POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Różne gatunki prozy » ...
...
Autor Wiadomość
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2021-06-30, 06:54   ...

...
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
impresje
Duo


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 448
Wysłany: 2021-06-30, 17:09   Re: Niesmaczny bad romance, morderstwo w tle, i jeszcze perypetie autystyków

PoparzonaKawą napisał/a:
Mogłam się upić, zatańczyć na stole, ufarbować włosy na zielona, a nie popełnić taki wybryk jak owa „książka-eksperyment społeczny”.


Ciekawa proza :cool: , ale ten fragment najbardziej mi się podoba. :P
_________________
Pozdrawiam.
 
 
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2021-07-01, 22:28   Re: Niesmaczny bad romance, morderstwo w tle, i jeszcze perypetie autystyków

impresje napisał/a:
PoparzonaKawą napisał/a:
Mogłam się upić, zatańczyć na stole, ufarbować włosy na zielona, a nie popełnić taki wybryk jak owa „książka-eksperyment społeczny”.


Ciekawa proza :cool: , ale ten fragment najbardziej mi się podoba. :P


Czyżbyś nie lubiła czytać o przedmiotowych i przemocowych relacjach "romantycznych"?
Ty chyba nie jesteś prawdziwą kobietą!

Może powiesz mi jeszcze, że urocze różowe, plastikowe szpadle ci się nie podobają?

:cwaniak:
 
 
impresje
Duo


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 448
Wysłany: 2021-07-01, 22:51   

PoparzonaKawą napisał/a:
Ty chyba nie jesteś prawdziwą kobietą!
:P

Chyba nie jestem i wcale mnie to nie wzrusza, :wstyd: co do uroczych różowych szpadli, nigdy dotąd nie zajmowały mojej uwagi. Lubię dobrą prozę, jestem w tej chwili na etapie czytania niezwykle klimatycznej Virgini Woolf, ona nawet na temat szpadla napisałaby prosto, jak szpadel na to zasłużył, a jednocześnie nadałaby mu życie.

Literatura jest jak dobry obiad, musi być ładnie podana. :cwaniak:
_________________
Pozdrawiam.
 
 
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2021-07-01, 23:03   

impresje napisał/a:
iteratura jest jak dobry obiad, musi być ładnie podana.


Na szczęście coraz więcej konsumentek słusznie wychodzi z szafy i protestuje, że byle czym to nie będę się truły. Seria "Dziady polskiej fantatyki" na yt - miodzio :D


impresje napisał/a:
Jestem w tej chwili na etapie czytania niezwykle klimatycznej Virgini Woolf, ona nawet na temat szpadla napisałaby prosto, jak szpadel na to zasłużył, a jednocześnie nadałaby mu życie.


Co do moich klimatów czytaniowych, to ja wreszcie muszę dokończyć Alka Rogozińskiego i jego "Nieboszczyk sam w domu". :)
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
impresje
Duo


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 448
Wysłany: 2021-07-01, 23:09   

PoparzonaKawą napisał/a:
Alka Rogozińskiego i jego "Nieboszczyk sam w domu".
:P

miodzio :D
_________________
Pozdrawiam.
 
 
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2021-07-04, 17:47   

[sprostowanko]

"Zmęczyła mnie ta wymiana zdań, facet jest inteligentny, ale lepiej, gdyby zajął się swoją robotą, zamiast prowokacyjnymi pogaduszkami, aczkolwiek trzeba mu to wybaczyć, bo on nie istnieje. Zapragnęłam wygenerować w tym fragmencie jakiś oryginalny, soczysty konflikt interesów i opinii. Aby było to realistyczne oczywiście dałam się wypowiedzieć antagoniście, i żeby nie było naiwne, też pozwoliłam mu iść za ciosem. I chyba mi się udało." Mam jednak wrażenie, że czasem za bardzo mi się to udaje i chyba to mnie najbardziej podnieca w pisaniu.

Chciałam, żeby czytający uwierzyli w jego istnienie. Uwielbiam tworzyć coś, co ożywa i nurtuje - dosłownie, ale jednak to dość ryzykowne hobby.

Ten bohater redaktor nie istnieje, aczkolwiek reprezentuje poglądy i postawy ludzi których nie popieram, ale pomyślałam sobie, że jeśli ktoś będzie przekonany, że historia fikcyjna nie jest i na serio uzna, że tak jadę po gościu, który istnieje, to już za daleko zabrnął ten mój figiel - figluje zupełnie jak bohaterka opowiadania, ale to też zabieg, bohaterka musi mieć moje cechy, by stwarzać i nadawać pozór realistyczności tekstowi.
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
impresje
Duo


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 448
Wysłany: 2021-07-05, 05:21   

Cytat:
perypetie autystyków
:niepewny:

To brzmi prawdopodobnie, dlatego w tytule tylko tyle bym pozostawiła.

Chwyciła krowę za ogon i łojąc kijem gnała po wyboisku. Czytając ten tekst można poczuć się krową. :zawstydzony:

Wierzę, że to eksperyment społeczny, tylko nie bardzo wiem czemu ma służyć...
_________________
Pozdrawiam.
 
 
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2021-07-05, 15:28   

impresje napisał/a:
Chwyciła krowę za ogon i łojąc kijem gnała po wyboisku. Czytając ten tekst można poczuć się krową.


Czy można się tak poczuć czytając go?Moim skromnym zdaniem, tak brzmi odpowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=zTuUAlMveBU
również moim skromnym zdaniem, należałoby dopracować tę relację z życia Łaciatej.

impresje napisał/a:
Wierzę, że to eksperyment społeczny, tylko nie bardzo wiem czemu ma służyć...

A może jednak to prawda, może tylko winny się tłumaczy...

Jedno jest pewne: opisuję ludzi nie dla pognębienia ich, ale po to, by pokazać co mi się w nich nie podoba, nad czym warto się zastanowić itd.
:)
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Różne gatunki prozy » ...


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo