nuta niepokorna
Danuta Zasada

Dołączyła: 22 Cze 2008 Posty: 14517 Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
|
Wysłany: 2011-10-24, 17:30 bez dublera
|
|
|
I
zanim mgły odfruną z łąk
będziesz już daleko stąd
ślad po ustach w zimnej kawy szklance
- twój wieczorny port
ulicami biegnie szał
grasz z nim o swój złoty strzał
znów w aorcie miasta tłum i pustka
- znasz tej pustki smak
ref/
a nad głową chmur konstrukcja ciasna
kilka chwil oddanych w życia zastaw
na zapiecku dni ciągle ten sam film
główną rolę grasz w nim ty
w scenariuszu nie ma nic o bisie
jeden występ - jedno na to życie
układ prosty jak wynik dwa plus dwa
można przecież tylko tak
II
sen nie wnosi prawie nic
noc wyostrza wilcze kły
w szybie błysk księżyca jak spojrzenie
ciągle pełne drwin
wyczekany z lękiem brzask
i kolejna warstwa dnia
zatrzymuje myśli w klatkach wiatru
galopada trwa
ref.
a nad głową chmur konstrukcja ciasna
kilka chwil oddanych życiu w zastaw
w kuluarach dni
ciągle ten sam film
główną rolę grasz w nim ty
w scenariuszu nie ma nic o bisie
jeden występ - jedno na to życie
układ prosty jak
wynik dwa plus dwa
można przecież tylko tak
(NN) do muzyki MM |
_________________ wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami |
|