POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » iaspis
iaspis
Autor Wiadomość
Gabryśka 


Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 2078
Wysłany: 2009-02-20, 19:51   iaspis

V

iaspis

z napierśników i pektorałów wyłuskuję
wiarę w moc żelazem barwionego
kamienia

dłonie lekkie
ogrzewam nadzieją
wygładzam czerwień
  
 
 
pątniczka 

Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 4966
Skąd: chata za wsią
Wysłany: 2009-02-22, 18:46   

Cytat:
zmienny jak
pory roku

może na zmienny... bym poprzestała :)
ładna kolekcja ci siem robi z tych kamieni :)
buziaczki
_________________
słowa palą, więc pali się słowa
nikt o treści popiołów nie pyta

J. Kaczmarski
 
 
Gabryśka 


Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 2078
Wysłany: 2009-02-22, 20:23   

lilak,
dziękuje, ze zajrzałaś
moze masz racje z tymi porami roku, ze to jest zbedne dopowiedzenie, przemyslę
jest juz pieć miniatur, zrobi się z nich wielobarwny naszyjni albo napiersnik taki jaki nosili starożytni, taka osadzona w historii sumbolika tych minerałów bardzo mnie interesuje

pozdrawiam serdecznie
 
 
Gabryśka 


Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 2078
Wysłany: 2009-02-24, 22:16   

lilak,

należy Ci się wyjaśnienie
zmieniłam bardzo treść miniaturki. teraz Twój komentarz do niej nie przystaje

przepraszam i pozdrawiam
 
 
stary krab 
awanturnik w stanie spoczynku

Wiek: 89
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1118
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2009-02-26, 12:16   

Pogodny kontrast. Ze szczyptą optymizmy. :)
_________________
Autorów setki, a czytelników niewielu, gadających tysiące i miliony, a słuchać nie chce prawie nikt.

Ariana Nagórska
 
 
Gabryśka 


Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 2078
Wysłany: 2009-02-28, 14:50   

Krabie dziekuje Ci, ze zajrzaleś i dopatrzyłeś się szczypty optymizmu
kontynuje tą moja serię miniatur o kamieniach szlachetnych z róznym skutkiem
ale jaspis lubię bardzo, ma w sobie wiele ciepła

pozdrawiam serdecznie
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2021-02-19, 10:31   

z nadzieją na przyszłość
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » iaspis


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo