POSTscriptum Strona Główna  
  POSTscriptum
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

Odpowiedz do tematu POSTscriptum Strona Główna » DZIAŁY ARTYSTYCZNE » Malarstwo » dla Basi K.
dla Basi K.
Autor Wiadomość
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-04, 10:52   dla Basi K.

chciałam opowiedzieć o naszej przyjaźni
chciałam omalować niezwykłość i banał
gdy skroplony popiół spokojnej postaci
nie prosząc o słowa szczelinę zostawia

jeżeli w krwioobieg zostały wpisane
jeżyny z kolcami zadanie spełnione
kreślone farbami jak rysa na ścianie
muru nad murami ziaren nad ziarnami

przeżute niestrawne minięte z kształtami
chwytałaś je w formę malując kolory
pod pędzlem gładziły jak miękki aksamit
za ster miały oczy za wiosło słoworyt

artyści nie czują artyści nie cierpią
słuchają odgłosu rodzących wartości
szukają po tkankach czym serce okrzepło
puszczając strumienie po ścieżkach w swój pościg


Dla Basi, zmarłej w grudniu przyjaciółki - artystki malarki
miniatur

 
 
Marek 
Z. Marek Piechocki


Wiek: 79
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 15295
Wysłany: 2008-01-04, 19:11   

to miłe, co napisałaś ...
szkoda, że Pani Malarka nie przeczyta ...
choć ?
kto wie ?
-
może zakreśla kręgi wokół nas
zostawionych pośrodku niewidocznych obręczy
życia
 
 
Leszek Wlazło 


Wiek: 70
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 19070
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-04, 21:17   

Żal, że ludzie odchodzą, a jakoś szczególnie żal, że tacy ludzie odchodzą i ich okruchy wyobraźni nie nacieszą nas już niczym nowym. :(
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-04, 21:54   

była jedna z nielicznych w Polsce malarka miniatur portretowych.
Przez bardzo wiele lat pracowała w Wytwórni Papierów Wartościowych jako grafik-projektant druków wartościowych, później rytownik. Sporo znaczków
wyszło spod jej ręki. Niesamowita dłubanina,
powyższa miniatura jest na pergaminie, malowana akwarelami
wym.7,5 x 6,2 cm. Malowała również na kości słoniowej i welinie

dwa jeszcze mam u siebie
jest jeszcze wiele innych, ale na razie nie mam odwagi prosić syna o udostępnienie prac matki
 
 
amandalea 
Lidia Kowalczyk


Wiek: 64
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 21336
Wysłany: 2008-01-05, 08:45   

Piękna miniaturka i piękne słowa o autorce dzieła :)
Cóż warte jest życie, gdy nie potrafisz uchwycić choćby maleńkiego okruchu? Twoja przyjaciółka Ewo potrafiła w swoich miniaturkach zostawiając go i równocześnie siebie w tym co robiła.
_________________
a po nas już nic
jeno popiół i zgliszcza
życie to jeden wic
rzekł uczeń mistrza
 
 
Marcin 

Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4610
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-01-05, 11:41   

Piękny gest, wiersz i miniaturka!
 
 
Baszka 
Pala Barbara


Wiek: 65
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 1681
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2008-01-08, 20:05   

piękny gest Ewo, bardzo piękny,
 
 
eva_14 

Wiek: 105
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 8981
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-08, 20:11   

ojej, dlaczego piękny? Uznałam, że Jej sie to należy. Brakuje mi jej mądrych słów
i dalszego tworzenia

Dziękuję Wam
_________________

Zbyt smutku by to powiedzieć.
Drzewa oszukują
Tymczasem w blasku tylko idą wody.
Tylko ziemia jest twarda.


Vicente Aleixandre
 
 
Daria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-20, 13:56   

Mimo, że to było już dawno temu,ale Evciu wiersz godny pamięci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
POSTscriptum Strona Główna » DZIAŁY ARTYSTYCZNE » Malarstwo » dla Basi K.


Kontakt:

w sprawach merytorycznych:
Amandalea: amandalea@interia.pl, Leszek Wlazło: niepoeta2@wp.pl

w sprawach techniczno-merytorycznych:
Łukasz Pfeffer (luk19952): lukasz@pfeffer.com.pl


Pfeffer.com.pl - Zaistniej w internecie
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo