POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Publicystyka » Madonna Przed-apokaliptyczna
Madonna Przed-apokaliptyczna
Autor Wiadomość
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2174
Wysłany: 2020-12-21, 13:23   Madonna Przed-apokaliptyczna

Wszystko się zgadza: wokół Niej wał różowych, niczym podbiegających krwią chmur oraz w podobnym, tylko w nieco intensywniejszym odcieniu, tło. Padać chwilowo nie powinno, lecz na wszelki wypadek czarna parasolka oraz takież kalosze typu gnoje na drobnych stopach Postaci przeganiają niebiańską rosę. Pod „gnojami” nie pełza żaden gad, za to smukłą Panią owiewa z lekka przybrudzona biała, długa suknia oraz otula płaszcz w nieciekawej kolorystyce pospolitego błękitu.
Piękną twarz tej kobiecej Dziewczyny albo dziewczęcej Kobiety zasłania pandemiczna maska; oczywiście również czarna z obowiązkowym zygzakiem niby groźnej – lecz akurat nie dla każdego – błyskawicy.

Wszystko już było: bluźnierstwa ze słowami pogardy, także w mickiewiczowskich „Dziadach”. Błyskawica – Grom? Nic nowego, zob. wizerunki Tej, która łamie strzały Bożego gniewu. Przykładowo:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Matki_Bożej_Łaskawej_–_Patronki_Warszawy#/media/Plik:Obraz_Matki_Boskiej_Łaskawej_kościół_jezuitów_w_Warszawie_02.JPG;

I co zatem w grafice pani Marty Frej oryginalnego? Zgoła nic, ponieważ ucieka się ona do czegoś, co jest dogmatem i tym samym – zapewne wbrew sobie, czyli swoiście pojętej logice [sic!] - potwierdza świętość Życia.

Jej Modelka powiedziała temu Życiu „tak” ryzykując równocześnie życiem własnym, ponieważ narzeczony Józef jeszcze nie zdążył „poznać” fizycznie swojej Oblubienicy, gdy ta „znalazła się brzemienną”, natomiast za cudzołóstwo groziło w Prawie Mojżeszowym ukamienowanie. A Ona tymczasem i uwierzyła, i zaufała. Ale pani Marta Frej myśli opacznie, kiedy mimowolnie w swojej grafice podkreśla brzemienność niepokalanej Modelki. Teraz tylko wypada przyłożyć w to, zaakcentowane przez plastyczkę miejsce, stetoskop, żeby móc posłuchać stukającego serduszka Bożej Dzieciny...
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2174
Wysłany: 2020-12-21, 16:30   

Skąd płonące niebo o - przypuszczalnym - wschodzie Słońca :?: Ano stąd, iż wynika to z dużej wilgotności oraz ilości pyłów zawieszonych w powietrzu, co w połączeniu tworzy grubą warstwę atmosfery, przez którą przebijają się jedynie fale czerwone.

Według ludowych mądrości oraz naukowych obserwacji, owo zjawisko zwiastuje gwałtowne załamanie pogody: wzrost zachmurzenia, gwałtowne wiatry, opady, o czym wymieniona pani plastyk może się niebawem przekonać :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Dlatego i parasolka, i kalosze są tu jak najbardziej na miejscu :D A z piorunem Niepokalana poradzi sobie idealnie [zob. wyżej].
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Publicystyka » Madonna Przed-apokaliptyczna


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo