POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » czyńcie ją sobie poddaną
czyńcie ją sobie poddaną
Autor Wiadomość
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-01, 19:53   czyńcie ją sobie poddaną

czyńcie ją sobie poddaną

powiedziałeś
jesteś jak najprzedniejsze wino
choć nie dojrzewałaś w słońcu południa
i nikt nie pieścił twoich gron


rosnę dziką szypszyną
na nierzeczywistej miedzy
bezlitośnie targana wichurą

nie potrafię krzyczeć
więc w ciszy zenitu
oddaję pokłon
krzywemu zwierciadłu rzeki

i gdy zaklinasz mnie ogniem
błądzę zwielokrotnionym echem
zaciskając osiadam na ustach

a kiedy pniemy się po grani
w aureoli obłoków
codzienność liże nam stopy

01.03.2008r.
 
 
Lucy 
Lucyna Mamczur


Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 2997
Skąd: strawberry fields
Wysłany: 2008-03-01, 20:05   

Amandaleo - ten wiersz to wyższa szkoła jazdy! Wielkie gratulacje! :padam: Chciałam wybrać najładniejszy fragment, ale nie umiem... Całość jest boska!

Pozdrawiam :)
_________________
Każdy ma swój kawałek nieba
 
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-01, 20:28   

Cieszę się bardzo, że tak spodobał Ci się ten wiersz Lucy :) , dziękuję za odwiedziny :P
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Sofim 
Kropelka


Dołączyła: 05 Gru 2007
Posty: 863
Skąd: z przedmieścia
Wysłany: 2008-03-02, 09:25   

amandalea napisał/a:
jesteś jak najprzedniejsze wino
choć nie dojrzewałaś w słońcu południa
i nikt nie pieścił twoich gron


Ama... cyz kursywa jest Twojego autorstwa, czy to cytat
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 09:30   

Zosiu...kursywa to czyjeś słowa, może nie dokładnie zacytowane, może coś w nich jest ode mnie :oczami: ale nie jest to cytat książkowy :) ...czy to takie ważne Zosiu?? :niepewny:
 
 
Sofim 
Kropelka


Dołączyła: 05 Gru 2007
Posty: 863
Skąd: z przedmieścia
Wysłany: 2008-03-02, 09:34   

amandalea napisał/a:
Zosiu...kursywa to czyjeś słowa, może nie dokładnie zacytowane, może coś w nich jest ode mnie :oczami: ale nie jest to cytat książkowy :) ...czy to takie ważne Zosiu?? :niepewny:


sa piekne! i wspaniale wprowadzaja w klimat wiersza
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 09:38   

Sofim napisał/a:
amandalea napisał/a:
Zosiu...kursywa to czyjeś słowa, może nie dokładnie zacytowane, może coś w nich jest ode mnie :oczami: ale nie jest to cytat książkowy :) ...czy to takie ważne Zosiu?? :niepewny:


sa piekne! i wspaniale wprowadzaja w klimat wiersza


To się cieszę :)
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-02, 09:55   

Lidziu pniesz się po grani maestrii słowa. :)
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 10:34   

Dziękuję Leszku za uznanie ;)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
stary krab 
awanturnik w stanie spoczynku

Wiek: 89
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1118
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2008-03-02, 10:48   

Piękny i budujący wiersz.
Szypszyna - nieprzeciętne, śliczne porównanie. :)
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 11:01   

Ojej :zawstydzony: dziękuję Władysławie :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4610
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-03-02, 21:52   

Wiersz targany emocjami jak PL wichurą, jest w nim smutek i niepewność, radość chwili i szczęście
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 22:01   

Cieszę się Marcinie,ze dostrzegłeś to wszystko :)
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
ella_hagar 


Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 253
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2025-10-06, 19:42   

Ładny ten wiersz, ujmujący :) Pozdrawiam ciepło.
_________________

 
 
Witold Kiejrys 
witek


Wiek: 82
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 4105
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2025-10-08, 20:15   

Nie znałem...sprzed mojego tu wejścia, dwa lata. Rzeczywiście piękny.

:padam:
_________________
człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk

Konfucjusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » czyńcie ją sobie poddaną


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo