POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Erotyki » nieważne mecz czy film
nieważne mecz czy film
Autor Wiadomość
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2019-10-12, 22:35   nieważne mecz czy film

nieważne mecz czy film

lubisz gdy delikatnie budzę
wtulona w ciepło
znacząc wilgotne ślady
czekasz niecierpliwie

inicjatywa przechodzi płynnie
wzrastające napięcie
zasnuwa mgłą

i chociaż brak błyskawic
uderza nawałnica
gwałtowność
opada z krzykiem mew

wyrzuceni na brzeg
spierzchniętymi
łapiemy oddech
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Alchemik 


Wiek: 71
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 661
Skąd: Trójmiasto i światy
Wysłany: 2019-10-13, 05:35   

Tu najważniejszy jest tytuł wiersza.
Oznacza gotowość do rezygnacji z przyzwyczajeń mężczyzny.
A przecież one są jego drugim życiem.
Byle nie pierwszym w kapciach przed telewizorem.
A tak bywa w długich związkach.
Albo w związkach ponadmłodzieńczych.
Błyskawice przydałyby się.
Pewnie są, tylko przeoczone przez gwałtowność i wyporność ciał.

Zanurzone w wodzie tracą na wadze tyle ile włożyły nawzajem w siebie.
Ale ktoś musi inicjować.
Przecież nie Archimedes.
Może kobieta?
I Eureka!
Oboje potrzebują oceanu, aby powtórnie wypłynąć na powierzchnię pięknego związku.

Cudny, delikatny i mądry erotyk, Lidio.

Jerzy Edmund

Popraw literówkę w pierwszym wersie

delikatne -> delikatnie
_________________
Jerzy Edmund Alchemik
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2019-10-13, 08:05   

Alchemik napisał/a:
Tu najważniejszy jest tytuł wiersza.
Oznacza gotowość do rezygnacji z przyzwyczajeń mężczyzny.
A przecież one są jego drugim życiem.
Byle nie pierwszym w kapciach przed telewizorem.
A tak bywa w długich związkach.
Albo w związkach ponadmłodzieńczych.
Błyskawice przydałyby się.
Pewnie są, tylko przeoczone przez gwałtowność i wyporność ciał.

Zanurzone w wodzie tracą na wadze tyle ile włożyły nawzajem w siebie.
Ale ktoś musi inicjować.
Przecież nie Archimedes.
Może kobieta?
I Eureka!
Oboje potrzebują oceanu, aby powtórnie wypłynąć na powierzchnię pięknego związku.

Cudny, delikatny i mądry erotyk, Lidio.

Jerzy Edmund

Popraw literówkę w pierwszym wersie

delikatne -> delikatnie

Literówka poprawiona :) (tak to jest jak pierwotny zamysł był ciut inny, a potem to już się czyta nie widząc błędu :zawstydzony: )dziękuję
Pięknie "uzasadniasz" swoje odczucia, dając autorowi bardzo wiele :) , ja niestety tak nie potrafię i moje opinie pod wierszami są dość lakoniczne :zawstydzony: :(
Dziękuję i pozdrawiam ciepło :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2019-10-13, 14:34   

nieważne mecz czy film - i to jest właśnie uczucie bezgraniczne
zostawi to co lubi
dla kobiety którą kocha :)
pięknie
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
Liana 


Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 921
Wysłany: 2019-10-13, 14:38   

Podoba mi się Twój erotyk, Lidko, jest taki subtelny! :)
_________________
Liana
 
 
mgielka 


Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 2351
Wysłany: 2019-10-13, 15:16   

amandalea napisał/a:
lubisz gdy delikatnie budzę
wtulona w ciepło
... delikatnie rozbudzasz wyobraźnię w czytelniku :oczami: :serce:
 
 
wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-13, 15:27   

amandalea napisał/a:
nie ważne mecz czy film
Lidio, wydaje mi się, że jednak w tym przypadku uzasadniona jest pisownia łączna:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/niewa%C5%BCne.html
https://polszczyzna.pl/niewazne-czy-nie-wazne/
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2019-10-13, 21:39   

jaga napisał/a:
nieważne mecz czy film - i to jest właśnie uczucie bezgraniczne
zostawi to co lubi
dla kobiety którą kocha :)
pięknie

Tak chyba powinno być jago ;)
Dzięki :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2019-10-13, 21:39   

Liana napisał/a:
Podoba mi się Twój erotyk, Lidko, jest taki subtelny! :)

Cieszą mnie Twoje słowa Liano i dziękuję :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2019-10-13, 21:46   

wojna światów napisał/a:
amandalea napisał/a:
nie ważne mecz czy film
Lidio, wydaje mi się, że jednak w tym przypadku uzasadniona jest pisownia łączna:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/niewa%C5%BCne.html
https://polszczyzna.pl/niewazne-czy-nie-wazne/

Chyba masz Kasiu rację, więc poprawiam i dziękuję za podpowiedź :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-04-24, 17:31   

:padam: :padam: :padam:
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
menałe 
Małgorzata Helena


Wiek: 54
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 5262
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-01, 16:26   

Bardzo kobiecy ;)

Z ogromną przyjemnością ( bo szukałam czegoś dla siebie... ) :hyhy:

Pozdrowionka, mm.
 
 
Marcin 

Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4610
Skąd: Lubin
Wysłany: 2020-06-06, 17:12   

Interesujący wiersz z pozytywną puentą :) Miło poczytać :padam:
Pozdrawiam :)
 
 
elka 

Dołączyła: 05 Cze 2020
Posty: 169
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-06-25, 20:05   

Ładny erotyk, delikatny...
_________________
Kiedy odejdę czytać wiersze pisane przez Anioły - zapomnę, że uczyłam się pływać w kałużach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Erotyki » nieważne mecz czy film


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo