Haiku grudniowe
Autor
Wiadomość
stary krab
awanturnik w stanie spoczynku
Wiek: 89 Dołączył: 12 Gru 2007 Posty: 1118 Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-12-15, 21:25 Haiku grudniowe
altanka w śniegu
myszy pod białą miotłą
skruszały koty
amandalea
Lidia Kowalczyk
Wiek: 64 Dołączyła: 17 Paź 2007 Posty: 21336
Wysłany: 2007-12-16, 09:10
hmmmm...nie potrafię zobaczyć, wyobrazić sobie stary krab napisał/a: skruszały koty
Kiedyś tłumaczono mi, że haiku, to obraz, mgnienie chwili uchwycone przez piszącego ale bez jego komentarza, jeden mały kadr z kliszy....
_________________a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
Marcin
Wiek: 49 Dołączył: 16 Wrz 2007 Posty: 4610 Skąd: Lubin
Wysłany: 2007-12-16, 12:37
koty za płoty można by żartobliwie powiedzieć
a haiku rzeczywiście daje do myślenia. I to jego urok!
stary krab
awanturnik w stanie spoczynku
Wiek: 89 Dołączył: 12 Gru 2007 Posty: 1118 Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-12-16, 13:20
amandalea napisał/a: ... nie potrafię zobaczyć, wyobrazić sobie stary krab napisał/a: skruszały koty
A może jadnak? Widzisz, tak w tej miniaturce wyraziłem "satori" - rodzaj zaskoczenia. Na działce biała cisza wymiotła myszy, lecz to nie one skruszały, jak by można przypuszczać, a koty! Spokorniały, zdają się prosić o karmę.
Cytat: Kiedyś tłumaczono mi, że haiku, to obraz, mgnienie chwili uchwycone przez piszącego ale bez jego komentarza, jeden mały kadr z kliszy....
Tak, trafne spostrzeżenie.
Marek
Z. Marek Piechocki
Wiek: 79 Dołączył: 19 Paź 2007 Posty: 15295
Wysłany: 2007-12-16, 21:40
z n a k o m i t e ! krabiku
jakbym widział swoje koty na działce w lesie !!!!!!!!!!
wodoryt
Wiek: 63 Dołączył: 25 Lis 2007 Posty: 122 Skąd: świetochłowice
Wysłany: 2007-12-18, 07:18
mnie haiku to przypadło do gustu,jest trafność spostrzeżenia i urok śniegu...pozdrawiam
stary krab
awanturnik w stanie spoczynku
Wiek: 89 Dołączył: 12 Gru 2007 Posty: 1118 Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-12-18, 12:48
Dziękuję Jemu i Tobie Wodorycie.
Rad jestem, że maleńki utwór, a spodobał wam się.
fiołkowa
b. befana_di_campi
Dołączyła: 24 Kwi 2017 Posty: 2248
Wysłany: 2020-11-28, 19:15
Marzę o śniegu
_________________ Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią
jaga
Jadwiga
Dołączyła: 31 Mar 2011 Posty: 4670 Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-11-28, 19:17
skruszały? - a może to nie czas na łowy
_________________ Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
— Wisława Szymborska
asia
Joanna Lessnau
Wiek: 43 Dołączyła: 25 Paź 2012 Posty: 3955 Skąd: m. pomorskie
Wysłany: 2021-01-24, 00:39
fajniutkie
_________________ Budowałem na piasku
I zawaliło się.
Budowałem na skale
I zawaliło się.
Teraz budując zacznę
Od dymu z komina.
Leopold Staff