POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Klasyka POSTscriptum - wiersze » Wiersze z roku 2015
Zamknięty przez: Leszek Wlazło
2016-06-30, 16:32
Wiersze z roku 2015
Autor Wiadomość
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-30, 16:28   Wiersze z roku 2015

Na POSTscriptum opublikowano tysiące wierszy. Tak jak różnimy się charakterami, wyglądem, upodobaniami, tak i nasze wiersze nie są jednakowe. Subiektywnie jedne podobają nam się bardziej, a inne najbardziej. Te „najbardziejsze” z „bardziejszych” będziemy gromadzić w tym temacie, w chronologii lat zamieszczenia na naszych łamach. Temat z założenia będzie prezentował klasykę POSTscriptum i będzie wyłącznie do czytania, a jeśli zechcecie skomentować jakiś zamieszczony wiersz, to pod każdym z nich podam link do wiersza, gdzie takie komentarze będą mile widziane.
Jeśli zainteresują Was inne wiersze autorów, to klikając w nick (w ukośnikach), bądź w imię i nazwisko (gdy jest ono nickiem), przeniesiecie się na profil danej autorki, czy autora i tam znajdziecie odnośniki do ich wszystkich postów, bądź tematów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorka: Aniela Birecka /befana di campi/


F. Chopin: Fragmenty Koncertu e-moll albo Epilog

Ogrodów zsychanie - dla
karminowych róż
jesień szkarłatna - -

gdy jesienniejąc - my ku
zimie zdążamy
pączkując światłem - - -
- - -
Już z południem wykręcił
się pręcik nowiu
ten kompas nocy

w kulę radości dźwięcznej
i fortepianu
ze śpiewem wiatru

październik 2009

[20-10-2015]

http://postscriptum.net.pl/viewtopic.php?t=24344

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorka: Danuta Zasada /nuta niepokorna/


Usypianie demonów

Chciałam to zrobić rano
Ale ciepły kokon
Niedomkniętego snu
Trzymał mnie zbyt mocno
W objęciach

Południe przeszło
Z lekkim dreszczem lęku
Że mdła zaokienna szarość
Przylgnie do mnie
Jak druga skóra
Nie chciałam drugiej skóry
Z jedną mam dość kłopotu

Wieczór
Ociągał się długo
Łóżko na szczęście ma mocne burty
I kołysze rytmem niepojętym jeszcze
Pod wielkim żaglem kołdry
Niejeden odległy rejs
Staje się wręcz rzeczywisty

Noc
Otwiera nowe porty a w nich
Po kantynach pełnych nieodgadnionej muzyki
Jak dym z obcych ustników
Snuje się wielowarstwowy wątek
W którym znów kimś jestem

To nic
Że to sen
Wolę go od rzeczywistości
W nim nic nie jest bardziej niemożliwe
Niż ja
W realnym stanie rzeczy

Nie budź mnie.
To mój kokon.
Jedyna rzecz
Jaką mam naprawdę

(Nn)

[19-06-2015]

http://postscriptum.net.p...p=276277#276277

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorka: Danuta Zasada /nuta niepokorna/


Usypianie demonów

Chciałam to zrobić rano
Ale ciepły kokon
Niedomkniętego snu
Trzymał mnie zbyt mocno
W objęciach

Południe przeszło
Z lekkim dreszczem lęku
Że mdła zaokienna szarość
Przylgnie do mnie
Jak druga skóra
Nie chciałam drugiej skóry
Z jedną mam dość kłopotu

Wieczór
Ociągał się długo
Łóżko na szczęście ma mocne burty
I kołysze rytmem niepojętym jeszcze
Pod wielkim żaglem kołdry
Niejeden odległy rejs
Staje się wręcz rzeczywisty

Noc
Otwiera nowe porty a w nich
Po kantynach pełnych nieodgadnionej muzyki
Jak dym z obcych ustników
Snuje się wielowarstwowy wątek
W którym znów kimś jestem

To nic
Że to sen
Wolę go od rzeczywistości
W nim nic nie jest bardziej niemożliwe
Niż ja
W realnym stanie rzeczy

Nie budź mnie.
To mój kokon.
Jedyna rzecz
Jaką mam naprawdę

(Nn)

[19-06-2015]

http://postscriptum.net.p...p=276277#276277

----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Klasyka POSTscriptum - wiersze » Wiersze z roku 2015


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo