Dołączyła: 22 Cze 2008 Posty: 14517 Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2011-11-17, 22:08 mimo wszystko
1.
są
takie oczy dziecięce
w których światło lśni jakby inaczej
są nadzieje sklecone pod sercem
w których racji za mało jest raczej
są
takie chwile bezdomne
co do których świat ciągle się myli
zapisane w pamięci jak portret
co fragmentem jest sam takiej chwili
Ref/
ale jakie to ma znaczenie
jakie to ma
kiedy świat w galopadzie wciąż trwa
przecież nic się nie zdoła zmienić
choćbyś i chciał
nie pozwoli ci włodarz przestrzeni
nie miejsce nie czas
2.
dni
w kalendarzu skreślone
z ewidencji tych do przetrwania
ślady biegną już w każda stronę
jaka tylko się mgłą nie zasłania
noc
wiesza czarną sukienkę
nazbyt blisko bezsennej już ciszy
czasem myślisz - że nic nie jest piękne
ta świadomość do bólu aż krzyczy
Ref/
ale jakie to ma znaczenie
jakie to ma
żyjesz przecież tylko złudzeniem
od dnia - do dnia
i choć chciałbyś - cóż sam możesz zmienić
kiedy sił brak
coś ci mówi że to walka cieni
nie miejsce nie czas
3.
są
zaprzepaszczeń tysiące
i rozliczeń zależność nieskora
w sercu ciągle ochota na koncert
salwa braw bisy wciąż jeszcze woła
jest
takie miejsce na ziemi
które zawsze cię będzie pamiętać
choćby los zechciał znów wszystko zmienić
co zdołałeś zatrzymać w zakrętach
Ref/
może wszystko ma swoje znaczenie
może je ma
nawet to czy podążasz za cieniem
czy też on odnajduje twój ślad
może zdołasz coś jeszcze zmienić
chociaż sił brak
nawet jeśli ty biegniesz za cieniem
albo on wbiega ciągle
w twój ślad
(nn)
_________________ wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami