POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PREZENTACJE » Zobaczcie - jeszcze są DOBRZY LUDZIE
Zobaczcie - jeszcze są DOBRZY LUDZIE
Autor Wiadomość
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2012-06-06, 00:01   Zobaczcie - jeszcze są DOBRZY LUDZIE

http://vimeo.com/43451493
 
 
el 

Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 8708
Wysłany: 2012-06-06, 00:19   

Mimo wszystko - Są.
_________________
kroplą miodu pocieszamy błaznów
lub sami ze sobą rozgryzamy liść mięty
 
 
an
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-06, 00:59   

Całe szczęście, że są! :)


Ja, swoją drogą, szukałam w zeszłym roku miejsca, w którym mogłabym pracować jako wolontariuszka w średniowiecznym. I... dowiedziałam się, że w 40-tysięcznym niemal mieście czegoś takiego, jak wolontariat, nie ma! :szok: W szpitalu powiedzieli mi, że bez wykształcenia medycznego nie mogą mnie przyjąć. A do Wrocławia nie miałam możliwości dojeżdżać, bo nie byłabym w stanie pogodzić tego z pracą.

Całe gadanie o tym, że KAŻDY może zostać wolontariuszem i że czeka się na niego z otwartymi ramionami, to brednie! :/ Widać, ludzie chcący robić coś dla innych jednak nie są wcale tacy potrzebni... przynajmniej nie wszędzie, niestety... :zalamany:
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2012-06-07, 17:24   

Oczywiście, że są, choć czasem trudno w to uwierzyć...
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Irena 


Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 6353
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-06-07, 21:19   

Powiem tak. Są dobrzy ludzie, oczywiscie, że są.
Nie musi wolontariat mieć formy instytucjonalnej.
Mieszkam w bloku i w "mojej" klatce schodowej na 14 mieszkańców 8 to osoby powyżej 80 roku życia / dwie po 90-siątce/.
Pomagamy sobie w zakupach, w drobnych naprawach, czasem wystarczy ciepła rozmowa. I nigdy tak się nie zdarzyło, żeby ktoś niewidziany kilka / ba, z dwa dni/ został bez wsparcia.
Po prostu kochajmy tych, których mamy obok, nie musimy szukać oficjalnego wolontariatu aby być potrzebnym.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)
_________________
kto piórem walczy temu chwała
niech niepokorne wiersze pisze
dla mnie poezja to nieśmiałość
anioła który odszedł w ciszę
- Grzegorz Szafoni
 
 
Bożena 
Kluszczyńska


Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 2978
Wysłany: 2012-06-22, 20:26   

piękna rodzina- myślę podobnie jak Irenka- każdy w swoim otoczeniu napewno znajdzie kogoś komu można pomóc- tylko trzeba się rozejrzeć i chcieć- empatia- ważna- tylko wydaje się że jacyś wszyscy zabiegani i nikt nie zwraca uwagi na nikogo- są wyjątki- ale to wyjątki wciąż- pozdrówka Wam wysyłam :)
_________________
Istnieje wiele hałasów, ale tylko jedna cisza.
 
 
Zolka 
Izolda Otorowska


Wiek: 73
Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 533
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-07-30, 16:36   

Jest ich wiele, tylko nie zawsze o nich mówimy i piszemy, a szkoda.
Zgadzam się, że wystarczy dobre słowo, pomoc w zakupach, nawet wspólne posiedzenie na ławce przed blokiem i to nawet w milczeniu, a już znów chce się żyć.
Uśmiech tak bardzo ważny i magiczne słowa: dziękuję, proszę i przepraszam.

Bez empatii nie da się zyć.
_________________
Istniejemy przez miłość, miłością jesteśmy/Halina Poświatowska/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PREZENTACJE » Zobaczcie - jeszcze są DOBRZY LUDZIE


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo