POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Poezja śpiewana i piosenka turystyczna » mimo wszystko
mimo wszystko
Autor Wiadomość
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2011-11-17, 22:08   mimo wszystko

1.
są 
takie oczy dziecięce 
w których światło lśni jakby inaczej
są nadzieje sklecone pod sercem 
w których racji za mało jest raczej

są 
takie chwile bezdomne
co do których świat ciągle się myli
zapisane w pamięci jak portret
co fragmentem jest sam takiej chwili

Ref/
ale jakie to ma znaczenie
jakie to ma
kiedy świat w galopadzie wciąż trwa
przecież nic się nie zdoła zmienić 
choćbyś i chciał 
nie pozwoli ci włodarz przestrzeni 
nie miejsce nie czas

2.
dni 
w kalendarzu skreślone 
z ewidencji tych do przetrwania
ślady biegną już w każda stronę 
jaka tylko się mgłą nie zasłania 

noc 
wiesza czarną sukienkę
nazbyt blisko bezsennej już ciszy
czasem myślisz - że nic nie jest piękne 
ta świadomość do bólu aż krzyczy

Ref/
ale jakie to ma znaczenie
jakie to ma
żyjesz przecież tylko złudzeniem
od dnia - do dnia
i choć chciałbyś - cóż sam możesz zmienić 
kiedy sił brak
coś ci mówi że to walka cieni
nie miejsce nie czas

3.

zaprzepaszczeń tysiące 
i rozliczeń zależność nieskora
w sercu ciągle ochota na koncert
salwa braw bisy wciąż jeszcze woła

jest 
takie miejsce na ziemi
które zawsze cię będzie pamiętać 
choćby los zechciał znów wszystko zmienić 
co zdołałeś zatrzymać w zakrętach

Ref/
może wszystko ma swoje znaczenie 
może je ma
nawet to czy podążasz za cieniem
czy też on odnajduje twój ślad

może zdołasz coś jeszcze zmienić 
chociaż sił brak
nawet jeśli ty biegniesz za cieniem
albo on wbiega ciągle
w twój ślad 


(nn)
 
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-06, 21:49   

ciekawa piosenka - a może ktoś ją zaśpiewa - jak myślisz... :)
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
X'Boy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-22, 17:09   

Ty potrafisz Nutko. :)

Tekst,aż się prosi o melodię.
 
 
Maryla


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 4930
Wysłany: 2012-10-04, 23:36   

nuta niepokorna napisał/a:
może wszystko ma swoje znaczenie
może je ma
nawet to czy podążasz za cieniem
czy też on odnajduje twój ślad

może zdołasz coś jeszcze zmienić
chociaż sił brak
nawet jeśli ty biegniesz za cieniem
albo on wbiega ciągle
w twój ślad


Potrafisz Nutko śpiewająco :) :padam:
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2012-10-27, 17:01   

jaga napisał/a:
ciekawa piosenka - a może ktoś ją zaśpiewa - jak myślisz... :)

czasem ją śpiewam... choć nie należy do często używanych... ;)
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2012-10-27, 17:03   

X'Boy napisał/a:
Ty potrafisz Nutko. :)

Tekst,aż się prosi o melodię.
ma ją... ale czy jedyna ona właściwa... - tego nie wiem ;)
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2012-10-27, 17:05   

Maryla napisał/a:
nuta niepokorna napisał/a:
może wszystko ma swoje znaczenie
może je ma
nawet to czy podążasz za cieniem
czy też on odnajduje twój ślad

może zdołasz coś jeszcze zmienić
chociaż sił brak
nawet jeśli ty biegniesz za cieniem
albo on wbiega ciągle
w twój ślad


Potrafisz Nutko śpiewająco :) :padam:
moje ściany są cierpliwe na szczęście... ;) zniosą chyba i to :zawstydzony:
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Poezja śpiewana i piosenka turystyczna » mimo wszystko


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo