POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Erotyki » Październikowy erotyk
Październikowy erotyk
Autor Wiadomość
misza 


Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1630
Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2011-06-19, 16:40   Październikowy erotyk

Czas tych wrzosowisk już się nie powtórzy
i późny spacer od poprzednich inny.
Nasze wyznania porwie wiatr zza wzgórzy
pod niebo tkane z mgły kawałków zimnych.


Cokolwiek powiesz, przejdzie obok chłodem,
wiatr łamie oddech - zaraz wracać pora,
wolno schodzimy nad błyszczącą wodę
w procesji wiązów i w szepcie jeziora.


Spojrzysz mi w oczy - to było pytanie,
włosy rozrzucisz i odchylisz głowę.
Księżyc, co widział nasz godowy taniec,
rzucał na fale wstążki platynowe.


Niebo już zszyte nocy ściegiem czarnym,
minęła chwila - czar się nie ulotnił.
W dali migocą światełka latarni,
a my choć sami - wcale nie samotni.
_________________
"Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
 
 
Ninoczka 
Aga


Wiek: 68
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 1743
Wysłany: 2011-06-19, 18:51   

Czyżby "wspomnień czar" - po latach...
Cytat:
Księżyc, co widział nasz godowy taniec,
rzucał na fale wstążki platynowe.

Jak kolejne rocznice.
Zresztą lubię takie melancholijno - romantyczne wiersze.

Aha dodam, że całym rokiem ;)
 
 
 
misza 


Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1630
Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2011-06-19, 20:26   

A jakże. Nieco spatynowane, ale własne wspomnienia. Misza lubi takie, nieco dekadenckie,
neoromantyczne klimaty. Serdeczne pozdrowienia Ninoczko :)
_________________
"Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2011-06-19, 20:29   

No i super jest pod każdym względem - ale to już wiesz ... ;)
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
misza 


Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1630
Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2011-06-19, 20:41   

Twoje słowa Nutko, mają dla Miszy wyjątkową wartóść, a każde odwiedziny są szczególnie
miłe... :)
_________________
"Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
 
 
an
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-10, 12:10   

Zabłądziłam na wrzosowiska... Nie moje, co prawda, ale też urokliwe... :)
Oto i magia: w lutowe mrozy zwiedzać październikowy krajobraz...
I wybacz, że podglądam ;) Nie mogłam się oprzeć... :P
 
 
misza 


Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1630
Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2012-02-10, 13:27   

Znalazłaś ten wiersz, Antewasin? :)
To nie podglądanie - wiersz opublikowany.
Ale ja już prawie o nim zapomniałem.
Jeżeli i ten październikowy Tobie się spodobał, to znaczy,
że masz romantyczną duszę.
I kolejny plus u Miszy ;)

Mocno pozdrawiam :) :serce:
_________________
"Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
 
 
eliza 
Elżbieta Grzegorczyk


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 6406
Wysłany: 2012-02-10, 21:28   

światełka latarni czar i wrzosowiska
tylko ten powiew chłodu
a może to był szept jeziora :) :)
_________________
szczęście to umiejętność życia
 
 
an
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-10, 22:49   

misza napisał/a:
Jeżeli i ten październikowy Tobie się spodobał, to znaczy,
że masz romantyczną duszę.

Niestety... :P
Choć według niektórych to straszna wada...
Ale, co tam ;) nic nie poradzę :D
 
 
misza 


Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1630
Skąd: Wielkie Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2012-02-11, 05:57   

A wszystko to, Elizo, wydarzyło się naprawdę :)

Antewasin! Romantyczna natura, to nie skaza, tylko dar :)
_________________
"Dwóch dobrych ludzi nigdy nie będzie wrogami,
dwóch głupich nigdy nie będzie przyjaciółmi".
(przysłowie kirgiskie)
 
 
an
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-11, 11:00   

misza napisał/a:
Romantyczna natura, to nie skaza, tylko dar :)

Powiedz to tym, którzy z politowaniem pytają: na jakim świecie ty żyjesz?
Uważam, jak Ty: takie postrzeganie świata, w ten sposób, to prawdziwy dar...
Choć niełatwo z nim żyć, gdy wszyscy wokół patrzą tak, jakby niczego nie widzieli... i jakby się było nienormalnym...
Cóż... w sumie... w dzisiejszych czasach - romantyk z ideałami - musi być albo szaleńcem, albo głupcem... albo tak wielkim naiwniakiem...
No więc - jestem :) I nie zamierzam być inna :P

Pozdrawiam ciepło!
 
 
eliza 
Elżbieta Grzegorczyk


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 6406
Wysłany: 2012-02-11, 11:39   

misza napisał/a:
A wszystko to, Elizo, wydarzyło się naprawdę


dlatego tak głęboko zapada w duszę ...dla mnie jest jak deja vu :)
_________________
szczęście to umiejętność życia
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-11, 13:35   

Jak by powiedział mój znajomy krytyk: lekko przepoetyzowany, ale ja lubię taki ubarwione ozdobnikami opowieści. :)
 
 
Marzena 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 714
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-02-12, 17:41   

Męczą mnie rymy, ale sam taniec godowy słów zaprasza...
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2012-02-13, 13:09   

I zrobiło się melancholijnie i wspominkowo ciepło :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Erotyki » Październikowy erotyk


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo