POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » ODSKOCZNIA » Lubię obejrzeć... » Arkane - ulubione sceny cz.1
Arkane - ulubione sceny cz.1
Autor Wiadomość
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2022-12-01, 18:11   Arkane - ulubione sceny cz.1

Silco "robi porządek" z buntownikami. Jest to chyba jeden z niewielu czarnych charakterów jakie lubię. Generalnie, w Arkane, każdy charakter, czy to zły czy dobry, jest świetnie napisany.

https://www.youtube.com/watch?v=Lak7-vQDR3c
 
 
jaga 
Jadwiga


Wiek: 23
Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4533
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2022-12-04, 10:43   

szkoda, że nie w rodzimym języku
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
PoparzonaKawą 


Dołączyła: 09 Gru 2019
Posty: 936
Wysłany: 2022-12-07, 01:29   

Cytat:
szkoda, że nie w rodzimym języku


Wytłumaczę, jeśli zaciekawiło:
chodzi o to, że istnieje pewne miasto, które dzieli się na Górne i Dolne. Obie te części miasta mają swoich zarządców.
Ten czarny bohater, który nazywa się Silco, stoi na czele zarządców Dolnego miasta. Ma on żal, że Górne miasto, że tak powiem pasożytowało na tym Dolnym, ponieważ wyeksploatowano tam przyrodę i ludzi - powietrze jest skażone, tak jak i woda, ludność biedna. I nadal ta eksploatacja trwa, Dolne miasto jest zależne od Górnego które, z jednej strony się od niego odcina, ale nadal wykrozystuje, a jak coś nie pasi to wysyła tam swoich żołnierzy, by "rozwiązać problemy".

Jednak Silco nasz czarny bohater i zarazem, że tak powiem główny rządzący tym miastem Dolnym zamiast jakoś chcieć rozwinąć i wzmocnić to Dolne miasto, to co robi? Produkuje narkotyki, które są też czymś w rodzaju sterydów i powodują gwałtowny przyrost siły i poczucia mocy na początku i tym czymś karmi głodnych i biednych ludzi, żeby ci byli jeszcze bardziej posłuszni, sam jest przekonany, że dobrze robi, bo przecież i tak na nic lepszego nie mogą sobie pozwolić, bo to Górne Miasto ma piękne zaplecze infrastrukturalne, czysty nieskażony klimat, a tu... w Dolnym mieście, i tak przecież nic nie ma. Więc największym celem Silca jest zniszczyć Górne miasto, bo tylko w ten sposób Dolne miasto się od niego wyzwoli, bo tylko w ten sposób można przywrócić honor Dolnemu miastu.
On jest zafiksowany na rzuceniu Górnego miasta na kolana i przekonany, że poprze armię zmutowanych ćpunów i bestie oraz eksperymenty laboratoryjne i produkcję coraz to nowych potworów, zwróci respekt sobie i wszystkim z Dolnego miasta.

W tym fragmencie przedstawione jest spotkanie baronów Dolnego miasta i ich strata cierpliwości wobec destrukcyjnej polityki Silca, mają oni dość jego rządów. Ten młody z metalową szczęką próbuje się mu postawić, twierdząc, że Silco źle przewodzi Dolnemu miastu, że jest stary i jego wizje są bezsensowne i destrukcyjne, na co Silco postanawia sterroryzować wszystkich poprzez podtrucie ich właśnie powietrzem, od którego się odzwyczaili, ponieważ oni nie wychodzą na powierzchnię tego Dolnego miasta i żyją i całkiem komfortowo, a on chce im przypomnieć jak to jest, że on pamięta, że zaczynał jako też taki biedny podtruwany tymi toksycznymi odpadami człowiek i że oni są przy nim po prostu ciency, słabi, mięczakowaci, że nie dorastają mu do pięt, nie rozumieją go, a on walczy w słusznej, jego zdaniem sprawie i w słuszny, jego zdaniem sposób.

Tyle, że w jego walce o szacunek dla Dolnego miasta i uniezależnienie się od Górnego nie istnieją żadne zasady moralne i nie ma on nic przeciwko narkotyzowaniu własnych ludzi, manipulowaniu nimi, zastraszaniu, mordowaniu tych którzy choć odrobinę nie zgadzają się z jego "ambitną i buntowniczą" wizją itd.
 
 
jaga 
Jadwiga


Wiek: 23
Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4533
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2023-07-21, 10:58   

dziękuję
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » ODSKOCZNIA » Lubię obejrzeć... » Arkane - ulubione sceny cz.1


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo