POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Życie jest jak gra w karty
Życie jest jak gra w karty
Autor Wiadomość
ALmec_33 

Wiek: 66
Dołączył: 09 Mar 2026
Posty: 136
Wysłany: Dzisiaj 8:49   Życie jest jak gra w karty

Życie zaprasza ciągle na partyjkę pokera
znowu przegrywasz z nim raz po raz
gdzie jest w rozdaniu ten czwarty as
lepiej nigdy nie pytaj o to tego szulera

życie wciąż ci pokazuje ile jesteś wart
i nie bierze ciebie często w obronę
a w talii bowiem są karty znaczone
stąd częściej niż ty ma w tej grze fart

kiedy tak często mierzysz zbyt wysoko
jego asy biją twoje walety i króle
w jednej chwili stracisz całą pulę
a życie chce grać dalej jeszcze w ,,oko”

codziennie w życiu niczym w kasynie
walet lub król spotyka się z damą
życie i ruletka to jedno i to samo
czy potok złotych monet dziś popłynie

czy na wygraną choćby skromna szansa
pora odrzucić te pretensje i żale
usiądę przy stole i lampę zapalę
postawię na to wszystko sobie pasjansa
_________________
kocham pisać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » PISANE WIERSZEM » Wiersze rymowane » Życie jest jak gra w karty


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo