czyńcie ją sobie poddaną
Autor
Wiadomość
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-01, 19:53 czyńcie ją sobie poddaną
czyńcie ją sobie poddaną
powiedziałeś
jesteś jak najprzedniejsze wino
choć nie dojrzewałaś w słońcu południa
i nikt nie pieścił twoich gron
rosnę dziką szypszyną
na nierzeczywistej miedzy
bezlitośnie targana wichurą
nie potrafię krzyczeć
więc w ciszy zenitu
oddaję pokłon
krzywemu zwierciadłu rzeki
i gdy zaklinasz mnie ogniem
błądzę zwielokrotnionym echem
zaciskając osiadam na ustach
a kiedy pniemy się po grani
w aureoli obłoków
codzienność liże nam stopy
01.03.2008r.
Lucy
Lucyna Mamczur
Dołączyła: 07 Lut 2008 Posty: 2997 Skąd: strawberry fields
Wysłany: 2008-03-01, 20:05
Amandaleo - ten wiersz to wyższa szkoła jazdy! Wielkie gratulacje! Chciałam wybrać najładniejszy fragment, ale nie umiem... Całość jest boska!
Pozdrawiam
_________________ Każdy ma swój kawałek nieba
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-01, 20:28
Cieszę się bardzo, że tak spodobał Ci się ten wiersz Lucy , dziękuję za odwiedziny
_________________a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
Sofim
Kropelka
Dołączyła: 05 Gru 2007 Posty: 863 Skąd: z przedmieścia
Wysłany: 2008-03-02, 09:25
amandalea napisał/a: jesteś jak najprzedniejsze wino
choć nie dojrzewałaś w słońcu południa
i nikt nie pieścił twoich gron
Ama... cyz kursywa jest Twojego autorstwa, czy to cytat
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 09:30
Zosiu...kursywa to czyjeś słowa, może nie dokładnie zacytowane, może coś w nich jest ode mnie ale nie jest to cytat książkowy ...czy to takie ważne Zosiu??
Sofim
Kropelka
Dołączyła: 05 Gru 2007 Posty: 863 Skąd: z przedmieścia
Wysłany: 2008-03-02, 09:34
amandalea napisał/a: Zosiu...kursywa to czyjeś słowa, może nie dokładnie zacytowane, może coś w nich jest ode mnie ale nie jest to cytat książkowy ...czy to takie ważne Zosiu??
sa piekne! i wspaniale wprowadzaja w klimat wiersza
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 09:38
Sofim napisał/a: amandalea napisał/a: Zosiu...kursywa to czyjeś słowa, może nie dokładnie zacytowane, może coś w nich jest ode mnie ale nie jest to cytat książkowy ...czy to takie ważne Zosiu??
sa piekne! i wspaniale wprowadzaja w klimat wiersza
To się cieszę
Leszek Wlazło
Wiek: 70 Dołączył: 18 Paź 2007 Posty: 19070 Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-02, 09:55
Lidziu pniesz się po grani maestrii słowa.
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 10:34
Dziękuję Leszku za uznanie
_________________a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
stary krab
awanturnik w stanie spoczynku
Wiek: 89 Dołączył: 12 Gru 2007 Posty: 1118 Skąd: Małopolska
Wysłany: 2008-03-02, 10:48
Piękny i budujący wiersz.
Szypszyna - nieprzeciętne, śliczne porównanie.
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 11:01
Ojej dziękuję Władysławie
_________________a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
Marcin
Wiek: 49 Dołączył: 16 Wrz 2007 Posty: 4610 Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-03-02, 21:52
Wiersz targany emocjami jak PL wichurą, jest w nim smutek i niepewność, radość chwili i szczęście
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2008-03-02, 22:01
Cieszę się Marcinie,ze dostrzegłeś to wszystko
_________________a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
ella_hagar
Dołączyła: 20 Maj 2008 Posty: 253 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2025-10-06, 19:42
Ładny ten wiersz, ujmujący Pozdrawiam ciepło.
_________________
Witold Kiejrys
witek
Wiek: 82 Dołączył: 13 Gru 2010 Posty: 4105 Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2025-10-08, 20:15
Nie znałem...sprzed mojego tu wejścia, dwa lata. Rzeczywiście piękny.
_________________ człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk
Konfucjusz