POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Poezja śpiewana i piosenka turystyczna » bez dublera
bez dublera
Autor Wiadomość
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2011-10-24, 17:30   bez dublera

I
zanim mgły odfruną z łąk
będziesz już daleko stąd
ślad po ustach w zimnej kawy szklance
- twój wieczorny port

ulicami biegnie szał
grasz z nim o swój złoty strzał
znów w aorcie miasta tłum i pustka
- znasz tej pustki smak

ref/
a nad głową chmur konstrukcja ciasna
kilka chwil oddanych w życia zastaw
na zapiecku dni ciągle ten sam film
główną rolę grasz w nim ty

w scenariuszu nie ma nic o bisie
jeden występ - jedno na to życie
układ prosty jak wynik dwa plus dwa
można przecież tylko tak

II
sen nie wnosi prawie nic
noc wyostrza wilcze kły
w szybie błysk księżyca jak spojrzenie
ciągle pełne drwin

wyczekany z lękiem brzask
i kolejna warstwa dnia
zatrzymuje myśli w klatkach wiatru
galopada trwa

ref.
a nad głową chmur konstrukcja ciasna
kilka chwil oddanych życiu w zastaw
w kuluarach dni
ciągle ten sam film
główną rolę grasz w nim ty

w scenariuszu nie ma nic o bisie
jeden występ - jedno na to życie
układ prosty jak
wynik dwa plus dwa
można przecież tylko tak


(NN) do muzyki MM
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Poezja śpiewana i piosenka turystyczna » bez dublera


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo