POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Inne formy prozatorskie » I cała prawda znika, gdy wezmą cię za cynika
I cała prawda znika, gdy wezmą cię za cynika
Autor Wiadomość
Rita 
Małgosia

Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1580
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-03-02, 02:37   I cała prawda znika, gdy wezmą cię za cynika

W McDonald's byłam tylko raz. W chłodny dzień weszłam i poprosiłam o herbatę. Panienka zapytała: - Mała czy duża? Odpowiedziałam, że duża. Dostałam jedną saszetkę herbaty i wielki kubek wrzątku. Zazgrzytałam zębami ze złości, bo ten nadmiar wody oczywiście miał swoją cenę. Zawyłam do panienki: - Co? Duża herbata to znaczy, że dużo wody, tak? Poproszę zatem jeszcze jedną saszetkę herbaty. Dała. Ile płacę? Na migi pokazała ogłupiona, że nic. Widać nie było takiej pozycji w cenniku.
Jak już wypiłam tę dużą herbatę, to zrobiło mi się gorąco. Zapragnęłam lodów, tym bardziej, że wiele razy słyszałam od córki sąsiadki, że mają tam bardzo dobre. Dostałam kubek, zamknięty od góry pokrywką, z której wystawał trzonek, jak się po chwili okazało, dziwnej szufelki. Aby jeść lody, należało tę szufelkę wkładać przez dziurę w wieczku kubka do środka i wydobywać stamtąd lodową masę. Rozdrażniła mnie dość szybko ta procedura. Zdarłam wieczko, odrzuciłam szufelkę i zabrałam się do jedzenia lodów używając plastikowej małej łyżeczki, która, na szczęście, pozostała po wypitej herbacie. Najpierw jednak zajrzałam do wnętrza kubka ... W jego centralnej części znajdowały się lody. Do tej części miała sięgać szufelka. Nagle zobaczyłam, że naokoło tej części jest dużo szarego, mało apetycznego, proszku, który wyglądał bardzo chemicznie /uzależniacz?/. Straciłam apetyt na lody.
Zajrzałam za zasłonę w świątyni ...
Teraz wiem: to był cynizm.
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
Gorgiasz 


Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 842
Wysłany: 2020-03-02, 11:58   

No i nie trzeba było zaglądać... Nie ma to jak żyć w nieświadomości. ;)
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-03-02, 12:48   

Nadmierna ciekawość nie popłaca - ciekawy tekst
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2020-03-02, 13:09   

Fajny tekst, dobrze się czytało Małgosiu :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Rita 
Małgosia

Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1580
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-03-02, 15:11   

Gorgiasz napisał/a:
No i nie trzeba było zaglądać... Nie ma to jak żyć w nieświadomości. ;)


Nie ze mną takie numery, Gorgiaszu. Dziękuję za odwiedziny. :)
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
Rita 
Małgosia

Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1580
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-03-02, 15:16   

jaga napisał/a:
Nadmierna ciekawość nie popłaca - ciekawy tekst


Dziękuję za pochwalenie, jago. :)
Myślę, że ciekawość popłaca dopóki ma życiowy czy behawioralny sens. Czasem może nas nawet uratować.
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
Rita 
Małgosia

Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1580
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-03-02, 15:18   

amandalea napisał/a:
Fajny tekst, dobrze się czytało Małgosiu :)


Dziękuję, Lidziu. :)

/Pozwolisz, że przejdę na "Lidziu"? "Lidio" brzmi jakoś strasznie oficjalnie.
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2020-03-03, 15:47   

Rita napisał/a:
amandalea napisał/a:
Fajny tekst, dobrze się czytało Małgosiu :)


Dziękuję, Lidziu. :)

/Pozwolisz, że przejdę na "Lidziu"? "Lidio" brzmi jakoś strasznie oficjalnie.

Jasne Małgosiu :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
PoparzonaKawą 

Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 914
Wysłany: 2020-03-24, 21:36   

Cynizm to rzecz powszechna.
Dobrze, że ci kurzu po złośliwości tam nie nasypali
:)
_________________
Kiedyś, spotykając kogoś, zastanawiałam się, czy dana osoba mnie lubi, a teraz w tej samej sytuacji, zastanawiam się, czy to ja lubię tę osobę.

(Meryl Streep)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE PROZĄ » Inne formy prozatorskie » I cała prawda znika, gdy wezmą cię za cynika


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo