby było ładniej ... bo słońce i tak świeci
 
 
pan_ruina 
Stefan Rydel


Wiek: 49
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 1537
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-19, 19:58   

Rzadko przyodziewasz się w biel, ale jak już to zrobisz to jest co przeczytać :D
_________________

 
 
mgielka 


Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 2351
Wysłany: 2015-06-22, 16:39   

.....kawał dobrej poezji.... :padam: :padam:
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2015-06-23, 00:29   

Dziękuję Wam ....
Ja i moje demony .... ;)
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
Marek Olszewski 
Poezja ART


Wiek: 51
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 1767
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-06-23, 09:10   

nuta niepokorna napisał/a:
Nie budź mnie.
To mój kokon.
Jedyna rzecz
Jaką mam naprawdę


...jakie to trafne, jak gdyby moje :zawstydzony:
 
 
Leah 

Dołączyła: 20 Mar 2015
Posty: 413
Wysłany: 2015-06-23, 09:28   

poruszający wiersz, świetna puenta. :padam: Pozdrawiam :)
:serce:
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-23, 20:03   

Refleksyjny i piękny w wymowie, a także w swoistym ekshibicjonizmie peelki. :) . :)
 
 
Witold Kiejrys 
witek


Wiek: 82
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 4105
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2015-06-24, 18:31   

:) Zaciekawiłaś. Wiersz zatrzymał, przeżuwam.
Pozdrawiam.
_________________
człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk

Konfucjusz
 
 
Ustinja 
Ustina Burescu


Wiek: 36
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 759
Wysłany: 2016-09-30, 23:33   

Zabłądziłam gdzieś po zeszłorocznych tematach i dobrze! Trafiłam na piękny wiersz :)
_________________
wszyscy mamy doklejone oczy
 
 
wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-02, 17:28   

Prawda: warto było zajrzeć tutaj i przeczytać :padam:
Więcej: warto ocalić od zapomnienia :oczami:

Zastanawia mnie tylko ta niekonsekwencja w interpunkcji (kropka w pierwszymi i drugim wersie ostatniej strofy)...
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2017-05-24, 15:39   

Dziękuję Wam serdecznie .... :padam:
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
mironiusz


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 8227
Wysłany: 2017-05-25, 10:21   

Hmm...
Czy długo da się tak spać?
:)
_________________
I będą mi grały wiatry...
M.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Usypianie demonów


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo