POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » Przed Jego Wucowatością
Przed Jego Wucowatością
Autor Wiadomość
Witold Kiejrys 
witek


Wiek: 82
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 4105
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2020-11-28, 13:38   

Pani fiołkowa, chamieje.
Każdemu przysługuje zdanie odrębne, ale to jeszcze nie powód, by sięgać w nim do obelżywych zachowań.

Przykro mi to mówić o osobie, która niebawem sięgnie mojego wieku. Przykro tym bardziej, gdy mówi to osoba, podobno wiary miłości i tolerancji; tyle z niej (wiary) wybrałem dla siebie.

Hardy, opisujesz nielubianą przeze mnie rzeczywistość. To dla niej przed kilkunastu laty opuściłem Kościół, instytucjonalne siedlisko pychy, zła i grzechu! I chociaż postawa pojedynczych osób Kościoła temu przeczy, to nie są one w stanie zmienić systemu myślenia dzierżących sztandary.

witekk
_________________
człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk

Konfucjusz
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-11-28, 13:38   

Hardy napisał/a:
PoparzonaKawą - kiedy przeczytałem, jak moja "osobista przyboczna" wrzośnica&befanafiołkowa&...&....&... sama siebie określiła, to mało nie spadłem z krzesła z wrażenia :) )) Wszędzie się przyzwyczaili do jej... nazwijmy to "komentarzy i opinii" (cudzysłów obowiązkowy), ale dzisiaj opanował mnie homerycki śmiech :) ))

PoparzonaKawą - ta wrzościca&... to jest nieuleczalny przypadek. Statystycznie zdarzają się takie. Szkoda czytać, szkoda pisać - co napiszesz, to odbije się od niej jak groch od ściany.To wiktoriański beton, idealne odwzorowanie paniusi D., tak pięknie opisanej w "Moralności...".


Celem podsumowania, ponieważ mówimy o tekście, nie ludziach :zdziwko: to niekoniecznie "wiktoriański beton", panie zaopatrzeniowcu od biurowych chałatów z klotu dla tobie podobnych funkcjonariuszy, gdyż niejeden ciebie komentujący stwierdził, co następuje:

"Ale Ty masz ogromne braki warsztatowe. Nie potrafisz pisać. Twoje tłumaczenia [dotyczy odkomentarza, uwaga własna] są po prostu śmieszne."

Polityka bowiem, mieniący się autorem odgapiaczu cudzych koncepcji, to polityka, jednak mnie - komentatorkę - interesuje wyłącznie twoje (u)tworzenie, które scharakteryzował ktoś, kogo zacytowałam powyżej :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Najpierw forma, po niej treść :hyhy: dlatego nie ciesz się tak na to, na co się teraz cieszysz. Przypomnę ci bardzo niegdyś znane staropolskie przysłowie: "Nim słońce wzejdzie, / Rosa oczy wyje..."

___________
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-28, 14:31   

Witold Kiejrys napisał/a:
Pani fiołkowa, chamieje.


to jest niestosowna uwaga ad personam, która nie powinna mieć miejsca na forum.

Witold Kiejrys napisał/a:
przed kilkunastu laty opuściłem Kościół,


opuszczać to sobie możesz co innego, Kościoła się nie opuszcza, tylko przestaje wierzyć.
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-11-28, 16:24   

https://youtu.be/N2mvvW6cbao
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
PoparzonaKawą 

Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 914
Wysłany: 2020-11-28, 18:54   

O, piosenki idą, to ja się już nie mogłam powstrzymać:
do końca oglądamy piosenkę, do końca:
https://www.youtube.com/watch?v=nIvUnPvPkpk

:D
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-11-28, 21:49   

eva_14 napisał/a:
Witold Kiejrys napisał/a:
Pani fiołkowa, chamieje.


to jest niestosowna uwaga ad personam, która nie powinna mieć miejsca na forum.


Odpuściłam ;) Ileś lat temu, siedzący na ławce menel z pustą butelką po "Krysztale" [płynie do mycia do szyb] wyrzekł był w moim kierunku:

"No i co się tak, stara kurwo, gapisz" :?:

Ani nie byłam stara, ani tym bardziej "putaną". Dlatego - od pewnego czasu - niejaki "Witekk" dla mnie po prostu nie istnieje :hyhy:

Dla mnie istnieje autentyczna literatura. Bez plagiatów pierwotnych oraz wtórnych, i o nią będę niezmiennie walczyć :)
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-28, 22:22   

Witold Kiejrys napisał/a:
systemu myślenia dzierżących sztandary.



O to to!
Dzierżących sztandary, lempartowicze i Sp.z.o.o. Ani na witkkkkka, ani na tę poparzoną jeszcze się muchy nie ganiały, jak tu byłam od początku powstania PS. Więc prośba taka znowu: nie szarogęsić się bo pies w kulawą nogą się o was nie zapyta, jak znikniecie, któregoś poranka na amen., a autentycznej literatury, to raczej w najbliższym czasie - jeśli w ogóle -nie spłodzicie.
To by na tyle było, bez odbioru.
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-11-28, 22:35   

Ściskam Cię, Evo_14 I niech pozostanę tym, kim pozostanę, bo przecież ze wsi jestem :!: znaczy się "chamem" :!:

Aniela Birecka herbu Gozdawa, krewna św. Andrzeja Boboli :!: Patrona Polski :padam: :padam: :padam:

Naj :serce: deczniej :)
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-11-28, 22:37   

Ściskam Cię, Evo_14 I niech pozostanę tym, kim pozostanę, bo przecież ze wsi jestem :!: znaczy się "chamem" :!:

Aniela Birecka herbu Gozdawa, krewna św. Andrzeja Boboli :!: Patrona Polski :padam: :padam: :padam:

Naj :serce: deczniej :)
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-28, 22:42   

:serce:
przecież to widać, słychać i czuć who is who. :)
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
PoparzonaKawą 

Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 914
Wysłany: 2020-11-29, 19:35   

eva_14 napisał/a:
Dzierżących sztandary, lempartowicze i Sp.z.o.o. Ani na witkkkkka, ani na tę poparzoną jeszcze się muchy nie ganiały, jak tu byłam od początku powstania PS. Więc prośba taka znowu: nie szarogęsić się bo pies w kulawą nogą się o was nie zapyta, jak znikniecie, któregoś poranka na amen., a autentycznej literatury, to raczej w najbliższym czasie - jeśli w ogóle -nie spłodzicie.
To by na tyle było, bez odbioru.


Twoje wypowiedzi nie mają żadnej wartości merytorycznej czyli argumentacyjnej.
Twierdzisz z góry że "nie spłodzicie niczego" itd, jeśli ja się wypowiadam o wartości czyjegoś utworu na tym forum, zawsze to argumentuję np. potępiam jakiś tam utwór, i autora idącego w zaparte, bo np. romantyzuje gwałt, za które to zresztą wypowiadanie próbowano mnie skrzywdzić, ale mniejsza o to, ja podaję argumenty, a nie orzekam coś ogólnikowo z góry, ty natomiast nie masz nic sensownego do powiedzenia oprócz wygrażania i pustych osądów pozbawionych merytoryki.
Mnie nie obchodzi ile tu jesteś, ja każdego traktuję tu tak samo - nie ważne czy zarejestrował się dzień temu, czy kilkanaście lat temu, biorę jedynie pod uwagę jaki ten ktoś jest.

Ps. kiedyś zdarzyło mi się na innym forum powiedzieć, że3/4 pisarzy stamtąd nie spełnia wymogów średniej jakości pisania, bo nie podobało mi się, jak piszą, po przeczytaniu tam raptem wybiórczych wycinków i nie u każdego, więc było to po macoszemu, ale nawet wtedy przyznałam, że to moje zdanie i w zasadzie powinnam jednak to zachować dla siebie, bo oczywiście powinnam, ale bynajmniej nie zamierzałam im dopiec ze względu na ich poglądy polityczne.

I tyle, myślę, że wypowiedziałam się już dostatecznie.
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-29, 21:00   

:znudzony:

wyraźnie było napisane bez odbioru
lepiej skrobnij jakąś protest-rymowankę :zdegustowany:


a jeśli chodzi o merytorykę, to stwierdzam, że teksty są wtórne, interpunkcja leży, do tego ubogi zasób słownictwa.
Zachęcam do lektury Pani Anieli, może coś z tego wyniesiesz, jak się pisze.

Swoją drogą, długo myślałaś nad ripostą.
Tym razem naprawdę bez odbioru

Pozdrawiam
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
PoparzonaKawą 

Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 914
Wysłany: 2020-11-30, 01:06   

Proszę się przesunąć, berbeć uczy się pisać rymowane:

Zagadka na kogo to sposób: sposób na mujer z zamist "u" mającej "o" :

Dostrzegam,
ktoś tu prowokuje,
śmieszkuję,
bo ciut nieporadnie.
Zachłannie,
coś tam wyskrobuję
bo trzeba.

Ps. bardzo słaby atak personalny, straciłaś panowanie nad sobą już dawno, co nie świadczy dobrze o tobie. Jednak z ludzi nienawistnych potrafię się śmiać, czego dowodem będzie mój wierszyk, i tak chyba trzeba do nich podchodzić.
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-01, 14:42   

ble
ble
ble...
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
Hardy 


Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 2129
Wysłany: 2020-12-01, 18:29   

Jak widzisz, PoparzonaKawą, otrzymałaś bardzo merytoryczną odpowiedź. Jak widać, każdy ma swój poziom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » Przed Jego Wucowatością


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo