POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Nieśmiałe początki Antologii 6
Przesunięty przez: Leszek Wlazło
2013-11-02, 09:15
Nieśmiałe początki Antologii 6
Autor Wiadomość
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-29, 21:47   Nieśmiałe początki Antologii 6

Witam wszystkich którzy trafią do tego tematu. Tych, którzy są z nami od zawsze, tych co to są nieco krócej, tych, co to od niedawna, także tych, co dołączą wkrótce oraz tych, co są z nami anonimowo.
Różne są głosy na temat druku kolejnej Antologii. Są zagorzali zwolennicy, ale także i sceptycy, którzy martwią się, że troszeczkę osiedliśmy na laurach.
POSTscriptum nigdy nie uzurpowała sobie prawa do miana Portalu Literackiego przez duże L. Uważam, że nasza wartością jest przekrojowość autorów i przede wszystkim różnorodność form w jakich tworzymy. Poprzednie Antologie powstawały więc także w konwencji wartości jakie wnosimy swoją twórczością. Nie brakowało w nich perełek, które z powodzeniem mogłyby wygrywać konkursy, były też mniej udane, ale darzyliśmy je sentymentem i nikomu nie przychodziło do głowy, aby w jakikolwiek sposób ingerować w wybór autorów. Tak będzie i tym razem. Sami mamy w sobie wystarczająco dużo samokrytycyzmu, aby dokonać właściwego wyboru tekstów do druku.
Ponieważ czasy, w których żyjemy są coraz trudniejsze, a dla artystów w szczególności, to musimy tym razem wszystko dobrze przeliczyć, aby nie wystartować po falstarcie, po którym musielibyśmy wrócić do miejsca startu, zawodząc oczekiwania wielu.
Oficjalnie ogłaszam więc start prac nad nową Antologią.
Na początek proszę o wpisywanie w tym wątku imiennej woli uczestniczenia w przedsięwzięciu, a na PW do mnie i do Lidzi, przysyłajcie szacunkowe ilości tomików, które chcielibyście zakupić. Te wstępne szacunki dadzą nam pojęcie o objętości, także o nakładzie, a oba te parametry, jak wiecie, wpływają na koszty druku. Dajmy sobie na te wstępne szacunki czas do 15 października. Po tym czasie, jeśli liczba chętnych zagwarantuje powodzenie przedsięwzięcia, to ogłosimy regulamin i zaczniemy przyjmować Wasze teksty. Oczywiście wszyscy zainteresowani powinni już od dzisiaj przeglądać swoje archiwa i dokonywać wstępnych selekcji tekstów.
Mam nadzieję, że nie nadużyję zaufania przyjaciół, gdy powiem, że że swojej, Lidzi, Eli, Marka i Wojtka strony gorąco zachęcam, aby kolekcja okładek na głównej stronie POSTscriptum powiększyła się o kolejną, już szóstą pozycję. Leszek :)

PS wpisujcie w temacie wszystkie sugestie i propozycje pomocy przy Antologii, a także jeśli uznacie, ze warto je najpierw przedyskutować na PW, to chętnie wysłuchamy Waszych propozycji i podzielimy się naszym zdaniem w poruszanych kwestiach.

REGULAMIN Antologii 6

1. Do udziału w Antologii zapraszamy wszystkich, którzy w 2013 roku, umieścili na forum co najmniej 3 wiersze lub 1 utwór prozą i uczestniczyli w dyskusji pod utworami.
2. Na adres forum.postscriptum@wp.pl do dnia 24.11.2013r. przesyłamy 10 wierszy (ok 42 linijki tekstu, wliczając w to przerwy między strofami, wierszami i tytułami) w kolejności do publikacji i/lub prozę w ilości max. 10 stron maszynopisu (tu po zebraniu wierszy i prozy, indywidualnie będę prowadził rozmowy z autorami na temat przyznanego miejsca w Antologii na prozę; znormalizowana strona maszynopisu to 900 znaków - edytory tekstów w menu "właściwości dokumentu" pokażą nam liczbę znaków).
3. Jeśli chodzi o poezję, każdy otrzyma 5 stron w Antologii i zostanie wydrukowane tyle wierszy, ile się na nich zmieści.
4. Prosimy również o przygotowanie fotografii (w rozdzielczości 300 dpi) i krótkiej notki o sobie, jeżeli chcecie aby znalazły się w Antologii. Zostaną one wydrukowane w obrębie naszych 5 stron.
5. Ostateczna liczba stron dla autora zostanie podana po zgłoszeniu się wszystkich chętnych do Antologii.
6. Cena jednego egzemplarza o ilości stron ok. 240, to 10-11 zł przy nakładzie 300 szt, plus indywidualne koszty wysyłki wg cennika Poczty Polskiej (zależne od wielkości zamówienia) i koszt opakowań. Precyzyjnie cena zostanie podana, gdy będą już znane wszystkie Wasze zamówienia. Jeśli nie zbierzemy tylu zamówień, a na dzisiaj mamy 220-225 szt, to cena niestety będzie wyższa, a o ile, to będę wiedział w przyszłym tygodniu.
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2013-09-29, 22:21   

ja oczywiscie jestem ZA! a sztuk 15 z miłą chęcią :) oraz z poprzednich wydan kilka mam w niedoborze... ;)
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
Maryla Stelmach
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-29, 22:39   

Witam, także jestem na TAK. co do ilości, prześlę wiadomość. pozdrawiam serdecznie. :padam:
 
 
dz_re 
Mariusz A.Ż.


Wiek: 113
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 1123
Wysłany: 2013-09-30, 08:27   

Zgłaszam również moje zainteresowanie Antologią 6, Szefie. :)

Może dopowiesz słówko o środkach pieniężnych, jak tym razem będziemy się rozliczać? Proponuję, żeby każdy zamawiający Antologię 6 wpłacił należność z góry, jeszcze przed drukiem. W ten sposób sprawa finansów będzie od razu klarowna.


Pozdrawiam serdecznie.

PS Sześć egzemplarzy poproszę. :)
_________________
Niby jestem, lecz wielu mówi, że mnie brak.
 
 
 
Bożena 
Kluszczyńska


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 2971
Wysłany: 2013-09-30, 11:56   

dz_re napisał/a:
każdy zamawiający Antologię 6 wpłacił należność z góry, jeszcze przed drukiem. W ten sposób sprawa finansów będzie od razu klarowna.
- jestem za- taką formą płatności-

i w ogóle cieszy mnie informacja o nowej antologii- już czas na nią :)

co do ilości- ja skromnie- 5 sztuk zamawiam i już się ciszę, może zdążymy pod choinkę? :) dostać

pozdrawiam serdecznie Bożena
_________________
Istnieje wiele hałasów, ale tylko jedna cisza.
 
 
Maryla Stelmach
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-30, 16:31   

Witam ponownie,

dla mnie także 5 sztuk antologii. Oczywiście jestem także za wpłaceniem pieniędzy z gór. Unikniecie Państwo zbędnych kłopotliwych sytuacji. Pozdrawiam serdecznie.
 
 
asia 
Joanna Lessnau

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 3955
Skąd: m. pomorskie
Wysłany: 2013-09-30, 22:00   

pilnie śledzę temat jestem zainteresowana
i wstępnie 3 książeczki zamawiam :)
_________________
Budowałem na piasku
I zawaliło się.
Budowałem na skale
I zawaliło się.
Teraz budując zacznę
Od dymu z komina.

Leopold Staff
 
 
Lidka 

Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 6378
Wysłany: 2013-09-30, 22:33   

Bardzo Cieszy Koncepcja Wydania kolejnej, 6 Antologii!
Szacunek Dla Administracji i Całego Zespołu!


wypunktuję, co mnie leży i siedzi: ;)

1/ znaleźć się w Panteonie Poetów POSTscriptum to Zaszczyt i Marzenie

2/ oczywiście jestem za uiszczeniem wpłaty z góry

3/ wstępnie reflektuję na 10-15 egzemplarzy

4/ szkopuł w tym, że nie poradzę sobie ze stroną techniczną (PDF, rozdzielczość etc etc…)

5/ odpadam :rozpacz:
 
 
asia 
Joanna Lessnau

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 3955
Skąd: m. pomorskie
Wysłany: 2013-09-30, 22:40   

Liduś nie przerażaj bo ja też zielona :hyhy: ;)
_________________
Budowałem na piasku
I zawaliło się.
Budowałem na skale
I zawaliło się.
Teraz budując zacznę
Od dymu z komina.

Leopold Staff
 
 
Lidka 

Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 6378
Wysłany: 2013-09-30, 22:43   

nie jestem sama
to już dobrze

Asiu :serce:
przybij piątkę
 
 
asia 
Joanna Lessnau

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 3955
Skąd: m. pomorskie
Wysłany: 2013-09-30, 22:58   

:serce: Liduś :)
_________________
Budowałem na piasku
I zawaliło się.
Budowałem na skale
I zawaliło się.
Teraz budując zacznę
Od dymu z komina.

Leopold Staff
 
 
Maryla


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 4930
Wysłany: 2013-10-01, 10:33   

Leszku i ja się dołączam do listy, choć biję się w piersi, że rzadko się udzielam na forum.
Jeżeli taka wola to jestem za zapłatą z góry.

Serdecznie pozdrawiam. :padam:
 
 
eliza 
Elżbieta Grzegorczyk


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 6406
Wysłany: 2013-10-01, 20:03   

jeżeli można to proszę skromnie 1 książkę

pozdrawiam
_________________
szczęście to umiejętność życia
 
 
anastazja 
Anastazja Mileszko


Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 3990
Skąd: zza rzeki
Wysłany: 2013-10-01, 22:12   

Witam
Bardzo się cieszę, ukłon :padam: w stronę przedsięwzięcia. Płacę tak jak trzeba, czyli: z góry, z dołu itp.
Ponieważ cienka emeryturka, poproszę jedną, chyba, że koszt nie bedzie duzy.

Dziękuję :)
_________________
... tam kamienie mają serca
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-01, 22:19   

Bardzo proszę o jasne deklaracje, że osoby, które się zgłaszają w tym temacie, są już w trakcie wybierania swoich utworów do Antologii 6.
Dziękuję również za deklaracje co do zakupu tomików, ale w pierwszej kolejności musimy ustalić ilu autorów zamieści swoje utwory w Antologii 6. Ta informacja jest niezbędna do zaplanowania objętości Antologii, jak również do ustalenia ile stron przypadnie na jednego autora.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Nieśmiałe początki Antologii 6


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo