Dołączył: 11 Maj 2011 Posty: 1630 Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2011-06-19, 16:40 Październikowy erotyk
Czas tych wrzosowisk już się nie powtórzy
i późny spacer od poprzednich inny.
Nasze wyznania porwie wiatr zza wzgórzy
pod niebo tkane z mgły kawałków zimnych.
Cokolwiek powiesz, przejdzie obok chłodem,
wiatr łamie oddech - zaraz wracać pora,
wolno schodzimy nad błyszczącą wodę
w procesji wiązów i w szepcie jeziora.
Spojrzysz mi w oczy - to było pytanie,
włosy rozrzucisz i odchylisz głowę.
Księżyc, co widział nasz godowy taniec,
rzucał na fale wstążki platynowe.
Niebo już zszyte nocy ściegiem czarnym,
minęła chwila - czar się nie ulotnił.
W dali migocą światełka latarni,
a my choć sami - wcale nie samotni.
_________________ "Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
Dołączył: 11 Maj 2011 Posty: 1630 Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2011-06-19, 20:41
Twoje słowa Nutko, mają dla Miszy wyjątkową wartóść, a każde odwiedziny są szczególnie
miłe...
_________________ "Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
an [Usunięty]
Wysłany: 2012-02-10, 12:10
Zabłądziłam na wrzosowiska... Nie moje, co prawda, ale też urokliwe...
Oto i magia: w lutowe mrozy zwiedzać październikowy krajobraz...
I wybacz, że podglądam Nie mogłam się oprzeć...
Dołączył: 11 Maj 2011 Posty: 1630 Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2012-02-10, 13:27
Znalazłaś ten wiersz, Antewasin?
To nie podglądanie - wiersz opublikowany.
Ale ja już prawie o nim zapomniałem.
Jeżeli i ten październikowy Tobie się spodobał, to znaczy,
że masz romantyczną duszę.
I kolejny plus u Miszy
Mocno pozdrawiam
_________________ "Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
Dołączył: 11 Maj 2011 Posty: 1630 Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2012-02-11, 05:57
A wszystko to, Elizo, wydarzyło się naprawdę
Antewasin! Romantyczna natura, to nie skaza, tylko dar
_________________ "Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
an [Usunięty]
Wysłany: 2012-02-11, 11:00
misza napisał/a:
Romantyczna natura, to nie skaza, tylko dar
Powiedz to tym, którzy z politowaniem pytają: na jakim świecie ty żyjesz?
Uważam, jak Ty: takie postrzeganie świata, w ten sposób, to prawdziwy dar...
Choć niełatwo z nim żyć, gdy wszyscy wokół patrzą tak, jakby niczego nie widzieli... i jakby się było nienormalnym...
Cóż... w sumie... w dzisiejszych czasach - romantyk z ideałami - musi być albo szaleńcem, albo głupcem... albo tak wielkim naiwniakiem...
No więc - jestem I nie zamierzam być inna