POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Inne formy prozatorskie » Człowiek czyli ktoś kto ma
Człowiek czyli ktoś kto ma
Autor Wiadomość
Wiesław Jarosz 
askawin

Wiek: 70
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 1634
Wysłany: 2014-10-01, 20:11   Człowiek czyli ktoś kto ma

Człowiek, czyli ktoś, kto ma chyba we krwi rozbieżności pomiędzy mówieniem o życiu, a życiem. Kto tego nie pojmuje, to chyba nie ma pojęcia o życiu, a może nawet nie jest człowiekiem.
A przynajmniej nie takim człowiek się urodził, żeby mu takie człowieczeństwo się nie podobało, żeby mu to wręcz przeszkadzało.
Jakby mogło szkodzić to, co przeszkadza, a już nie daj Boże, żeby usiłować coś zmienić.
A jeśli usiłuje, to ci odszczepieniec, odmieniec, zwyrodnialec jeden.

P.S.
A kto wie, czy dlatego tak nie ma, jak jest, bo największą władze nad człowiekiem ma przyzwyczajenie. I to większe przyzwyczajenie do rzeczy i do władzy, niż choćby do bliskiej i kochanej osoby.

P.S. II
Chociaż, jakby nie było, człowiekowi nieustannie coś przyświeca, a coś gaśnie. Nie grozi więc mu stagnacja, nawet jeśli szkodzi przyzwyczajenie.
_________________
Pewnie niemota, może nieograniczony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Inne formy prozatorskie » Człowiek czyli ktoś kto ma


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo