POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Bitwa o Planetę Małp
Bitwa o Planetę Małp
Autor Wiadomość
kinoman 

Wiek: 69
Dołączył: 26 Paź 2024
Posty: 238
Skąd: POLSKA

Wysłany: 2025-03-04, 12:11   Bitwa o Planetę Małp

Historia to nierozpoznana teraźniejszość – autor nieznany.

Bandar-log rządzi, Bandar-log radzi,
Bandar-log lepsze życie posadzi,
będą zakrętki przy cyckach karmiących.

Bandar-log to filia rosyjskiej Dumy,
postarzały el nino w tęczowym kisielu

Polski Bandar-log to lewactwo i zjełczałe komuchy
kiprujące światełka do nieba i serducha
z naczepy obywatelskiej.
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2025-08-28, 22:10   

wiersz jest współczesnym, satyrycznym komentarzem społecznym, a pseudonim „Bandar-log” celowo nawiązuje do małpiego plemienia z „Księgi dżungli”, by podkreślić bezmyślność czy hałaśliwość krytykowanej grupy.
W internecie często pojawia się bez przypisania autora, stąd bywa oznaczany jako „autor nieznany”,
choć twórca istnieje – w tym przypadku Witold Górka-Bandarlog - jest autorem tego wiersza
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
Witold Kiejrys 
witek


Wiek: 82
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 4081
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2025-08-29, 21:21   

Drugi Majakowski? - Tamtemu komunizm szybko obrzydł...no i autor znany, wreszcie!
_________________
człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk

Konfucjusz
 
 
Irys

Dołączył: 15 Paź 2023
Posty: 211
Wysłany: 2025-08-30, 16:01   

jaga napisał/a:
wiersz jest współczesnym, satyrycznym komentarzem społecznym, a pseudonim „Bandar-log” celowo nawiązuje do małpiego plemienia z „Księgi dżungli”, by podkreślić bezmyślność czy hałaśliwość krytykowanej grupy.
W internecie często pojawia się bez przypisania autora, stąd bywa oznaczany jako „autor nieznany”,
choć twórca istnieje – w tym przypadku Witold Górka-Bandarlog - jest autorem tego wiersza
Czy mam rozumieć, że ten wiersz, to nie wiersz, który go tutaj umieścił?
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2025-09-01, 12:08   

ten wiersz to wiersz tylko autorem tego wiersz jest Witold Górka-Bandarlog -
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
Irys

Dołączył: 15 Paź 2023
Posty: 211
Wysłany: 2025-09-01, 17:14   

jaga napisał/a:
ten wiersz to wiersz tylko autorem tego wiersz jest Witold Górka-Bandarlog -
Oj, źle mi się napisało, chodziło to czy ten wiersz nie jest tego, kto go tu umieścił, dzięki za odpowiedź.
 
 
kinoman 

Wiek: 69
Dołączył: 26 Paź 2024
Posty: 238
Skąd: POLSKA

Wysłany: 2025-09-04, 23:09   

Dzięki Panu Wlazło po wielu próbach udało mi się zalogować.
Dziękuję.
Nie jestem Witold Górka-Bandarlog-.

Jaga bądż tak uprzejma i podaj źródło na podstawie którego napisałaś, że

,,w tym przypadku Witold Górka-Bandarlog - jest autorem tego wiersza".

Tytuł zbioru, książki, pisma, bądż link do strony gdzie jest ten tekst - jako, że w sieci nic nie ginie.

Ja nie znalazłem.

Podejrzewam, że coś się Tobie źle skojarzyło /,,pomerdało"/ - bez urazy.

Nie będę żywił urazy, jeżeli napiszesz, że znalazłaś to żródło albo, nie znalazłaś tego źródła.

Bywa i tyle. Ja czasem nie potrafię się zalogować z powodu np. czeskiego błędu.

Proszę o odzew.

A tekst jest słaby, bardzo słaby, nie zachowam go w zasobach.
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2025-09-05, 20:02   

„Tytuł Bitwa o Planetę Małp mnie zmylił. W internecie znalazłam wpis, w którym widniało nazwisko Witold Górka-Bandarlog jako autora wiersza, ale ten wpis zniknął i nie ma już śladu po nim w sieci. Sprawdziłam dokładniej — na stronie opowi.pl wiersz widnieje z dopiskiem „autor nieznany”. Dlatego prostuję swoją wcześniejszą wypowiedź i przepraszam za podanie błędnych informacji.”
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
kinoman 

Wiek: 69
Dołączył: 26 Paź 2024
Posty: 238
Skąd: POLSKA

Wysłany: 2025-09-05, 20:43   

Dzięki.

Autor nieznany - dotyczy tej frazy:

,,Historia to nierozpoznana teraźniejszość"

Nie jestem pewny, czy to nie W. Kluczewski - więc podparłem się autorem nieznanym.

Nie ma sprawy, wszyscy mniej lub bardziej ulegamy wrażeniom ,,na gorąco".

Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Bitwa o Planetę Małp


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo