Limeryk o pewnym autorze
Autor
Wiadomość
Rita
Małgosia
Dołączyła: 15 Sie 2009 Posty: 1578 Skąd: Sheffield
Wysłany: 2026-06-06, 20:33 Limeryk o pewnym autorze
Pewien robotnik, Rysio z Kwidzyna,
awans społeczny przeżył chłopina.
U progu emerytury
wymyślił żarcik ponury;
wiersze hegemon pisać zaczyna.
_________________ If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
mironiusz
Dołączył: 17 Maj 2011 Posty: 8227
Wysłany: 2026-06-10, 13:52
Strach się bać...
_________________ I będą mi grały wiatry...
M.
Rita
Małgosia
Dołączyła: 15 Sie 2009 Posty: 1578 Skąd: Sheffield
Wysłany: 2026-06-10, 15:08
_________________ If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
Leszek Wlazło
Wiek: 70 Dołączył: 18 Paź 2007 Posty: 19070 Skąd: Wrocław
Wysłany: Wczoraj 20:00 Re: Limeryk o pewnym autorze
Rita napisał/a: Pewien robotnik, Rysio z Kwidzyna,
awans społeczny przeżył chłopina.
U progu emerytury
wymyślił żart ponury;
hegemon wiersze pisać zaczyna.
Małgosiu ze względu na ścisłe zasady limeryków poddaję pod rozwagę dwie zmiany:
Pewien robotnik, Rysio z Kwidzyna,
awans społeczny przeżył chłopina.
U progu emerytury
wymyślił żarcik ponury;
wiersze hegemon pisać zaczyna.
Rita
Małgosia
Dołączyła: 15 Sie 2009 Posty: 1578 Skąd: Sheffield
Wysłany: Wczoraj 20:08
Masz całkowitą rację, Leszku. Oczywiście "żarcik". Zabrakło w mojej wersji jednej sylaby.
"wiersze" na początku wersu też lepiej, bo wtedy akcent pada na pierwsze słowo i o to chodzi.
Dziękuję za pomoc.
_________________ If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/