POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » Haiku grudniowe
Haiku grudniowe
Autor Wiadomość
stary krab 
awanturnik w stanie spoczynku

Wiek: 89
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1118
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-12-15, 21:25   Haiku grudniowe

altanka w śniegu
myszy pod białą miotłą
skruszały koty
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2007-12-16, 09:10   

hmmmm...nie potrafię zobaczyć, wyobrazić sobie :zdegustowany:
stary krab napisał/a:
skruszały koty

Kiedyś tłumaczono mi, że haiku, to obraz, mgnienie chwili uchwycone przez piszącego ale bez jego komentarza, jeden mały kadr z kliszy....
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4610
Skąd: Lubin
Wysłany: 2007-12-16, 12:37   

koty za płoty można by żartobliwie powiedzieć :D
a haiku rzeczywiście daje do myślenia. I to jego urok! ;)
 
 
stary krab 
awanturnik w stanie spoczynku

Wiek: 89
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1118
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-12-16, 13:20   

amandalea napisał/a:
... nie potrafię zobaczyć, wyobrazić sobie :zdegustowany:
stary krab napisał/a:
skruszały koty

A może jadnak? Widzisz, tak w tej miniaturce wyraziłem "satori" - rodzaj zaskoczenia. Na działce biała cisza wymiotła myszy, lecz to nie one skruszały, jak by można przypuszczać, a koty! Spokorniały, zdają się prosić o karmę.
Cytat:
Kiedyś tłumaczono mi, że haiku, to obraz, mgnienie chwili uchwycone przez piszącego ale bez jego komentarza, jeden mały kadr z kliszy....

Tak, trafne spostrzeżenie.
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2007-12-16, 21:40   

z n a k o m i t e ! krabiku

jakbym widział swoje koty na działce w lesie !!!!!!!!!!
 
 
wodoryt 


Wiek: 63
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 122
Skąd: świetochłowice
Wysłany: 2007-12-18, 07:18   

mnie haiku to przypadło do gustu,jest trafność spostrzeżenia i urok śniegu...pozdrawiam
 
 
 
stary krab 
awanturnik w stanie spoczynku

Wiek: 89
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1118
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-12-18, 12:48   

Dziękuję Jemu i Tobie Wodorycie.
Rad jestem, że maleńki utwór, a spodobał wam się. ;) :)
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2020-11-28, 19:15   

Marzę o śniegu :) :padam: :padam: :padam: :)
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-11-28, 19:17   

skruszały? - a może to nie czas na łowy
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
asia 
Joanna Lessnau

Wiek: 43
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 3955
Skąd: m. pomorskie
Wysłany: 2021-01-24, 00:39   

fajniutkie ;)
_________________
Budowałem na piasku
I zawaliło się.
Budowałem na skale
I zawaliło się.
Teraz budując zacznę
Od dymu z komina.

Leopold Staff
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » Haiku grudniowe


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo