Róża
Autor
Wiadomość
Hardy
Dołączył: 08 Gru 2015 Posty: 2130
Wysłany: 2020-04-28, 10:00 Róża
Różo,
Królową tyś wśród kwiatów,
a barwą oszałamiasz...
nie trzeba ci brokatów.
Kształtnością onieśmielasz,
a wabisz wciąż zapachem...
i co mam zrobić teraz?
Czy przyjmie pani różę
ode mnie... tak na dłużej?
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2020-04-28, 11:05
Podoba mi się ta Twoja róża
_________________a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
fiołkowa
b. befana_di_campi
Dołączyła: 24 Kwi 2017 Posty: 2248
Wysłany: 2020-04-28, 14:40
Cytat:
"Czy przyjmie pani różę
ode mnie... tak na dłużej?"
Najlepiej plastikową: "wypusk" - Made in China która nie tylko, że właścicielkę przeżyje, ale jeszcze może ozdobić jej lastrikową mogiłę
_________________ Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią
Hardy
Dołączył: 08 Gru 2015 Posty: 2130
Wysłany: 2020-04-28, 15:08
amandalea napisał/a: Podoba mi się ta Twoja róża
Więcej mi nie trzeba, jeżeli się podoba
fiołkowa
b. befana_di_campi
Dołączyła: 24 Kwi 2017 Posty: 2248
Wysłany: 2020-04-30, 16:40 Re: Róża
Hardy napisał/a: Różo,
Królową tyś wśród kwiatów,
a barwą oszałamiasz...
nie trzeba ci brokatów.
Kształtnością onieśmielasz,
a wabisz wciąż zapachem...
i co mam zrobić teraz?
Czy przyjmie pani różę
ode mnie... tak na dłużej?
Można jeszcze i w ten sposób
https://tipy.interia.pl/artykul_7231,jak-zrobic-roze-z-plastikowych-lyzeczek.html
A wtedy, niemalże
_________________ Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią
Rita
Małgosia
Dołączyła: 15 Sie 2009 Posty: 1580 Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-04-30, 21:12 Re: Róża
Hardy napisał/a: Różo,
Królową tyś wśród kwiatów,
a barwą oszałamiasz...
nie trzeba ci brokatów.
Kształtnością onieśmielasz,
a wabisz wciąż zapachem...
i co mam zrobić teraz?
Czy przyjmie pani różę
ode mnie... tak na dłużej?
Może Ty pisząc myślałeś tak samo, może nie. Ja odczytuję pierwsze sześć wersów jako zaloty do kobiety o imieniu Róża. Dwa ostatnie to ofiarowanie jej kwiatu róży. A "na dłużej" może być w tym kontekście prośbą o dłuższą i zapewne bliższą znajomość.
Pozdrawiam.
_________________ If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
Hardy
Dołączył: 08 Gru 2015 Posty: 2130
Wysłany: 2020-04-30, 22:09
Blisko, Rita, Pierwsze sześć wersów ma podwójne znaczenie. Jedno odebrałaś właściwie.
Każdy czytelnik może interpretować poezję po swojemu...
jaga
Jadwiga
Dołączyła: 31 Mar 2011 Posty: 4670 Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-09-23, 08:31
Hardy napisał/a: Czy przyjmie pani różę
ode mnie... tak na dłużej?
- i to jest pytanie
Czy Pani Róża przyjmie różę - tak na dłużej
każdy kwiat jest mało wart gdy ofiarowany jest nieszczerze
_________________ Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
— Wisława Szymborska
fiołkowa
b. befana_di_campi
Dołączyła: 24 Kwi 2017 Posty: 2248
Hardy
Dołączył: 08 Gru 2015 Posty: 2130
Wysłany: 2020-09-23, 11:15
jaga napisał/a: Hardy napisał/a: Czy przyjmie pani różę
ode mnie... tak na dłużej?
- i to jest pytanie
Czy Pani Róża przyjmie różę - tak na dłużej
każdy kwiat jest mało wart gdy ofiarowany jest nieszczerze
Pytanie pozostanie bez odpowiedzi
PS. Chyba że...
fiołkowa
b. befana_di_campi
Dołączyła: 24 Kwi 2017 Posty: 2248
Wysłany: 2020-09-23, 16:20
Hardy napisał/a: jaga napisał/a: Hardy napisał/a: Czy przyjmie pani różę
ode mnie... tak na dłużej?
- i to jest pytanie
Czy Pani Róża przyjmie różę - tak na dłużej
każdy kwiat jest mało wart gdy ofiarowany jest nieszczerze
Pytanie pozostanie bez odpowiedzi
PS. Chyba że...
"Ach bierz mnie, bierz mnie całą,
Zanim szczęście odleci w dal..." [z przedwojennej piosenki]
par.: https://www.wprost.pl/pol...kpi-oklony.html
"Ach zarzuć mi na szyję,
Pętlę ramion, co pragną i drżą.
Niech miłość mnie zabije,
Zanim śmierć poda rękę mi swą "
Głupawka Ano głupawka, która kojarzy mi się z rozmaitymi sytuacjami Czytelniczką jestem I nienajgorszą - dla co poniektórych - komentatorką
_________________ Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią
jaga
Jadwiga
Dołączyła: 31 Mar 2011 Posty: 4670 Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-09-23, 19:53
uśmiech posyłam -
_________________ Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
— Wisława Szymborska
Hardy
Dołączył: 08 Gru 2015 Posty: 2130
Wysłany: 2020-09-23, 22:51
jaga napisał/a: uśmiech posyłam -
Uśmiech zawsze w cenie,
od razu przyjemniej