POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Ogłoszenia » ANKIETA - GŁOSUJEMY!!!
ANKIETA - GŁOSUJEMY!!!

Który z wierszy najbardziej przypadł Ci do gustu?
europejczyk
42%
 42%  [ 8 ]
znów kwitną astry
0%
 0%  [ 0 ]
Wysokie PSA
0%
 0%  [ 0 ]
*** (bez tytułu)
0%
 0%  [ 0 ]
precz
10%
 10%  [ 2 ]
Nie ma czasu
31%
 31%  [ 6 ]
w obcym
10%
 10%  [ 2 ]
a co jeśli ..?
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Indianeczka 
Beata Patrycja Klary

Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 1694
  Wysłany: 2010-08-31, 21:25   ANKIETA - GŁOSUJEMY!!!

europejczyk

mój pełny talerz i spokojne łóżko
łączą się przetoką z brzuchami 
afrykańskich kobiet 
jałowymi rozprutymi
przez fallusy partyzantów

sufit mojej sypialni pomalowano
doskonale przylegającą farbą i cienie dzieci
z karabinami nie zakłócają snu
nie słychać śmiechu jęków
ani ciosów maczety

czarna skóra sponiewierana
setkami palców żądnych rozkoszy
staje się przezroczysta
widać przez nią słońce i niebo

skutecznie je odpycham na leżaku
kremem z filtrem UV

***************************************************

znów kwitną astry 

łaskocze w oczy feeria barw
a w cieniu 
lip cisza taka samotna 

sukienka w kwiatki
mini
nie okrywa grubych blizn

brzęczy jeszcze jakaś zaplątana pszczoła
nie wiem czy to robotnica czy truteń
i w gruncie rzeczy 
nic mnie to nie obchodzi

wygładzam zmarszczki 
rozkloszowane
na biodrach

zaraz wstanę i pójdę do rzeczywistości
przez pole pełne kwitnącej gorczycy
gdzie tylko małymi plamami
przebija się zieleń

nie chcę byś dotykał miłości palcem 
wskazującym
upływ czasu

*******************************************************

Wysokie PSA

A oto salka w szpitalnych bielach
Tylko kozetka i kilka krzeseł
Stojaki obwieszone workami z płynem kroplówek

Na kozetce trzech
I jeszcze trzech na krzesłach wokół stojaków
Ręce płożone na kolanach
Na jednej z nich utknięty wenflon

Nabożeństwo wchłaniania

Dłonie trzymać proszę luźno
To jest płyn z antybiotykiem
Później będzie jeszcze wlew


Kilku patrzy ze znakiem zapytania w oczach na sąsiadów

- Lewatywa; mówię półgłosem
- Acha

Po wszystkim proszę usiąść przed drzwiami z numerem 623

- Jakim wszystkim ? Pyta szczupły całkiem siwy.
- No, jak już się pan wypróżni i umyje
- Jest tam też jest łazienka
- Acha;

Milczymy
Krople spadają
A nad nami unosi się niemówione śmiertelnie poważne słowo
BIOPSJA

Wynik za około dwa - trzy tygodnie
Odbiór osobisty lub najbliższa rodzina


Arytmetyka strachu
Liczenie dni

******************************************************

*** (bez tytułu)

Idzie sobie taki jeden
Szukając punktu odniesienia.
Brak środków.
Goni wiatr, jakby wierzył
Że kiedyś złapie go za kurtkę.
Marzenia to skórka po bananie
Przyjaciel taki który potwierdzi
Rodzina na wystawie rozłożona
Za matową szybą.
Samotnie idąc przez życie
Maluje obraz swej duszy
Na walącym się budynku.
Układa całość z chwil
Szuka wytchnienia nie tam gdzie trzeba
Zamiata tylko środek pokoju
Resztę wpycha pod dywan
Zapomina o zamkniętym oknie
I zapalonej świeczce
Buduje i niszczy
Niszczy i buduje.
Nie chce pamiętać
Ma dużo do powiedzenia
Ale nie chce o tym rozmawiać.
Czasem znajdzie kamień
Ale omija go I biegnie dalej
Chowając skrawki dni do kieszeni.
 
*********************************************************


precz

wybacz
to przez niedopity wieczór
śnieg za oknem
drugi koniec kija
na rękach rany po deszczu
zima kaprysem przecina
precz

wybacz
z lęku przymarzniętego do oczu
nie wycisnąłem zrozumienia
ciepła danego gdy - pomóż
spływało po pięściach
precz

wybacz
butelkę wraz ze mną
chylącą się do dna
miałem z nią świtu sięgnąć
z oczu przepaskę zdarł
precz


wczoraj i wczoraj kluczem do dnia
resztki naczyń pod łóżkiem
dziś głos przez drzwi zachrypnięty
kupiłam ci nową poduszkę

**************************************************************

Nie ma czasu

dwoje spóźnionych kochanków
zapomnianych tancerzy na scenie życia
przed bilansem zysków i strat

niewiele czasu tysiące straconych szans
przerwany pospiesznie krzyk oczu smak słów
zbłąkane umierające dłonie 
nigdy więcej się nie odnajdą

szukające się usta co świt
dzień dobry dobranoc
żegnaj dziś

na tej scenie opustoszałej
życiem zwanej

***********************************************************


w obcym

jeden jest świat i jedna poezja
po co nazywać go współczesnym
to co jest w głębi nie pozwala przestać
przymiotów duszy zmieniać w obce gesty

przymiotnik to gadgety lukrowane iluzją
pozwala zadrzeć gdy myśl błądzi po dawnych
po co beztroskę ubieramy w uprząż
bolą wyhodowane szarością afty

czuję się mrówką w kieracie nonsensów
żyję w równoległym bo nie potrafię
gdy znam kolory iść za tłumem po ciemku
bez celu bez głaśnięć

**********************************************************


a co jeśli ..?


między miłością a nienawiścią
gdy pierwsza puka w zamknięte okno
cienka firanka
pomiędzy snami co się nie wyśnią
a tym co niesie z sobą samotność
w pustych krużgankach

na wątłej linie zawisa tęcza
i milcząc pręży kolejne grzbiety
całkiem bez barwy
za kruchą ścianą labirynt wnętrza
lecz bez gwarancji żadnej niestety
że skrywa skarby

krzyczymy w pustkę - skrwawione wargi
kalectwo pragnień noszą w kącikach
zgaszonych żalem
Bóg nie wysłucha już żadnej skargi
właściwie o nic Go już nie pytam
- nie wiem co dalej

dni jak w różańcu obłość korali
kanciastość myśli i studnię duszy
ciągną przez palce
horyzont nosi sny po oddali
i wiatr wywleka smutki za uszy
spięte kagańcem

krok jest nierówny jak dwa oddechy
zwłaszcza gdy jeden wraca jak echo
od pustej ściany
życie w wirażu zna silny przechył
lecz czy wytrzymasz gdy brzeg daleko
a w sercu kamyk?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » INFO » Dział informacyjny » Ogłoszenia » ANKIETA - GŁOSUJEMY!!!


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo