POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Środek nocy
Środek nocy
Autor Wiadomość
czarnowidz 


Wiek: 46
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 32
Wysłany: 2009-11-11, 14:11   Środek nocy

w środku nocy
jest chwila
dla źle urodzonych
dla obłąkanych
dla sierot które nie mają
swojej gwiazdy

w środku nocy
jest przestrzeń
gdzie śmierć pasie marzenia
które pójdą na ubój
w rzeźni dnia

nad wszystkim czuwa bóg
z kulą świata
u nogi
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2009-11-11, 15:21   

zgrabnie i obrazowo wydaje mi się .... mimo wszystko jasność myśli przyświeca idei w którą brniesz jak w zaparte...
Konsekwencja nie do podważenia
w widzeniu kompatybilnym z awatarem.... ;)

dla mnie choć godzi w mój wszyty podskórnie optymizm
mimo wszystko na TAK
jeśli moge sie tak niezręcznie wyrazić w tej kwestii.... ;) :D
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
Irena 


Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 6353
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-11-11, 18:27   

czarnowidz napisał/a:
w środku nocy
jest przestrzeń
gdzie śmierć pasie marzenia
które pójdą na ubój
w rzeźni dnia

nad wszystkim czuwa bóg
z kulą świata
u nogi


Ta część wiersza jest świetna. Drażni mnie trzykrotne dla...z powodzeniem wystarczy jedno.


Serdecznie.....................................Ir
_________________
kto piórem walczy temu chwała
niech niepokorne wiersze pisze
dla mnie poezja to nieśmiałość
anioła który odszedł w ciszę
- Grzegorz Szafoni
 
 
menałe 
Małgorzata Helena


Wiek: 54
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 5262
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-11, 18:38   

w środku nocy
jest chwila ukojenia
dla źle urodzonych
obłąkanych
i sierot które nie mają
swojej gwiazdy

w środku nocy
jest przestrzeń
gdzie śmierć pasie marzenia
które pójdą na ubój
w rzeźni dnia

nad wszystkim czuwa bóg
z kulą świata
u nogi


zaciekawiłeś wierszem , a ja sobie jak zwykle pomruczałam po swojemu :zawstydzony:

pozdrawiam , m.
 
 
czarnowidz 


Wiek: 46
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 32
Wysłany: 2009-11-11, 19:11   

Mi też ta pierwsza strofa "zgrzyta"... ale jeszcze wezmę się za nią. W końcu grafomania też wymaga kunsztu :oczami:
_________________
"(...)Aż zza siedmiu gór
Niebo na mnie grzmi
Daj mi boże sznur
Nie doliczaj dni..."
K. M. Sieniawski - "Requiem"
 
 
pasikonik 
niepijący alkoholik

Wiek: 57
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 5545
Skąd: Wetlina
Wysłany: 2009-11-11, 21:07   

słówko "pasie" mi nie leży :( , ale, niestety nie ma go (chyba) czym zastąpić.
hoduje - sam nie wiem.

przy ostatniej frazie trochę się wystraszyłem:
piszę dobrze, czasem z buntem, błaganiem, pretensją lub wcale
ale to tylko takie moje pasikonikowe

Wiersz jako całość: ładne wejście, proszę o więcej :)

Pozdrawiam
_________________
Subskrybuj kanał youtube: https://www.youtube.com/c...CkmHWN5dQv4L9cg
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-11, 21:11   

to jest to, co mi trafia. dla mnie super
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
el 

Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 8708
Wysłany: 2009-11-11, 21:17   

pasie, karmi, żywi - jest czym zastąpić, ale po co? pasie marzenia - oryginalne

poprawki Ewy ciekawe i warte rozważenia. Pozbyłam się jeszcze powtórzenia które

Może tak

w środku nocy
jest chwila ukojenia
dla źle urodzonych
obłąkanych
i sierot bez gwiazdy


Zamysł wiersza bardzo ciekawy.

Pozdrawiam
_________________
kroplą miodu pocieszamy błaznów
lub sami ze sobą rozgryzamy liść mięty
 
 
pasikonik 
niepijący alkoholik

Wiek: 57
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 5545
Skąd: Wetlina
Wysłany: 2009-11-11, 21:28   

Jedynie brzmienie słowa (zmiękczenie) nie leży mi w tym miejscu, nie samo słowo, dlatego piszę o innym.
Jeśli chodzi o sam zwrot - zgadzam się, jest oryginalny.
Czepiam się :) , wybacz, pasikoniki już tak mają co do "brzmień" i "grań".

Pozdrawiam!
_________________
Subskrybuj kanał youtube: https://www.youtube.com/c...CkmHWN5dQv4L9cg
 
 
dz_re 
Mariusz A.Ż.


Wiek: 115
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 1123
Wysłany: 2009-11-11, 22:10   

czarnowidzu, a ja wykombinowałem tak, podpierając się uwagą el, jeśli można Tobie pomóc:

w środku nocy
jest chwila ukojenia
dla źle urodzonych
obłąkanych
i sierot bez gwiazdy

w środku nocy
znajduje się przestrzeń
gdzie śmierć pasie marzenia

pójdą na ubój
w rzeźni dnia

nad wszystkim
czuwa bóg
z kulą świata u nogi


należałoby jeszcze zmienić tytuł, żeby środek nocy nie przejadł się czytelnikowi :)


Pozdrawiam
_________________
Niby jestem, lecz wielu mówi, że mnie brak.
 
 
 
Zbigniew Michalski 
Zbigniew Michalski


Wiek: 73
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 1797
Skąd: z Mielca
Wysłany: 2009-11-12, 07:31   

To bardzo dobry wiersz! Możesz postąpić dowolnie z podpowiedziami, gdyż dobra poezja obroni się sama.
_________________
http://zmichalski.blogspot.com/
 
 
 
Gość

Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 9099
Wysłany: 2009-11-12, 07:51   

gdzie śmierć wypasa marzenia

dla mnie też na tak ...
 
 
Abi 


Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 4286
Wysłany: 2009-11-12, 10:09   

chyba będę miała co poczytać
spod Twojego pióra :)

pozdrawiam
D.
 
 
czarnowidz 


Wiek: 46
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 32
Wysłany: 2009-11-12, 12:08   

Dziękuję wszystkim za przeczytanie tego czegoś, co mieni się być wierszem. Dziękuję również za wszystkie wskazówki i uwagi. Pozdrawiam.
_________________
"(...)Aż zza siedmiu gór
Niebo na mnie grzmi
Daj mi boże sznur
Nie doliczaj dni..."
K. M. Sieniawski - "Requiem"
 
 
wojna światów
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-17, 11:43   

Środkowa strofa świetna! Mocno działa na wyobraźnię.
O roli Boga można by dyskutować bez końca...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze wolne i białe » Środek nocy


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo