POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » DZIAŁY ARTYSTYCZNE » Malarstwo » Się chwalę.
Się chwalę.
Autor Wiadomość
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2007-12-22, 08:17   

Mariolu nie umniejszaj sobie talentu i wytrwałości, gdyby nie one te obrazki nie wyglądałyby tak ładnie - perfekcyjnie - jak wyglądają, nie mówiąc o tym, że zaczęte, a niedokończone mogłyby nigdy nie ujrzeć światła dziennego ;) .
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Mariola Kruszewska 


Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 168
Skąd: z Mińska Mazowieckiego
Wysłany: 2007-12-22, 10:50   

:)
_________________
www.ogrodciszy.pl zaprasza. Otwarte 24 h.
 
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-22, 11:03   

akurat, talentu zero ;) W głowę zachodzę, jak można uzyskać takie cieniowania.
Bardzo mi się podobają te obrazy
 
 
Marcin 

Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4610
Skąd: Lubin
Wysłany: 2007-12-22, 11:20   

Ja nie zachodzę w głowę, bo nie mam zielonego pojęcia jak wykonać takie obrazy, a cieniowania to już na pewno :D Ale wchodzę tu, oglądam i podziwiam po cichu :)
 
 
Mariola Kruszewska 


Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 168
Skąd: z Mińska Mazowieckiego
Wysłany: 2007-12-23, 00:29   

Kiedyś myślałam, że to sztuka. A to po prostu rzemiosło. Jest obrazek podzielony na miniaturowe pola, każde z nich odpowiednio oznakowane, każdy znak to nitka innego koloru. I się leci: plusik=brązowa nr 969, kropeczka=błękitny jakiśtam, do kupienia w każdym pasmanteryjnym. Potem się daje do oprawy i już. Leżą w piwnicy, bo ja nie umiem wwiercać kołków w ścianę. Jak się trafi jakaś okazja, daję w prezencie. Jeśli podziwiać, to jedynie cierpliwość; sporo jej potrzeba, by się nie zniechęcić, kiedy pierwsze zachwyty nad wzorem opadną. Amandalea to wie z pewnością.

Prawdziwa sztuka to tworzenie. Każdy wiersz, który się właśnie narodził z serca lub mózgu piszącego, jest więcej wart niż odtworzony nitką wzór Chagalla.
_________________
www.ogrodciszy.pl zaprasza. Otwarte 24 h.
 
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2007-12-23, 08:40   

mariola napisał/a:
Amandalea to wie z pewnością.

Wiem chociaż takich obrazków nie tworzyłam nigdy, kilka razy się tylko przymierzałam
...raczej sama odwzorowywałam jakieś elementy i albo to było coś na bluzce albo serwetka ;) , no i kolory pełna dowolność :hyhy: ,a efekty? różne :rotfl: :rotfl:
Ale i tak uważam, że trzeba mieć zdolności, choćby tylko manualne ale jednak ;) no i faktycznie duuuuuużo cierpliwości i czasu :D
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
el 

Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 8708
Wysłany: 2007-12-24, 11:20   

Rzemiosło? Dla mnie nie... Raczej własnie trzeba do tego polotu... Dostałam kiedyś taki obrazek do zrobienia. Konik to był... Zabrałam się dzielnie i jakoś krzywasto i paskudnie wychodziło. Doszłam do wniosku, że moja papranina z tego konika osła albo muła zrobi, więc odpuściłam:) Kiedyś jeszcze wpadło mi do głowy serwetkę wyszywać. Też dałam spokój, kiedy syn powiedział: "Ale na widoku tego nie położysz? Prawda?" :/
_________________
kroplą miodu pocieszamy błaznów
lub sami ze sobą rozgryzamy liść mięty
 
 
wodoryt 


Wiek: 63
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 122
Skąd: świetochłowice
Wysłany: 2007-12-29, 13:10   

Piękne jak już wspomniałem Mariolu na naszym forum...widać pracę ,natchnienie i nadal pracę z duszą...dziękuję za podzielenie się z Nami...pozdrawiam
 
 
 
Baszka 
Pala Barbara


Wiek: 65
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 1681
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2008-01-10, 11:17   

Mariolu to cuda są na wskroś piękne wszystkie
 
 
Julia


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 105
Wysłany: 2008-01-20, 22:48   

Czy to ważne, że to rzemiosło a nie sztuka? Dla naszych oczu i duszy to jest po prostu piękno :)
 
 
Mirek 
Chodynicki Mirosław


Wiek: 69
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 3142
Skąd: Terespol (to jeszce Polska)
Wysłany: 2008-03-14, 19:33   

sie nasyciłem po brzeg
gapię się i gapię i :padam:
_________________
Piszę żeby było ładniej ... bo słońce i tak świeci
 
 
Daria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-20, 14:03   

cudne są te krajobrazy namalowane przez Ciebie, rewelka :padam:
 
 
Gabryśka 


Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 2078
Wysłany: 2009-06-30, 20:00   

Na kanwie emde
koi nerwy nie tylko Twoje Mariolo
:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » DZIAŁY ARTYSTYCZNE » Malarstwo » Się chwalę.


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo