POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Publicystyka » przyjaźnń - bezcenny dar
przyjaźnń - bezcenny dar
Autor Wiadomość
DominikaCieślar

Dołączył: 04 Wrz 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-09-04, 12:35   przyjaźnń - bezcenny dar

Nie odkryję Ameryki jeśli napiszę, że człowiek nie jest stworzony do samotności, oczywiście nie neguję pustelniczego trybu życia, aczkolwiek skupiając się na większości - mogę jasno stwierdzić, że potrzebujemy ludzi wokół siebie. Dziś pragnę Wam napisać słów kilka/naście o przyjaźni, o jej sile i ogromnym znaczeniu. Jesteśmy ludźmi powołanymi do społeczności, niesamowite jak wiele różnych temperamentów i osobowości można spotkać na świecie, a mimo to każdy człowiek jest w stanie znaleźć kogoś, kto podobnie myśli i czuje. Co jest jeszcze bardziej zadziwiające? Nie ma definicji ani schematu jak typowa przyjaźń powinna wyglądać. Każdy kocha i docenia tak jak potrafi. Ekstrawertycy "wyrzucają" swoje emocje, nazywają uczucia, często bardzo ekspresyjnie mówią o swoich problemach, znów dla introwertyków ważna jest cisza i niczym nieskrępowane milczenie. Nastolatkowie bardzo dużo czasu poświęcają sobie nawzajem, a staruszkowie potrzebują trochę własnej przestrzeni. Nigdy nie przestanie zadziwiać mnie różnorodność... ona uczy akceptacji, tolerancji i wyrozumiałości.
Dlaczego uważam, że przyjacielskie więzi są aż tak ważne? Wyobraźcie sobie jak nudno byłoby, gdybyś nie mieli z kim dzielić naszych radości, smutków, pytań, wątpliwości. Gdybyśmy sami spełniali nasze marzenia i w pojedynkę zmierzali z doświadczeniami. A co z przygodami? Jednoosobowe szczęście jest niepełne. Totalna swoboda jaką znajdujemy w przyjaźniach jest niezastąpiona, nie ma nic ważniejszego niż głośne myślenie przy bliskiej osobie. Przyjaciel to ktoś, kto wysłucha, postara się zrozumieć, ale kiedy trzeba będzie to powie parę ostrych słów i wyleję na nas kubeł zimnej wody, którego niejednokrotnie bardzo potrzebujemy. A czasem niepotrzebne są słowa, wystarczy czyjaś obecność. Jeżeli ktoś wybiera nas na swoje przyjaciela, to akceptuje w całości, bierze na swoje barki nasze zalety i/a zwłaszcza wady. Ciekawie jest żyć ze świadomością, że przy kimś możesz być po prostu sobą, nie musisz nikogo udawać, nie potrzebujesz imponować drugiemu człowiekowi, ani tym bardziej na cokolwiek zasługiwać.
Zachęcam byście powiedzieli swoim przyjaciołom jak ważni dla was są i ile dobrego wnoszą w Wasze życie. Dobre słowo, piękny gest - śmiało - to nic nie kosztuje, a wiele daje! Ludzie zasługują na docenienie.


Dominika Cieślar
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Publicystyka » przyjaźnń - bezcenny dar


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo