POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Erotyki » ... i jeszcze hotelowe poranki
... i jeszcze hotelowe poranki
Autor Wiadomość
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-08-06, 05:46   ... i jeszcze hotelowe poranki

... i jeszcze hotelowe poranki


chciałabym by nasze życie miało powolny smak śniadania
porannej edycji dziennika z kolejnego miejsca
instant aromat kawy podany do łóżka z różą konwalią
niezapominajką na tacy i śnieżną serwetką
pod którą mapa niespodzianek dnia
do wyboru droga przez góry w pierwszym oknie
pod las w drugim a za balkonowym leniwa plaża
wsypująca się zodiakiem piasku

odkrywanie chwil o zapachu nieznanych cukierni
na każdym rogu sprzedawcy smaków muszelek papug
granatowych jak strzępki nocnego nieba
przyprawy i kolory wymieszane zamaszystym pędzlem
przymierzane długo w lustrze twojego spojrzenia

po powrocie odkładane do wieczora
zaproszenie twojej dłoni na moim biodrze
podróż bez mapy z której wracamy otwierając oczy


© Elżbieta 08.05.2008

_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-06, 05:48   

podobno chcieć to móc :)
 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-08-06, 06:02   

;)
Leszku, nocny Marku, znaczy nocny Lesz-Mar-ku!
Tak, chcieć to móc. Masz rację.
A wiersz? :zawstydzony:
słonecznie
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-06, 06:12   

Elżbieta napisał/a:
;)
Leszku, nocny Marku, znaczy nocny Lesz-Mar-ku!
Tak, chcieć to móc. Masz rację.
A wiersz? :zawstydzony:
słonecznie
E


dla mnie z innej bajki ale i egzotyczne bajki są piękne :)
 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-08-06, 16:59   

Leszek Wlazło napisał/a:
dla mnie z innej bajki ale i egzotyczne bajki są piękne :)

Leszku, egzotyczne? Może...
Ale spójrz na tekst, jak na zabieg literacki, podróże, które nie muszą tak naprawdę być.
Już milczę. :zawstydzony:
słonecznie
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2008-08-10, 21:36   

czy ja już go nie czytałem - gdzieś ?

a fotki adekwatne!

podróże, podróże ...
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2008-08-12, 11:02   

Czytam klimat tego wiersza ... a raczej .. chłonę całą sobą .. i nie wiesz nawet jak bym chciała .. żeby tak właśnie , a nie inaczej było ..

Czy w naszym świecie jeszcze takie bajki bywają naprawdę ..?
Może ze 25 lat temu .. jeszcze tak .., ale wtedy się tego nie widziało .. Jak się ma 16 lat świat widzi się bardzo fragmentarycznie .. nie doceniając .. nie rozumiejąc .. trwoniąc..

10 lat później widzi się i docenia więcej, ale czasu na to mniej i okoliczności już inne..

Co z tego że teraz widzi się tak wiele i tak wiele docenia skoro .. :niepewny: :

Czy teraz można sobie zasłużyć na Jeszcze Raz? - biorąc pod uwagę to co powyżej ..??

Dziękuję Ci za ten kawałek bajkowego piękna- zobacz jak mnie poruszył .. :zawstydzony:
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-08-12, 18:09   

Bajkowo-kolorowo-podróżnie....a to zabieram ze sobą :P
Elżbieta napisał/a:
zaproszenie twojej dłoni na moim biodrze
podróż bez mapy z której wracamy otwierając oczy
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-08-13, 16:55   

Marek napisał/a:
czy ja już go nie czytałem - gdzieś ?
podróże, podróże ...

Marku, być może :)
a podróże bywają... różne.
serdeczności
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-08-13, 17:00   

nuta niepokorna napisał/a:
Czytam klimat tego wiersza ... a raczej .. chłonę całą sobą .. i nie wiesz nawet jak bym chciała .. żeby tak właśnie , a nie inaczej było ..

Czy w naszym świecie jeszcze takie bajki bywają naprawdę ..?
Może ze 25 lat temu .. jeszcze tak .., ale wtedy się tego nie widziało .. Jak się ma 16 lat świat widzi się bardzo fragmentarycznie .. nie doceniając .. nie rozumiejąc .. trwoniąc..

10 lat później widzi się i docenia więcej, ale czasu na to mniej i okoliczności już inne..

Co z tego że teraz widzi się tak wiele i tak wiele docenia skoro .. :niepewny: :

Czy teraz można sobie zasłużyć na Jeszcze Raz? - biorąc pod uwagę to co powyżej ..??

Dziękuję Ci za ten kawałek bajkowego piękna- zobacz jak mnie poruszył .. :zawstydzony:

NN :) proszę, proszę bardzo!
a te bajki są na każdym kroku. Naprawdę, przybierają różne postaci, ale są wszędzie, tylko musimy wciąż pamiętać, żeby je zauważać i pamiętać.
To, co piszesz o czasie i jego upływaniu to najprawdziwsza prawda, gdybyśmy na samym początku naszej drogi-podróży wiedzieli wszystko ...
serdeczności
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-08-13, 17:02   

amandalea napisał/a:
Bajkowo-kolorowo-podróżnie....a to zabieram ze sobą :P
Elżbieta napisał/a:
zaproszenie twojej dłoni na moim biodrze
podróż bez mapy z której wracamy otwierając oczy

Li, a zabieraj :D

serdeczności
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-19, 22:27   

czułam, czytając, jakbys mnie prowadziła równo, gladko za łapke
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-08-20, 06:53   

eva_14 napisał/a:
czułam, czytając, jakbys mnie prowadziła równo, gladko za łapke

Evo, to się cieszę, bo ta podróż, czy spacer miał być ciekawy i spokojny, ale do czasu, do czasu ;)
serdeczności
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Erotyki » ... i jeszcze hotelowe poranki


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo