POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » DZIAŁY ARTYSTYCZNE » Malarstwo » Duch
Duch
Autor Wiadomość
Monika Więch

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 28
Wysłany: 2008-10-21, 01:05   Duch

Duch jest moim najmniej lubianym obrazem, mama go odwraca przodem do ściany jak przychodzi;)) a teraz wisi w korytarzu najwyżej prawie pod sufitem żeby najmniej było go widać;))
Wkleiłabym te, co są mi bliskie, ale właśnie znikną mi folder z moich dokumentów ze zdjęciami i będę musiała od nowa zrobić im zdjęcia.
:)
 
 
Monika Więch

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 28
Wysłany: 2008-10-21, 01:07   duch jak to duch nie chciał się wkleić po dobroci....

:D
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-10-21, 09:23   

Wcale się nie dziwię mamie ;)
Masz niesamowite zdolności Moniko :) ...świetnie, że jesteś wśród nas :D
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
nuta niepokorna 
Danuta Zasada


Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 14517
Skąd: Gliwice / obecnie Göteborg
Wysłany: 2008-10-21, 09:35   

Pięknie wyplastycznione włosy......bardzo śmiała kontrastowość ... gdyby zrobić go w tonacjach błękitno - przejrzystościowych to byłby bardziej "duchowy " lekko nocno-zwiewny .Może przez krzykliwość tych kolorów nie bardzo Ci leży ... Duch bardzo super a raczej Duszyca ... ;) tylko wlazła w niewłaściwe swej naturze tło i woła coś niepokojącego... jakby nie mogła znaleźć należytego spokoju ... :oczami: :D :orany:
_________________
wieczność przed nami i wieczność za nami
a dla nas ... chwila - między wiecznościami
 
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-10-21, 09:38   

nuta niepokorna napisał/a:
tylko wlazła w niewłaściwe swej naturze tło i woła coś niepokojącego... jakby nie mogła znaleźć należytego spokoju ... :oczami: :D :orany:

Bo to raczej nocna mara ;) niż duch Nutko :P stąd barwy i niepokój jaki emanuje z tego obrazu :oczami:
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2008-10-21, 18:28   

działa przekazem formy, kolorów - ich ostrośc sprawia, że reagujemy na ten obraz najpierw negatywnie - później jednak można dopatrzeć się tego drugiego dna - "duchowego" - aczkolwiek kolorystyka sprawia, że nie utożsamiamy "postaci" ducha z naszymi o nim wyobrażeniami - raczej szarości byłyby na miejscu - ale kto wie jak duch wygląda ? - bo ja nie wiem ... może własnie tak jak go namalowała Monika, którą wśród nas witam
Z ukłonami Marek :padam:
 
 
Elżbieta 
E.M.B.A.


Wiek: 27
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 18479
Wysłany: 2008-10-24, 16:58   

Moniko, duch, czy duszyca, jak określiła to Nutka, na Twoim obrazie jest niepokojący. Forma i kontrasty po prostu krzyczą. Nie mogłam się oprzeć i na chwilę zamieniłam sobie skalę kolorową na szarości, o których wspomniał Marek. Obraz dalej niepokoił, ale inaczej.

Nie gniewaj się, ale nie dziwię się Twojej mamie, że odwraca ducha do ściany :wstyd: Może po prostu siła wyrazu, kolorystyka jest zbyt ostra? Niektórzy ludzie bardzo emocjonalnie odbierają pewne zestawienia kolorów.

czekam na inne Twoje obrazy :)
jesiennie niezmiennie
E
_________________
przestrzeń
składa się z czasu
pokonywania
prostą linią
myśli
zakrętem pytania
zdecydowaniem
kropki śmierci
po wielokropku
umierania
ˆ E

 
 
pątniczka 

Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 4966
Skąd: chata za wsią
Wysłany: 2008-10-24, 17:00   

Chciałabym mieć takiego ducha u siebie :)
pozdrówka
_________________
słowa palą, więc pali się słowa
nikt o treści popiołów nie pyta

J. Kaczmarski
 
 
Fred 
Przecherus Fredny


Wiek: 71
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2008-11-18, 14:20   

Jak mam być szczery, to taka ostra kontrastowość mnie razi. Lubię kontrasty w wierszach. Tutak wydaje mi się to takie jakby naiwnie agrtesywne, no ale to rzecz gustu. Na malarstwie sie nie znam. To nie moja dyscyplina.
_________________
Wiersz jaki jest, każdy widzi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » DZIAŁY ARTYSTYCZNE » Malarstwo » Duch


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo