POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Kolor tanga
Kolor tanga
Autor Wiadomość
ajs 
Andrzej Szaflicki


Wiek: 69
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 642
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2009-06-01, 19:55   Kolor tanga

Gdy znów mnie pokochasz na chwilę,
za taniec, za strofę, za uśmiech,
zrozumiem i niebo uchylę,
anioły zawołam, gdy uśniesz,

bo już nie na jawie im teraz
przychodzić, gdy pora nie święta.
Przemijam i serce zabieram
spokojne. Nie pytam: pamiętasz?

Myślałem, że słowa, że wiersze,
że tego do szczęścia ci trzeba.
Choć miałem intencje najszczersze,
słowotok nadzieje pogrzebał.

Wyleczę zranienia i blizny,
nie winię cię za nic, maleńka –
niegodna to rzecz dla mężczyzny.
Gdy zechcesz, przyniosę na rękach

to słońce, którego wciąż mało
w twych dniach zasmuconych, pośpiesznych
i niech cię wypełnia jak światło
rytuał bezwstydnie bezgrzeszny.

Nieważne z kim jesteś, gdzie zmierzasz,
tu liczy się tylko twe serce,
choć nieraz zmieniałem się w jeża,
w prostaka w gustownej panierce,

za nami już zły koniec świata,
zostały nam tylko te lepsze,
dziurawy dach nieba połatam –
niech błękit twe życie podeprze.

Choć przyjdą dni mroczne i obce
i smutek nie raz duszę liźnie,
że miłość odeszła wraz z chłopcem
i nic nie zostało mężczyźnie,

żeś w swojej zmienności niezmienna,
odległa uczuciem i ciałem,
spróbuję zapomnieć, że nie mam,
spróbuję pamiętać, że miałem.

Nie dla nas już rytmy spod Wenus,
choć ciągle nie milknie orkiestra,
bo kiedy mężczyzna słabeusz
na tańcu odwiecznym się nie zna,

kobieta odchodzi znudzona,
bo takie jej prawo niewieście.
Choć ja, to już nowa odsłona,
nie szepniesz upojnie: nareszcie,

bo jeden był taniec w karnecie,
zdeptałem twe stopy zmęczone.
Tyś Niobe, jedyna na świecie,
dni moje przy tobie skończone.

I chociaż wciąż nęci muzyka,
nie wrócę z baletów o świcie,
choć tango barwami przenika,
na taniec za późno. O życie.
_________________

GODZIEN

dawno tak nie wyglądałem
jak ta szyba po ulewie
podchodzę do okna
godzien aby pozostać

/ks. Jerzy Hajduga/
  
 
 
Leon Gutner 
Leon Gutner


Wiek: 51
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 8456
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-06-01, 20:18   

ajs napisał/a:
Choć przyjdą dni mroczne i obce
i smutek nie raz duszę liźnie,
że miłość odeszła wraz z chłopcem
i nic nie zostało mężczyźnie,

żeś w swej niestałości niezmienna,
odległa i duszą i ciałem,
spróbuję zapomnieć, że nie mam,
spróbuję pamiętać, że miałem.



Całość przeeepiękna .

Tyle uczucia i tyle ducha Andrzeju w twoich strofach ile samych strof.
Wypisałem dwie strofy które zrobiły na mnie największe wrażenie .

Nie mogę się ciebie naczytać .....a czytam cię bardzo często bo mam pokazny zbiór ...zresztą wiesz .. ;)

Wzruszasz zatem wzruszyłem się boś wypisał wszystko co Leonowi w duszy gra .
Każda łezka jest warta każdej twoje strofy ...

Moje najwyższe uznanie :padam:


L.G.
_________________
" Każdy dzień to takie małe życie "
 
 
 
Lucy 
Lucyna Mamczur


Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 2997
Skąd: strawberry fields
Wysłany: 2009-06-01, 20:21   

Zbędne tutaj moje słowa. Każde byłoby zbyt trywialne.
Przyjmij więc szczere :padam: :padam:
_________________
Każdy ma swój kawałek nieba
 
 
 
pątniczka 

Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 4966
Skąd: chata za wsią
Wysłany: 2009-06-01, 20:55   

przetańczyłam to tango niewesołe na dwa pa
odbiłam obcasem od dna
i pokłon autorowi biję
czytajac skłaniam swą szyję
:padam:
pozdrówka
_________________
słowa palą, więc pali się słowa
nikt o treści popiołów nie pyta

J. Kaczmarski
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2009-06-01, 21:45   

nie wiem czy zazdrościć czy płakać razem z Tobą ... :zawstydzony:
 
 
ajs 
Andrzej Szaflicki


Wiek: 69
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 642
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2009-06-01, 23:04   

Leon Gutner napisał/a:

Wzruszasz zatem wzruszyłem się boś wypisał wszystko co Leonowi w duszy gra .
Każda łezka jest warta każdej twoje strofy ...
I jest recenzja. Dzięki za wierność, Leo. Oby zdarzała się częściej. Pozdrawiam Cię serdecznie :) .
***************

Lucy napisał/a:
Zbędne tutaj moje słowa
Nieprawda, Lucynko. Nie są zbędne słowa dla wszystkich, którzy próbują nimi świat malować od nowa. Dzięki serdeczne. Pozdrawiam :) .
****************

lilak napisał/a:
pokłon autorowi biję
Ani ja do bicia, ani do pokłonów :) . Dzięki, że zajrzałaś, Lilaczku. Ściskam :) .
*************************

Marek napisał/a:
nie wiem czy zazdrościć czy płakać razem z Tobą
Marku, już wypłakane, a zazdrościć naprawdę nie ma czego. Chłopy my twarde i basta. Wystarczy nasze wiersze poczytać ;) . Ściskam Cię. Szkoda, że nie zajrzałeś na warsztaty.
_________________

GODZIEN

dawno tak nie wyglądałem
jak ta szyba po ulewie
podchodzę do okna
godzien aby pozostać

/ks. Jerzy Hajduga/
 
 
el 

Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 8708
Wysłany: 2009-06-01, 23:08   

Ktoś powinnien wyśpiewać te wersy. Ja nie potrafię, ale słowa, aż proszą o nuty.

Kłaniam się słowom i tangu.
_________________
kroplą miodu pocieszamy błaznów
lub sami ze sobą rozgryzamy liść mięty
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2009-06-01, 23:12   

ajs napisał/a:
Szkoda, że nie zajrzałeś na warsztaty


ja, Bracie w moich lasach gdzie także
ajs napisał/a:
tango barwami przenika

na wskroś, na wskroś ...
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2009-06-01, 23:14   

el napisał/a:
aż proszą o nuty.


zobaczę, spróbuję
może i nawet tangowe rytmy jakieś się wyplumkają ... :)
 
 
ajs 
Andrzej Szaflicki


Wiek: 69
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 642
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2009-06-02, 01:54   

el napisał/a:
Kłaniam się słowom i tangu.
Dziękuję Ci, Elu, w imieniu tanga i słów. Pozdrawiam serdecznie :) .
********************

Marek napisał/a:
zobaczę, spróbuję
może i nawet tangowe rytmy jakieś się wyplumkają ...
Marku, byłbym zaszczycony. Pozdrawiam gorąco :) .
_________________

GODZIEN

dawno tak nie wyglądałem
jak ta szyba po ulewie
podchodzę do okna
godzien aby pozostać

/ks. Jerzy Hajduga/
 
 
Maryla


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 4930
Wysłany: 2009-06-02, 11:03   

Kolorem tanga i słów zauroczyć potrafisz Ajs-ie.
Pod wrażeniem jestem Twoich wierszy :padam:
 
 
ajs 
Andrzej Szaflicki


Wiek: 69
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 642
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2009-06-02, 12:26   

Maryla napisał/a:
Kolorem tanga i słów zauroczyć potrafisz Ajs-ie.
Dziękuję, że dałaś się zaprosić, Marylko :) . Pozdrawiam pięknie :) .
_________________

GODZIEN

dawno tak nie wyglądałem
jak ta szyba po ulewie
podchodzę do okna
godzien aby pozostać

/ks. Jerzy Hajduga/
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-02, 15:06   

Andrzeju :padam: za to, że mogłam przeczytać świetny wiersz. za to, że drasnął po sercu. wreszcie za to, ze piękne w formie i przekazie Twoje strofy. jeszcze raz :padam:
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
pątniczka 

Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 4966
Skąd: chata za wsią
Wysłany: 2009-06-02, 16:32   

ajs napisał/a:
Ani ja do bicia, ani do pokłonów

Do bicia to nieeeeeee , :P
ale do pokłonów i owszem :)
_________________
słowa palą, więc pali się słowa
nikt o treści popiołów nie pyta

J. Kaczmarski
 
 
ajs 
Andrzej Szaflicki


Wiek: 69
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 642
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2009-06-02, 20:25   

eva_14 napisał/a:
Andrzeju :padam: za to, że mogłam przeczytać świetny wiersz. za to, że drasnął po sercu. wreszcie za to, ze piękne w formie i przekazie Twoje strofy. jeszcze raz :padam:
Evo, takie słowa od osoby, która sama pisze znakomicie, to naprawdę wielkie wyróżnienie. Dziękuję Ci serdecznie. Pozdrawiam :) .
*************************************************
Lilaczku, przyjmij odkłony za całokształt :) . Pozdrawiam :) .
_________________

GODZIEN

dawno tak nie wyglądałem
jak ta szyba po ulewie
podchodzę do okna
godzien aby pozostać

/ks. Jerzy Hajduga/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Kolor tanga


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo