POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Zimą na Saskiej
Zimą na Saskiej
Autor Wiadomość
Leon Gutner 
Leon Gutner


Wiek: 51
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 8456
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-04-04, 17:09   Zimą na Saskiej

Nie mogłem zostać może szkoda
a miejsca dla mnie uczyń więcej
bo stanę nagle w twoich progach
na moje szczęście i nieszczęście
o noc powinie mi się
noga

i tylko nie mów mi jak wracać
jak przybyć bo to już nie działa
w ten wieczór co odległość skraca
gubi się tętno wszelkich starań
to pewnie syzyfowa
praca

nie czekaj czytaj swoje wiersze
przed obiektywem moich oczu
fotograf pstryknie kilka streszczeń
przez które będzie można poczuć
jak człowiek łasi się do
więcej

a potem noc i moja ręka
na twoich biodrach nie dość silnie
i kilka wspomnień gdzieś w piosenkach
a później jeszcze trochę milczeń
którymi można ciszę
nękać

wciąż cierpkość na języku ostra
gdzieś na francuskiej w herbaciarni
w earl greya nadprzyjemnych hostiach
wiedziałem że tak mnie nakarmisz
znów na peronie trzeba
zostać
_________________
" Każdy dzień to takie małe życie "
 
 
 
Gruszka 


Dołączyła: 13 Mar 2018
Posty: 557
Wysłany: 2018-04-04, 19:54   

Pieknie, Leonowo i z klasą. :)
 
 
mgielka 


Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 2351
Wysłany: 2018-04-05, 10:08   

... czytam Twoje wiersze z zachwytem :oczami:
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2018-04-06, 18:38   

Delikatnie, ciepło, Leosiowo :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Fina58

Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 51
Wysłany: 2018-04-07, 06:52   

Leonie, cóż za subtelna liryka, pięknie
_________________
Jadwiga
 
 
Lidka 

Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 6378
Wysłany: 2018-04-07, 11:42   

żal
rozważania
nadzieja
jakiż ładunek emocjonalny

L e o
:padam:
 
 
Fred 
Przecherus Fredny


Wiek: 71
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2018-04-08, 17:41   

Uroczy wiersz o uroczych wspólnych chwilach, niestety przemijajacych. :)
_________________
Wiersz jaki jest, każdy widzi.
 
 
 
Leon Gutner 
Leon Gutner


Wiek: 51
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 8456
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-04-09, 17:40   

Dziękuję za tak pozytywny odbiór wiersza .
Cieszę się z tego ogromnie bo to dla autora wiele znaczący tekst .

Jeszcze raz z podziękowaniem L.G. :padam: :padam:
_________________
" Każdy dzień to takie małe życie "
 
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-20, 23:22   

Trafiony zatopiony
Moja ulubiona lektura, Leonowej poezji
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-21, 10:26   

Leoromantyku, aż trudno Ci w komentarzach napisać coś oryginalnie nowego. Zachwycasz od dawna, w ciągle doskonalonych formach. Pokazujesz, że należy łamać utarte schematy, czym dostarczasz twórczych inspiracji i dajesz innym wiele zachęt. No więc powiem jedynie, że pięknie i zamilknę oniemiały z zachwytu. :)
 
 
Leon Gutner 
Leon Gutner


Wiek: 51
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 8456
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-04-21, 15:38   

Evo, Leszku cóż mi rzec na takie słowa :padam: bardzo wam dziękuję . Dajecie mi motywację do dalszego skutecznego łamania schematów i doskonalenia w formach .

Z największym podziękowaniem L.G. :padam: :padam: :padam: :padam:
_________________
" Każdy dzień to takie małe życie "
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Zimą na Saskiej


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo