POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ODSKOCZNIA » Lubię poczytać... » Olga Tokarczuk - "Prowadź swój pług przez kości umarłych"
Olga Tokarczuk - "Prowadź swój pług przez kości umarłych"
Autor Wiadomość
wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-31, 18:01   Olga Tokarczuk - "Prowadź swój pług przez kości umarłych"



Olga Tokarczuk
"Prowadź swój pług przez kości umarłych"

Wydawnictwo Literackie
Pierwsze wydanie: 2009 rok



Thriller moralny z metafizyczną zagadką, zaskakującą pod każdym względem.

Zimą piękna Kotlina Kłodzka jest miejscem mało przyjaznym i opustoszałym. Wsród nielicznych mieszkańców pozostała Janina Duszejko - miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Blake'a. Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarami padają myśliwi. Czy to możliwe, by - jak sugeruje Duszejko - to zwierzęta zaczęły czyhać na życie swoich oprawców? Wszak Blake pisał: "Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie" ...


(źródło: https://www.wydawnictwoli...-Olga-Tokarczuk )
 
 
wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-31, 18:54   

Mądra i bliska mi książka. Nie tylko dlatego, że mam podobne, jak główna bohaterka, poglądy w kwestii zwierząt i ich traktowania. Głos przeciw ludzkiej hipokryzji, chciwości i okrucieństwu. Ale także opowieść o niezwykłej przyjaźni, z - chcę to podkreślić - szokującym rozwikłaniem zagadki. To jedyny punkt na nie - oczekiwałam czegoś innego...
 
 
Rita 
Małgosia


Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1299
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-03-03, 20:05   

Wstydzę się jako Polka, że Olga Tokarczuk dostała nagrodę Nobla. Ta książka oraz film Agnieszki Holland zrobiony na jej podstawie i według scenariusza Olgi Tokarczuk to zakłamane i tendencyjne świństwo.
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
Adeptus

Dołączył: 09 Mar 2022
Posty: 4
Wysłany: 2022-03-09, 10:10   

Raczej nie przeczytam, ale musze przyznać, że sam tytuł podoba mi się bardzo ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » ODSKOCZNIA » Lubię poczytać... » Olga Tokarczuk - "Prowadź swój pług przez kości umarłych"


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo