POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » dopełnienie
dopełnienie
Autor Wiadomość
Alchemik 


Wiek: 71
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 661
Skąd: Trójmiasto i światy
Wysłany: 2020-04-10, 20:20   dopełnienie

noc - księżyc w pełni
Judasz upuścił srebrnik
o poranku cud
_________________
Jerzy Edmund Alchemik
 
 
Rita 
Małgosia

Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1580
Skąd: Sheffield
Wysłany: 2020-04-10, 20:32   

Genialne!

Nareszcie jesteś z powrotem! Martwiłam się.
_________________
If you don't know where you are going,
any road will take you there.
/Lewis Carroll/
 
 
mironiusz


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 8227
Wysłany: 2020-04-10, 21:28   

Tak!
:)
_________________
I będą mi grały wiatry...
M.
 
 
Alchemik 


Wiek: 71
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 661
Skąd: Trójmiasto i światy
Wysłany: 2020-04-11, 19:26   

Nie należy się o mnie martwić.
W sensie biologicznym jestem nie do zdarcia. Umierałem już sponiewierany przez pociąg.
Wykasływałem płuca z połamanych żeber.
TERAZ ZNÓW CHODZĘ, pomimo braku nogi.

Osobiście, to mam gdzieś koronawirusa.
A jednak jestem odpowiedzialny za matkę w wieku 86 lat, u której przebywam.
Moje zakażenie równałoby się Jej śmierci przy wielu współistniejących chorobach.
Pozostałem w Gdyni, u mamy, w czasie, gdy rozpoczęła się pandemia.
Bez komputera, jedynie z mobilnym modemem internetowym Play.
Korzystam z różnych okazji, żeby ten modem podłączyć. Jest ich niewiele.

Rita, cieszę się, że spodobał się Tobie ten Wielkanocny skrót myślowy w postaci miniatury haiku.
Cieszę się, bo spostrzegłem, że oprócz intelektu posiadasz dar intuicji i postrzegania emocjonalnego.

Stan epidemiczny zaskoczył mnie. I wciąż nie potrafię odzwierciedlić go literacko.
Jest zbyt świeży, zbyt mocny i gorzki. Dynamiczny. Nie potrafię jeszcze opisać wierszem, chyba że otwartym.
_________________
Jerzy Edmund Alchemik
 
 
fiołkowa 
b. befana_di_campi

Dołączyła: 24 Kwi 2017
Posty: 2248
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2021-01-10, 01:32   

Maestro, wróć :!: :!: :!:

:D
_________________
Z Ciemnogrodu, gdzie najjaśniej bywa pod latarnią :rotfl:
 
 
jaga 
Jadwiga


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 4670
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2021-01-10, 11:35   

fiołkowa napisał/a:
Maestro, wróć
- CZEKAMY

wymowna miniaturka - zapahniało wersem haiku
_________________
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.

— Wisława Szymborska
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Haiku i miniatury » dopełnienie


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo