coś wewnątrz
Autor
Wiadomość
Irys
Dołączył: 15 Paź 2023 Posty: 211
Wysłany: 2025-11-01, 21:21 coś wewnątrz
to było małe zadrapanie
codzienne spojrzenie
powiększało rozmiary
pojawił się ból
któregoś dnia
wyszedł ze mnie
żyła w nim tylko
odrobina żalu
z trudem poznałem
tę twarz
to było tylko małe zadrapanie...
tetu
Dołączył: 02 Sie 2020 Posty: 252
Wysłany: 2025-11-02, 12:42
Wewnątrz często nosimy różne rysy, zadrapania, pęknięcia. Nierzadko powstają z tego spore rany, a wtedy, to co wewnątrz mamy wymalowane na twarzy, więc tak, ta inna twarz jest nieraz nie do poznania. Czytam jednak bez ostatniego wersu. Pozdrawiam.
Irys
Dołączył: 15 Paź 2023 Posty: 211
Wysłany: 2025-11-02, 19:10
tetu napisał/a: Wewnątrz często nosimy różne rysy, zadrapania, pęknięcia. Nierzadko powstają z tego spore rany, a wtedy, to co wewnątrz mamy wymalowane na twarzy, więc tak, ta inna twarz jest nieraz nie do poznania. Czytam jednak bez ostatniego wersu. Pozdrawiam.
Tutaj jednak będę się upierał, bo kiedy czytam ten tekst na głos, czuję, że musi być to powtórzenie.
Witold Kiejrys
witek
Wiek: 82 Dołączył: 13 Gru 2010 Posty: 4098 Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2025-11-02, 22:49
Pięć szturchnięć bywa gorszych od jednego kopniaka.
Ale jeżeli po jednym, to widzę chorobę...
_________________ człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk
Konfucjusz
jaga
Jadwiga
Dołączyła: 31 Mar 2011 Posty: 4670 Skąd: lubuskie
Wysłany: 2025-11-02, 23:35
przejmujący wiersz o tym, jak drobiazg potrafi urosnąć w ranę
_________________ Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
— Wisława Szymborska
Irys
Dołączył: 15 Paź 2023 Posty: 211
Wysłany: 2025-11-03, 10:13
Witold Kiejrys napisał/a: Pięć szturchnięć bywa gorszych od jednego kopniaka.
Ale jeżeli po jednym, to widzę chorobę...
Nie do końca rozumiem?
Irys
Dołączył: 15 Paź 2023 Posty: 211
Wysłany: 2025-11-03, 10:14
jaga napisał/a: przejmujący wiersz o tym, jak drobiazg potrafi urosnąć w ranę
Dzięki jago za komentarz, a tak na marginesie, to nie wiedziałem, że masz 25 lat.
Witold Kiejrys
witek
Wiek: 82 Dołączył: 13 Gru 2010 Posty: 4098 Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2025-11-03, 17:26
Mój komentarz jest podobny do komentarza Jagódki. Chociaż oboje patrzymy na wiersz z innej perspektywy.
_________________ człowiek szlachetny rozumie prawość, człowiek małostkowy rozumie zysk
Konfucjusz
jaga
Jadwiga
Dołączyła: 31 Mar 2011 Posty: 4670 Skąd: lubuskie
Wysłany: 2025-11-07, 22:07
Irys napisał/a: jaga napisał/a: przejmujący wiersz o tym, jak drobiazg potrafi urosnąć w ranę
Dzięki jago za komentarz, a tak na marginesie, to nie wiedziałem, że masz 25 la t.
Wiesz, że ja też nie wiedziałam, że jestem taka dzierlatka jeszcze
_________________ Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
— Wisława Szymborska
Irys
Dołączył: 15 Paź 2023 Posty: 211
Wysłany: 2025-11-08, 10:33
jaga napisał/a: Irys napisał/a: jaga napisał/a: przejmujący wiersz o tym, jak drobiazg potrafi urosnąć w ranę
Dzięki jago za komentarz, a tak na marginesie, to nie wiedziałem, że masz 25 la t.
Wiesz, że ja też nie wiedziałam, że jestem taka dzierlatka jeszcze
Fajnie mieć 25 lat, tylko rozum wtedy powinien być zdecydowanie dojrzalszy, niestety to niemożliwe, ech...