POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Antologia c.d.
Antologia c.d.
Autor Wiadomość
Felicja 

Dołączyła: 09 Kwi 2021
Posty: 318
Wysłany: 2022-08-22, 10:09   

Leszku, i co z tą Antologią? Czy ona jest realna?
 
 
alos 
aleksander osiński

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3173
Wysłany: 2022-08-25, 01:10   

Aby rozwiązać ten gordyjski węzeł, proponuję aby Leszek rozesłał do użytkowników informację o istniejącej inicjatywie, żeby nie było później, że ktoś o czymś nie wiedział, z propozycją zgłoszenia się do antologii w terminie powiedzmy dwóch tygodni. Jeśli uzbiera się określona liczba osób, na przykład 25, to robimy antologię, a jeśli nie - to trudno. Nic na siłę : )
 
 
SławistanZamlar

Dołączył: 17 Kwi 2022
Posty: 149
Wysłany: 2022-08-25, 08:20   

jestem za z tym, by tak się stało. chciałbym... ale o tym jeżeli, wydanie faktem się stanie.
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 67
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 18947
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-29, 09:16   

Moi mili. Jeszcze w lipcu prosiłem o deklaracje co do zakupu Antologii i tak małe grona osób, które zadeklarowały w niej udział. Niestety tylko pięć osób odpowiedziało i uzbierało się 33 egzemplarze w zamówieniach.
Opowiem Wam jak to dawniej bywało. Czekaliśmy na oddolną inicjatywę i gdy ona wybrzmiała, to ogłaszaliśmy rozpoczęcie prac. W tym pierwszym cyklu prac zgłaszało się ok. 20 osób, które deklarowały zakup ok. 180 egzemplarzy. Wtedy wysyłałem indywidualne zaproszenia do tych, którzy z różnych przyczyn rzadziej bywali na PS. W ten sposób dobieraliśmy pozostałe osoby do stanu (ok 32-34 autorów) i uzupełnialiśmy nakład do ok 230-250 egz. Resztę dobieraliśmy z Lidzią dla siebie i spóźnialskich.
Następowały dalsze prace, w tym konkurs na okładkę, w którym z roku na rok uczestniczyło mniej osób.
Pomimo, że prosiliśmy o przysyłanie sprawdzonych tekstów w formacie doc, czy docx, to otrzymywaliśmy je często nawet wklejane w treść e-maili. Bardzo niewiele osób trudziło się tym, żeby sprawdzić, czy ich teksty wypełnią przyznane 6 stron. Następowały dalsze uzgodnienia, prośby, dosyłania itd. itp.
Do korekty tekstów zgłaszały się 3, 4 osoby, a bywało, że zostawaliśmy z Lidzią sami i potem zdarzały się grube pretensje, jak coś przeoczyliśmy. Kuriozalnym był przypadek, że nakazano nam zwrot wpłaty za 10 egz., ale książek nie odesłano. Wpłaty także bywały różnie dokonywane, a my musieliśmy przedpłacać całą kwotę za nakład.
Tyle kuchni i zadam teraz Wam jedno pytanie: co sądzicie, czy wobec deklaracji na 33 szt. Antologia z numerem 12 ma szansę obecnie powstać, gdy cena zależy od nakładu i jak się dowiedziałem obecnie przy 300 egz. wyniosłaby ok. 28 zł. (co jeszcze ograniczyłoby zamówienia). Oczywiście można wydać Antologię kilkunastu autorów przy objętości sto kilkadziesiąt stron, nakładzie 100 egz. i na byle jakim papierze, ale czy to ma sens i czy wcześniej wydane książki nie rumieniły by się na półce za wygląd młodszej latorośli?
Jestem za powstaniem kolejnej Antologii, ale bez Waszego wsparcia w jej wydaniu, nic z tego nie będzie, a wsparciem nazywam chęć zakupu co najmniej 10 egz. na autora, udziału kilku osób w korekcie i samodyscypliny przy przysyłanych tekstach. Opcją jest również pomoc przy znalezieniu dofinansowania wydania oraz przy znalezieniu tańszej, a dobrej drukarni.
 
 
Felicja 

Dołączyła: 09 Kwi 2021
Posty: 318
Wysłany: 2022-08-29, 12:49   

Leszku, dzięki za informację. Trochę szkoda, ze tak to wygląda, ale nic na siłę. Pozdrawiam :)
 
 
Marek Olszewski 
Poezja ART


Wiek: 49
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 1757
Skąd: Kielce
Wysłany: 2022-08-29, 15:56   

Faktów nie przeskoczymy... Samo "za nas" nic się nie zrobi.

Pozdrawiam :padam:
 
 
Felicja 

Dołączyła: 09 Kwi 2021
Posty: 318
Wysłany: 2022-08-29, 16:51   

W każdym bądź razie, gdyby Antologia miała stać się faktem, deklaruję udział w korekcie. :)
 
 
alos 
aleksander osiński

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3173
Wysłany: 2022-09-04, 00:36   

Dlatego też przedstawiłem sposób na rozwiązanie tej patowej sytuacji - na tak lub na nie. Bo jak się nie wie na czym się stoi to się nie wie ; )
 
 
SławistanZamlar

Dołączył: 17 Kwi 2022
Posty: 149
Wysłany: 2022-09-04, 10:20   

bym się dopisał na dychę. jakby doszło do wydania
 
 
Marcin 

Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4609
Skąd: Lubin
Wysłany: 2022-09-22, 19:03   

Witam
Gdyby temat antologii ruszył do przodu, zgłaszam się na ochotnika do pomocy przy korekcie.

Pozdrawiam :)
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 77
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15294
Wysłany: 2022-09-26, 20:20   

Też bym się dopisał z kilkoma wierszykami ale egz. tylko dwa :(
 
 
jaga 
Jadwiga


Wiek: 23
Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4521
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2022-12-04, 10:26   

widzę, że temat jeszcze nie zamknięty
ciekawa jestem jak daleko są posunięte prace
czy można jeszcze dołączyć z wierszami

co do sztuk egz. - dwa
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
ikcesok 
Krystian Kosecki


Dołączył: 29 Cze 2022
Posty: 44
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2022-12-18, 22:17   

Hej... jeśli chodzi o moją osobę to na wstępie chciałbym przeprosić za dość długą nieobecność. Problemy zdrowotne mojej żony, nie pozwoliły mi na czynny udział... niedługo powrócę z nowymi wierszami i do czytania innych autorów.
Jeśli chodzi o antologię to podtrzymuje chęć uczestnictwa i zakup 10 sztuk. Wiersze, odpowiedni format pliku czy terminowość też nie jest dla mnie problemem. Pozdrawiam serdecznie i do poczytania
_________________
"Iste terrarum mihi praeter omnes angulus ridet”

(„Ten zakątek najbardziej ze wszystkich
się do mnie uśmiecha”) – z Horacego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » ANTOLOGIA » Antologia POSTscriptum » Antologia c.d.


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo