POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Antologia POSTscriptum
Przesunięty przez: Marcin
2009-02-08, 21:13
Antologia POSTscriptum
Autor Wiadomość
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-19, 16:40   Antologia POSTscriptum

Chcielibyśmy zaproponować Wam wydanie tomiku - antologii wierszy użytkowników naszego forum ( planujemy aby odbywało się to cyklicznie np. raz do roku). Wstępny pomysł na tomik jest taki, aby ukazały się w nim utwory wszystkich osób zarejestrowanych na POSTscriptum, którzy prześlą swoje wiersze. Ilość zamieszczonych utworów uwarunkowana byłaby liczbą autorów.

Przejrzeliśmy różne wydawnictwa oferujące druk książek i znaleźliśmy ;) . Koszt wydania CENA zależy od:
1. ilości stron tekstu i grafiki czarno-białe w środku
2. nakładu (30 - 50 -100 szt. itp.)
3. ilości kolorów na okładce
4. rodzaju oprawy.
czyli na przykład :
1) - format A5 (148 x 210 mm), ilość stron - 60, okładka kolor, folia, oprawa szycie zeszytowe
- nakład: 30 szt. = cena za szt. ok. 4,50 zł (+ koszt składu: 100 - 150 zł, ew. projekt okładki, koszt wysyłki paczki)
2) - format A5, ilość stron 100, okładka kolor, folia, oprawa miękka klejona
- nakład: 30 szt. = 6,50 zł (+koszt składu: 100 - 150? zł, ew. projekt okładki, koszt wysyłki paczki)
- nakład: 100 szt. = 6,00 zł ( + dodatkowe jw.)

Czyli wszystko zależy od ilości egzemplarzy i stron wewnątrz ;) (im więcej tym taniej ;) ).

W celu ustalenia wielkości nakładu niezbędna będzie informacja o ilości chętnych autorów do opublikowania wierszy oraz ilości zamówionych sztuk. Ze względów formalnych każda osoba publikująca swoje wiersze w tomiku będzie musiała przesłać oświadczenie o prawie autorskim wraz ze zgodą na nieodpłatne zamieszczenie wierszy w tomiku.

Prosimy o wypowiadanie się... jak podoba Wam się ten pomysł?
 
 
dz_re 
Mariusz A.Ż.


Wiek: 113
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 1123
Wysłany: 2008-01-19, 21:22   

Bardzo dobry pomysł Lidko, warty realizacji, myślę, że zgłosi się sporo chętnych, niżej podpisany ma ochotę, a jakże... :)

Pozdrawiam -Mariusz
 
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 77
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15294
Wysłany: 2008-01-19, 22:11   

ja również!
wprawdzie niewiele pisze ostatnio a nie lubię już raz drukowanych (nawet w tych swoich tomikach) powtarzać - ale kilka się znajdzie!
jestem bardzo ZA
poza tym jest bardzo fajniasta integracja naszego "zgromadzenia"
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-19, 22:15   

Chciałam powiedzieć, że to pomysł Marcina :) , a my z Leszkiem tylko pomagamy :P
Prosimy chętnych o wiadomości na PW ...
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-19, 22:22   

Myślę, że można zacząć wybierać swoje wiersze do Antologii. Mamy cichą nadzieję, że chętnych do zamieszczenia swoich utworów będzie dużo. A być może wszyscy użytkownicy naszego forum? ;)
Powoli będziemy w tym temacie ustalać szczegóły, jak ilość wierszy, ich kolejność, koszt itd. Ilość wierszy oczywiście będzie zależała od liczby autorów, którzy prześlą do nas wiersze :)

Moja propozycja jest taka, żeby wybrać po 3 utwory i przesłać je do nas na PW albo e-mail (z zaznaczeniem które z nich mają pierwszeństwo do opublikowania) - w zależności od liczby autorów ustalimy, po ile wierszy znajdzie się w Antologii.
Termin dostarczenia wierszy nie jest jeszcze ustalony, ale myślę, że trzeba będzie dać trochę czasu na namysł.
Są jeszcze inne kwestie do omówienia, ale wszystko po kolei. Może na początek zajmijmy się samymi wierszami?

Prosimy o Wasze uwagi i propozycje :)
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-19, 22:42   

Myślę, że śmiało można dawać zhierarchizowaną listę 10 wierszy. Spojrzałem na antologię "Poeci z sieci", w której na 110 stronach publikowało swoje wiersze 35 poetów. Każdy tam miał do dyspozycji 3 strony i w zależności od długości tekstów wstawiane było tyle ile się zmieściło. Wiersze wstawiane były po kilka na stronie.
W antologi "Wiersze dla ludzi": stron 88 a na nich wiersze i zdjęcia autorów z krótkimi notkami o nich. Autorów 24 i także każdy miał 3 strony z tym, że na jednej stronie jest jeden wiersz.
 
 
W.J.Mikulski 
poeta


Wiek: 64
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2008-01-19, 22:49   Dobry wieczór!

Jestem za!
_________________
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 4,13)
 
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 77
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15294
Wysłany: 2008-01-19, 23:18   

wiecie co?
Ania Cytowicz proponowała mi na wczorajszym otwarciu wystawy swoich rysunków , że "zrobi" mi rysunki do mojego ewentualnego tomiku wierszy - oczywiście za darmo - może poproszę Ją o o rysunki do NASZEGO tomiku? - przecież Jej zaistnienie - jest równoznaczne z naszym! Można spróbować w każdym bądź razie!
 
 
Kornelia Romanowska 


Wiek: 34
Dołączyła: 23 Lis 2007
Posty: 235
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-01-19, 23:47   

Jak było w tomiku "poeci z sieci" to akurat wiem, bo się tam znalazłam. Sądzę, że to nie jest głupi pomysł. Jest to sposób na zaistnienie. Ja jestem na tak, jeśli oczywiście będziecie chcieli moje "wypociny" :P
 
 
blazej01 
użyj google a potem pytaj

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 346
Skąd: z domu
Wysłany: 2008-01-20, 00:45   

również jestem bardzo bardzo na tak. Popieram ten pomysł i jestem gotowy zaproponować kilka swoich wierszy do publikacji :)
_________________
"Tobie - Umarły, te poświęcam pieśni,

Bo cień gdy schyla się nad pargaminem,

To prawdę czyta, o podstępach nie śni..."

Promethidion - Cyprian Norwid
 
 
peter 


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 85
Wysłany: 2008-01-20, 10:02   

I ja oczywiście jestem ZA tym aby robić takie akcje i popieram Wasz pomysł w 100%, ale ... koszt nie zamknie się w 1000 pln ... Drukarnie nie chcą podejmować się wydawania małych nakładów ... Nie mniej niż 100 sztuk, bo im szkoda maszyn uruchamiać. Tylko piszą w reklamie, że tak, że oczywiście, a potem schody ...
_________________
Srogi Sączyciel
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-20, 10:07   

Peter mamy dojście takie, że jeszcze może uda się coś uszczknąć ;) od drukarni.
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 11:10   

amandalea napisał/a:
Chciałam powiedzieć, że to pomysł Marcina :) , a my z Leszkiem tylko pomagamy :P
Prosimy chętnych o wiadomości na PW ...

O, dopiero teraz doczytałem.... Dementuję ;) - to prędzej ja pomagam - Leszek rozmawia już z wydawnictwem, które zaproponowało nam najkorzystniejsze warunki, a Lidia już zaczęła prace nad okładką :)
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21210
Wysłany: 2008-01-20, 11:14   

Marek napisał/a:
Ania Cytowicz proponowała mi na wczorajszym otwarciu wystawy swoich rysunków , że "zrobi" mi rysunki do mojego ewentualnego tomiku wierszy - oczywiście za darmo - może poproszę Ją o o rysunki do NASZEGO tomiku? - przecież Jej zaistnienie - jest równoznaczne z naszym! Można spróbować w każdym bądź razie!

Jestem za :D
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-20, 11:16   

Leszek Wlazło napisał/a:
Myślę, że śmiało można dawać zhierarchizowaną listę 10 wierszy. Spojrzałem na antologię "Poeci z sieci", w której na 110 stronach publikowało swoje wiersze 35 poetów. Każdy tam miał do dyspozycji 3 strony i w zależności od długości tekstów wstawiane było tyle ile się zmieściło. Wiersze wstawiane były po kilka na stronie.
W antologi "Wiersze dla ludzi": stron 88 a na nich wiersze i zdjęcia autorów z krótkimi notkami o nich. Autorów 24 i także każdy miał 3 strony z tym, że na jednej stronie jest jeden wiersz.


To trzeba by się zastanowić. Jak chodzi o "Poeci z sieci" - czy na 3 stronach zmieściło się 10 wierszy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Antologia POSTscriptum


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo