POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Inne formy prozatorskie » Nie jest za późno
Nie jest za późno
Autor Wiadomość
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2020-10-09, 23:27   Nie jest za późno

tekst jest fikcją literacką


Zbiegła po schodach i energicznie pomaszerowała do pokoju córki. Coś musiało ją poruszyć, rzadko dawała ponieść się emocjom. Zapukała dwa razy, po czym weszła.
Młoda kobieta siedziała na łóżku, jej wzrok był nieobecny, błądził, zaplątany w tylko jej znanym wymiarze.
- Tatuś przeglądał, czy nie zapomniałaś zapłacić rachunku za Internet, był na twojej poczcie i nie uwierzysz…
- W co, mamo? – udając zaciekawienie, spytała lecz jej oczy zdawały się być puste.
- To wydawnictwo, no wiesz, to takie, co mówiłaś najlepsze, co byś najbardziej… Chcą cię wydać!
Młoda kobieta milczała, wpatrując się w matkę, jakby nie do końca rozumiała znaczenie kierowanych do niej słów.
W korytarzu znów było słychać kroki.
- No, tu jesteście. I jak, nasza Natalka, kochana, się cieszy? – spytał mężczyzna, po czym wziął za rękę swoją żonę i utkwił pytający wzrok w córce.
- Natuś? – matka spytała, zaniepokojona jej brakiem reakcji. - Pamiętam jak mówiłaś: napisałaś ich, pokochałaś i jedyne o czym marzysz, to by ożyli, a mogą tylko za sprawą czytelników… Pamiętasz jak mówiłaś, że ty ich tylko tworzysz, a czytelnicy mają moc tchnięcia życia w twoje postacie…
- Pamiętam – w końcu ponuro przemówiła młoda kobieta.
- No jak już mamie się podobało, to musiało być naprawdę dobre, ona nigdy nikogo nie pochwali bez powodu.
- Wiem – gorzko odparła. Po czym, nie patrząc na nich, wydusiła: przepraszam.
- Ale za co? – spytał ojciec.
Nie odpowiedziała, ale po chwili sięgnęła ręką w kierunku poduszki, z pod której wyjęła niewielką plastikową buteleczkę. Wyciągnęła dłoń z flakonikiem w ich stronę. Był pusty.
Oboje zamarli.
- Kiedy? Jak dawno temu?!
- Chyba… Kilka minut.
- Wstawaj, szybko, do ubikacji!
- Nie dam rady, mam pusty żołądek.
- Chodź! Jedziemy natychmiast do szpitala – zdecydowali zgodnie.


https://www.youtube.com/watch?v=t2NgsJrrAyM
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
jaga 
Jadwiga


Wiek: 23
Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4521
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-10-26, 17:31   

nie bardzo rozumiem, zamiast się cieszyć zażyła truciznę?
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2020-10-27, 00:23   

Nawet jak jest ciężko ze zrozumieniem, trzeba próbować samemu analizować tekst i odpowiadać sobie na różne pytania - im więcej tekstów się przewertuje, tym nabywa się coraz to większe zdolności ich analizy. Nie wszystkie teksty są proste, im trudniejszy tekst, tym większe wyzwanie.
Jedni analizę mają jakby w małym paluszku, niemal automatycznie im to przychodzi, inni muszą trochę się naczytać, jeszcze inni - bardzo dużo. Jednak trening czyni mistrza, a frajda z postępów jest naprawdę duża.

dziękuję za wizytę i pozdrawiam
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
jaga 
Jadwiga


Wiek: 23
Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4521
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-10-27, 07:51   

PoparzonaKawą napisał/a:
Jednak trening czyni mistrza,
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Inne formy prozatorskie » Nie jest za późno


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo