POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » Psie życie
Psie życie
Autor Wiadomość
kamil rousseau 

Wiek: 78
Dołączył: 03 Sty 2022
Posty: 329
Wysłany: 2023-01-07, 15:35   Psie życie

Mój piesek Dżońcio – oto go macie –
To mój największy w świecie przyjaciel.
Codziennie w kącie kanapy siadam
I z moim Dżońciem gadam i gadam.
Gadam i gadam, a Dżońcio milczy,
Lecz mnie rozumie piesek najmilszy.
Dziś mówię: "Dżońciu! Pomówmy o tem,
Żebyś od jutra był naszym kotem.
Będziesz pił mleko i łapał myszy..."
Dżońcio udaje, że mnie nie słyszy.
"Albo zrobimy z ciebie niedźwiedzia
I będziesz w klatce żelaznej siedział!
Nie będzie szynki, schabu tłustego..."
Dżońcio udaje głuchoniemego.
"Albo zostaniesz... koniem, powiedzmy...
Chcesz owsa?..." (Dżońcio jest nieobecny).
"Jeśli nic nie chcesz, to wiesz, co zrobię?
Sklep z kiełbaskami otworzę sobie.
(Dżońcio już uszy nastawił sztorcem,
Słucha)... a z ciebie zrobię dozorcę,
Żeby nie skradli kiełbas złodzieje!"
Dżońcio się łasi, Dżońcio się śmieje!
[Julian Tuwim, "Dżońcio"]


A na koniec jeszcze dodam,
Że mi Dżoncia bardzo szkoda,
Choć to była stara psina,
wpadł pod trachtór i go ni ma


KJR
_________________
181947
 
 
Witold Kiejrys 
witek


Wiek: 82
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 4107
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2023-03-07, 15:59   

:rotfl:
_________________
człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk

Konfucjusz
 
 
impresje
Duo

Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 471
Wysłany: 2023-03-09, 02:13   

Już polubiłam Dżońcia z wiersza i zasmucił mnie jego śmiertelny wypadek. Doprawdy Psie życie. :zalamany: Mało co brakowało, a byłby dozorcą w sklepie z kiełbaskami. :P
_________________
Pozdrawiam.
 
 
mironiusz


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 8227
Wysłany: 2023-03-19, 21:04   

:)
_________________
I będą mi grały wiatry...
M.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » Psie życie


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo